[NL50] 77 in the BTNvsBB 3bet spot IP value shove OTR?

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $216.31 (432.6 bb)
      BB: $55.30 (110.6 bb)
      UTG: $57.08 (114.2 bb)
      MP: $76.46 (152.9 bb)
      CO: $23.31 (46.6 bb)
      Hero (BTN): $50.87 (101.7 bb)

Preflop: Hero is BTN with :7h: :7d:
      3 folds, Hero raises to $1, SB folds, BB raises to $4.50, Hero calls $3.50

Flop: ($9.25) :7s: :3d: :8d: (2 players)
      BB bets $4, Hero calls $4

Zajímalo by mě, zda-li je můj sizing okay, nebo by měl být o něco vyšší?
      Turn: ($17.25) :5s: (2 players)
      BB checks, Hero bets $10.82, BB calls $10.82

Je ten river check back nebo máme stále value bet? Jde o to, že v jeho rangi určitě můžou být nějaké handy, které betnout OTF a x/c turn, tj s BDFD of spades/diamonds. Tu mě buď to callne handa typu A7s,A8s, A3s, A5s, 87s(blokuji), 57s nemá. Od čeho horšího dostanu call? Možná od AdKd?
      River: ($38.89) :As: (2 players)
      BB checks, Hero bets $31.55, BB calls $31.55

Results: $101.99 pot ($2 rake)
      Final Board: :7s: :3d: :8d: :5s: :As:
      BB showed :Ad: :Ac: and won $99.99 ($49.12 net)
      Hero showed :7h: :7d: and lost (-$50.87 net)

Edit: Je lepší raisovat už flop a shipnout OTT? Je mi jasné, že je dost drawy a nemusí mi později zaplatit už spousta hand, které by na x/r a call shove OTT mohly, nicméně každý lepší hrát zde foldne i svůj OP.
  • 7 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Jak ti může na flopu foldnout overpár? Snad máš dost FD na raise aby nemoh foldovat velký páry.
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 207
      Flop by som siel urcite raise, pripadne ak flop len callnes tak turn po jeho checku urcite pot bet/over bet na double FD boarde.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      @Shamway99
      S tím foldem jsem to nenapsal úplně nejlépe. OP mi na flopu asi těžko foldne, v případě r, ale v případě, že jej r na flopu a shipnu to na blank turnu tj. řekněme :2h: tak exploitativně se i OP dá foldovat, protože který hráč (obzvláště) IP ti zde půjde takhle ship s misslou FD? No téměř žádný. Můj myšlenkový proces byl u této handy takový, že hráč měl něco kolem 10% 3bet, takže jeho range je dost wide a neobsahuje pouze QQ+, proto jsem jej chtěl nechat barrelovat.

@1hajzlik
      Souhlas s tebou. Flop měl být jednoznačně r, když nad tím teď přemýšlím, chtěl jsem jej trapnout jelikož má dost wide 3bet range a sám sobě jsem nakonec zkomplikoval život a dal mu mega dobré odds na call OTT v podstatě se všemi handami.

Jako úplně ideální play mi zde přijde jít raise OTF s vyšším než obvyklým sizingem a shipnout jakýkoliv no diamond turn. Obzvláště na tomhle turnu by měl super těžký fold s jeho OP, jelikož zde stále můžu takhle zahrát handy typu :9d: :Td: , :9s: :Ts: atp. Otázka jestli jít takhle shove i třeba na zmíněné :2h: . V případě, že se board spáruje tak pak prozměnu nepotřebujeme žádnou protekci a to, že hráč hitne :Ax: nebo :Kx: eventuálně :Qx: s jeho OP se stane jenom v 5%.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Registrace: 10.06.2012 Příspěvky: 560
      Ahoj,
      já bych šel taky raise OTF na takových $16.00. OTT bych už shipoval i na :diamond: Checkoval bych jen v případě, že se spáruje board, jinak mu free kartu dávat nechci.
    • fazol
      fazol
      Bronz
      Registrace: 10.01.2010 Příspěvky: 204
      Raise OTF a shove T by měla být nejlepší možnost. Budeš tam mít dost bluffů a jak říkáš, na "špatném" turnu už ti nemusí zaplatit ani OP a na flopu ho může klidně 3b shovnout.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Diky za komenty. Ve hre mi slowplay prisel jako skvely napad, ale faktem je, ze raise OTF a ship turn se jevi opravdu jako nejlepsi moznost.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      LooooN původně napsal
      ... a dal mu mega dobré odds na call OTT v podstatě se všemi handami.
      Toto by som poprosil vysvetliť, pretože nechápem, ako môžeš dať niekomu dobré odds na call s celou range s 2/3 sizingom a ešte k tomu so setom.

Flop by som neraisoval 100% času so setom, hlavne voči barrel happy / agresívnejším hráčom, ktorý na NL50 už sú. As played na turne by som sa zamyslel nad svojou range, ktorú chcem stabovať. 2/3 sizing mi príde ako najhorší, pretože
      - handu si môžeme protektovať aj nižším sizingom (čím mu imo stále nedáš odds na call s hocičím)
      - voči check/shovu (ktorý zo súperovej strany dáva zmysel) comittujeme s draw dosť dead money 2/3 sizingom, pričom ale nemáme už odds na call

Takže imo buď pot turn, aby sme nebet/foldovali toľko equity alebo 1/3 stab.

Ohľadom river shovu - pýtaš sa, čo horšie callne; ja by som sa rád spýtal, čo lepšie má v range.