[NL5] NL2 - KQs vs Abord

• Prerovak
      Prerovak
      Bronz
      Registrace: 11.01.2015 Příspěvky: 243
      CO: 89.5 BB (VPIP: 17.98, PFR: 9.21, 3Bet Preflop: 7.69, Hands: 228)
      Hero (BTN): 204 BB
      SB: 54 BB (VPIP: 29.87, PFR: 13.61, 3Bet Preflop: 5.11, Hands: 787)
      BB: 121.5 BB (VPIP: 16.67, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      UTG: 48.5 BB (VPIP: 31.79, PFR: 7.95, 3Bet Preflop: 1.64, Hands: 152)
      UTG+1: 79.5 BB (VPIP: 59.26, PFR: 29.63, 3Bet Preflop: 22.22, Hands: 27)
      MP: 57 BB (VPIP: 26.67, PFR: 6.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 15)
      MP+1: 39 BB (VPIP: 15.60, PFR: 2.42, 3Bet Preflop: 1.34, Hands: 716)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:spade: Q:spade:

UTG calls 1 BB, fold, MP calls 1 BB, fold, CO calls 1 BB, Hero calls 1 BB, fold, BB checks

Na flop jdeme v 5 lidech. Všeci tam nalimpovali. Lovim UTG+1, celkem caling station a rád rozhazuje žetony. Ale zároveň vím, že mám slabou handu a neměl bych proti pěti vůbec hrát. tak alespoň limpuju.

Flop: (5.5 BB, 5 players) A:spade: K:diamond: J:spade:
      BB checks, UTG checks, MP bets 2.5 BB, fold, Hero calls 2.5 BB, fold, fold

Hráč na kterýho nic nevím, betuje a já mám káčko a skoro flush, musím callovat. Bojím se Ačka a betovat určitě nechci. Moje rybka poklada. Podle odds potřebuju 2,5:1. Mám 3:1. (Kdyžtak mi to opravte, nejsem si tím jistej)

Turn: (10.5 BB, 2 players) 7:club:
      MP bets 5 BB, Hero calls 5 BB

7 nic nemění, zase dostávám 3:1 a kóluju

River: (20.5 BB, 2 players) J:club:
      MP bets 8 BB, fold

Jčko mi nepomáhá a dokonce mi výrazně škodí, bojím se Ačka a teď už i fulhousu. Pokládám.
      Nejsem moc ustrašenej co myslíte?
  • 14 odpovědí
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Ahoj, do hry téměř limpem nevstupujeme, chceme mít iniciativu v pozici se solidní rukou. Obvykle navyšujeme 3bb + 1bb za každého limpera. Flop nás velmi dobře trefuje, chceme budovat pot. Musíš si uvědomit jak silnou ruku máš i při nejhorším scénáři
      49.67% 48.02% 1.65% KsQs
      50.33% 48.68% 1.65% JJ+, AKs, KJs, QTs, AKo
      Zahrál si to zbytečně pasivně, ztráta value.
    • Prerovak
      Prerovak
      Bronz
      Co jsou prosím tě ty procenta, nerozumím tomu. Jestli je to šance na výhru na flopu, turnu a rivru. Tak mam na vyhru 1,65 procento?
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      48.02 % na výhru 1,65 % na split (dojde postupka na stůl). Ale to je jen proti nejsilnější soupeřovo range.
    • Prerovak
      Prerovak
      Bronz
      Já vůbec netuším co muže držet v ruce. Myslím si že nic z toho cos vypsal nemá. To by snad otevřel. spíš má v ruce kraviny jako K5,Q4,A7,J7.
      Ale betoval sebejistě, jako šílenej. to se často nevidí. fakt netuším. Takže doporučuješ call river, jestli jsem správně pochopil. Mě se to nelíbí. Já mu to eso věřím. Kdyby tam to eso nebylo už od flopu, ale takhle mu ho věřím no.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Takže chlape, právě proto že hráč na UTG může mít ruky jako K5, Q4 ... tak s tvou solidní rukou jako KQs chceš za 1) izolovat si fish a hrát s ní nejlépe HU, 2) budovat pot v pozici když si výrazně na tom lépe proti soupeřově range. To jsou základy TAG hry. Mám pocit, že si vůbec neuvědomuješ sílu své ruky, i proti postupce máš na flopu 42% procent na výhru. As played bych dorovnal, potřebuješ pouze 22% času vyhrát, což proti takto špatnému hráči je reálné.
    • Prerovak
      Prerovak
      Bronz
      UTG: 51 BB (VPIP: 44.44, PFR: 33.33, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 9)
      CO: 100 BB (VPIP: 23.33, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 6.45, Hands: 93)
      Hero (BTN): 174 BB
      SB: 154 BB (VPIP: 66.67, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 9)
      BB: 20.5 BB (VPIP: 50.00, PFR: 50.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 2)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: K:diamond:

UTG raises to 3 BB, fold, Hero calls 3 BB, SB calls 2.5 BB, fold

Flop: (10 BB, 3 players) A:spade: 6:heart: 5:diamond:
      SB checks, UTG checks, Hero checks

Turn: (10 BB, 3 players) K:heart:
      SB checks, UTG bets 5 BB, fold, fold

UTG wins 14.5 BB

Dneska jsem udělal to samé, co v první handě. Je to jak mi píšeš. Nevím jak tuhle handu hrát a nevěřím v její sílu. Budu na to muset sednout a prohrabat se v databázi, jak mi tyto handy s esem na bordu vycházejí. Vzdal sem se už na flopu, s tim, že mu nedám ani korunu.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Tu první handu jsi nehrál špatně, teda kromě toho že preflop je jasnej raise. Asi OK fold na riveru. Ale můžeš zkusit někde raisnout a vyhnat slabý esa.
      Ta druhá handa je úplně jiná a docela bych to KQo foldnul pre.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,719
      Áčko musíme raisovat preflop
      Béčko fold preflop
    • sk1919
      sk1919
      Bronz
      Registrace: 10.02.2015 Příspěvky: 65
      Čau, taky hraju NL2, stejně jako autor tématu a handy a trochu se mi to hodnocení tady nezdá. Jde o to, co chce Prerovak hrát, začátečníkům se většinou doporučuje ABC poker a pro prvních cca 10 000 hand tabulka startovních kombinací dle https://cs.pokerstrategy.com/strategy/bss/hra-pred-flopem-startovni-handy/1/

Podle té tabulky je první handa preflop jasný call, ne raise jak zde doporučují zkušenější. Průběh handy mi přijde v souladu s doporučeními jako "na micro-limitech nic nevymýšlet - hrát ABC poker" a "na micro-limitech se moc dorovnává - hrát agresivně jen silné made handy".

Jestli se pletu, tak budu rád, když mě opravíte. Druhá handa netuším, k té se nevyjadřuju, hraju jen stoly pro 9 lidí a při takhle nízkém počtu hráčů mizím od stolu.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,719
      ..... omlouvám se......
      Jestliže se vám to bude zdát jako správná hra, řiďte se pokyny pro začátečníky. I já takto začínal. Postupem času přijdete na jiné startovní kombinace v různých pozicích.
      Handa jako KQs a my na BTN by v této pozici mohla po dvou limperech znamenat jasné navýšení podle základních tabulek + BB za každého limpera. Jsme v pozici, hrajeme ještě proti blindum, ale můžete předpokládat, že foldnou. Jestliže callnou, jsme opět v pozici, možná už i v Multiweipotu, když dorovnají i limperi z EP. Ale to už jsme moc daleko...😁😁
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      sk1919 - ty tabulky jsou asi poplatné své době, těch 5 let jsou na nich opravdu vidět, podle mě jsou až příliš tight (před 5 lety se obecně hrálo více loose a více nit strategie dávala smysl). Důvody pro izolaci jsou uvedl už výše, jediné co například dává smysl limpovat jsou nízké PP (22-66). Raise na flopu jde ruku v ruce s doporučením hrát na micro ABC poker. Doporučuji si například stáhnout free program pro trénování range https://cs.pokerstrategy.com/l/equilab/download/, to vám hodně pomůže ze začátku.
    • Prerovak
      Prerovak
      Bronz
      Chlapy dík všem za diskuzi. Já bych sem žádnou tabulku netahal. Sice podle ní hraju, ale v sekci hodnocení hand bych ji nezmiňoval. Nejde o to jaké doporučení dává teorie. Ale spíš o to, jak zahrát handu nejprofitabilněji na daném limitu. A jaké s ní mají zkušenosti ostatní. Závěry z hodnocení si stejně udělá každej sám, podle osobního stylu hry.
    • sk1919
      sk1919
      Bronz
      Registrace: 10.02.2015 Příspěvky: 65
      Když už jsem to tady nadhodil, tak se k tomu ještě vrátím. Díky za odpovědi a taky za to, že tady lidem komentujete handy. Tohle téma mě prostě zaujalo a chtěl jsem to pořešit, i když s Vámi nedokážu polemizovat - mám jen miniaturní zkušenost 15000 hand z NL2 9max.

Hned na začátek musím poznamenat, že s Vámi na 99 % souhlasím. Jde mi o to jedno procento, které se týká hráčů s nulovou zkušeností (do 10k hand), kteří začínají na mikrolimitech. V tomhle výjimečném případě si myslím, že je ta tabulka a začátečnické články stále aktuální. Sice občas znamenají ztrátu value, ale výrazně sníží riziko bust-outu. Koncepty jako izolace ryby a že je výhodnější vstupovat do hry raisem znám a souhlasím tím, i když zatím jen v teoretické rovině.

Docela často přemýšlím, jak akuální jsou zdejší materiály pro mikro limity v sekci Strategie. Kvůli něčemu podobnému šel asi kdysi Cornie do své legendární výzvy. Bohužel není moc pravděpodobné, že k tomu někdo další zkušený najde znovu motivaci. O těch článcích si myslím, že jako první krok pro nezkušeného hráče jsou ideální. Důležité je ty začátečnické strategie včas opustit, což právě teď řeším (mj. si příliš mnoho hráčů všimlo mé nitty hry :-). Neaktuální jsou ty texty spíš v tom, že se často týkají formátů, které se už moc nehrají (např. CG 9max).

Mějte se a ať se daří
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Materiály v sekci strategie jsou zastaralé, stejně jako Cornieho návody na porážení micros. Moderní materiál na FR je těžký najít, všichni se věnujou 6max. Ale na ten jsou tu dobrý videa i pro začátečníky, třeba Confidantův kurz.