[NL50] AA in the UTG facing a raise OTF on 933r

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $133.58 (267.2 bb)
      BB: $60.36 (120.7 bb)
      Hero (UTG): $57.46 (114.9 bb)
      MP: $0.73 (1.5 bb)
      CO: $50.28 (100.6 bb)
      BTN: $54.22 (108.4 bb)

Preflop: Hero is UTG with :Ac: :Ad:
      Hero raises to $1.50, MP folds, CO calls $1.50, 3 folds

Je dost nepravděpodobné, že hráč má 3x ruce, jelikož jediná handa, která by dávala smysl pro raise, je A3s a ty z velké části blokuji. Takže buď to má 3c 99, zbytek budou handy typu 88/TT/JJ možná i QQ. A opět raise s 99 zde nedává smysl i když jsou lidi kteří tohle dělají. Předpokládám, že call je standart. Nebo jít raise/stack off?
      Flop: ($3.75) :9c: :3s: :3h: (2 players)
      Hero bets $2.50, CO raises to $7.50, Hero calls $5

Tahle karta nic nemění, nechávám hráče pokračovat v agresi.
      Turn: ($18.75) :6c: (2 players)
      Hero checks, CO checks

Po tom co hráč čeknul OTT, tak si jsem 100% jistý, že nemá fullhouse, když zde betnu, tak mi žádný z jeho bluffů nezablatí, na druhou stranu on zde nejspíš ani nepůjde bet s handami typu 88/TT a očividně se mu nechtěl jít pro bet ani s JJ. Předpokládám, že je zde lepší betnout, co dělat v případě shove? Jestliže betneme, jaký sizing zvolit?
      River: ($18.75) :6h: (2 players)
      Hero checks, CO checks

Results: $18.75 pot ($0.94 rake)
      Final Board: :9c: :3s: :3h: :6c: :6h:
      Hero showed :Ac: :Ad: and won $17.81 ($8.81 net)
      CO mucked :Js: :Jh: and lost (-$9 net)
  • 15 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Asi bych ten dry flop betoval níž. CO má pár skoro stoprocentně a když ho nebetoval na turnu nemusí to udělat na riveru. Hlasuju pro valuebet river.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Mně se osobně docela osvědčilo betovat víc, jelikož jestli má pár, tak nefoldne ani na 3/4p bet ani na 1/2p bet. Takhle budeme akorát ztrácet value, to jestli nám callne handy typu AK/AQ/AJ totť je otázkou, ty nám může zahodit opět na jakýkoliv sizing.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Stříbro
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,450
      Betuju na flopu max půl potu, většinou i míň.

Co se týká riveru, tak určitě valuebet. Mám zanalyzovaný že když lidi checknou back turn, tak strašně často checkují back i river. Obzvlášť tady nemá skoro co bluffovat a nemá moc cool handy ani na thin valuebety. Takže check bude asi dost velká ztráta value.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      A kolik betuješ na riveru? 1/2 - 2/3?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Stříbro
      Moc bluffů tam asi nemáme, takže půlka seems legit.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      :f_drink: díky za reakci. Dost mě překvapilo, co ukázal v SD. Jestliže nebetuje JJ OTR, tak pak nevím co betuje. Pravděpodobně už jenom quads a fullhousy.:facepalm: . Nj, niti na nl50, já bych si šel pro value bet, byť bych o pár vteřin později brečel.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      check/raise flop!

as played 3bet flop
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Stříbro
      matusko původně napsal
      check/raise flop!

as played 3bet flop
      3bet flop se mi s raketama nelíbí na tomhle boardu. Všechny bluffy fuč. Z mých zkušeností na padesátce nevidím "regy"/regfishe check-raisovat tenhle flop třeba právě s tou handou co villain měl (nebo s pocket pairama obecně .. QQ+ bych jim do range taky nedával, to tam preflop vidím zaslowplayovaný jednou za rok). Bývají tu podle mě dost polarizovaní a z nějakýho důvodu je na podobných boardech vidím raisovat jejich pár nuts kombinací nebo nějakej bullshit.

Vidíš v EV check-raisu a EV cbetu ~2/5 nějakej zásadní rozdíl?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      matusko původně napsal
      check/raise flop!

as played 3bet flop
      Zajímavá myšlenka s x/r flopem, co v případě že dostaname 3bet? Poslat to tam? Když jsme to zahráli tak jak jsme to zahráli a půjdeme 3bet na jeho raise, co v případě, že to callne, poslat to na T? Nebo jít nějaký rozumný bet (jaký)?
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,631
      xr je by far the best option. Oni nezahodia ruky ako JJ-TT prakticky nikdy a týmto spôsobom si ich schopný stacknúť bez nejakého overbetovania na ďaľších streetach. Zároveň je všeobecná tendencia bet vs MB, s reasoningom "keď checkol, nič nemá" a takto si schopný veľmi často získať nejaké dead money do potu od rúk, ktoré by sami nedorovnali tvoj cbet.

Vs 3bet je to stackoff a keď callne tvoj XR, tak si to už nasizuješ na turne ako potrebuješ :)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      matusko původně napsal
      check/raise flop!

as played 3bet flop
      Škoda že to Matusko pojal stručně. Docela by mě zajímalo s jakýma párama takhle hrajem třeba QQ+? Taky jakýma bluffama to doplnit. A jak moc univerzální zahrání to je, jestli se dá zahrát třeba na flopu JJx kde těch J má přece jen víc a dobrých párů málo
      Třeba se ještě vrátí a vysvětlí podrobnějc.
    • matusko
      matusko
      Bronz
      Registrace: 05.09.2010 Příspěvky: 5,896
      @Pinny
      Umis postnout nejakou (jednu!) ruku, kdy reg na podobnem boardu proti early position sel r+b+b jako bluff?

@Loon
      3bet bychom v podstate nemeli dostat nikdy od nekoho, kdo trochu rozumi tomu, co se deje.

Jinak se mi zda, ze jsi v hodne situacich prilis scared, ze jsi behind. Jakoze napriklad v teto situaci-jedina ruka, ktera te beatuje je presne 99 a to by ten clovek s ni musel jeste raisovat F. proste je tak neskutecne unlikely ze jsi behind. Pritom muze mit ruky typu TT/JJ/9x, ktere chce raisovat pro value/protection vuci wide cbeting range(coz je tbh celkem dobry plan proti vetsine standartnich cbet rangi lidi na techto stakes). Pokud ho navic nikdy 3betnes s QQ+ a bluffs tak te raisem na F a checkem na turnu hodne ownuje rangeove.

K tomu proc check/raise flop:
      1)http://www.piosolver.com
      2)jak tento spot hraje vetsina populace kdyz oop k nim checkne(klidne si odpovezte za sebe). Co delate s rukou jako 77? Co delate s rukou jako QhJh?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      @Zeltzn1 @ matusko

Díky hoši za dovysvětlení. Dává to smysl :profit: . Jinak matusko máš pravdu, že missuji dost value některými ze svých plays, už jsem si toho všimnul. Ony jsou spoty, ve kterých své handy buď to neskutečně přehrávám a nebo pak spoty, ve kterých prozměnu nebetuju tak jak bych měl., evidentně vždy když čelím raise, tak předpokládám to nejhorší a pak to hraju zbytečně moc passivně. :facepalm:

Btw, co pak dělat s nuts a to když máme quads nebo pocket 99? Taky raději x/r nebo bet? Protože když budeme mít ať to nebo ono, tak hráče s OP nejspíš stackneme tak či tak pokud nepřijde ěnjaká scary karta.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,161
      Počúvaj Mattuška. To čo tu napísal má cenu zlata.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,161
      Akurát nesúhlasím s c/r na flope.

Myslím si, že villain bude pokračovať s veľkou časťou svojej range, keď betneme flop.

Checkom mu dávame free equity, je to rainbow flop, takže v 75 % prípadov sa otvorí FD. To môže byť action killer.

Btw, Piosolver berie do úvahy aj exploiatívnu play?