[NL25] turn? river?

• Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $29.48 (147.4 bb)
      BB: $69.30 (346.5 bb)
      MP: $6.71 (33.6 bb)
      CO: $23.49 (117.5 bb)
      Hero (BTN): $38.92 (194.6 bb)

cau, villain 43/31, malo hand ale.

Preflop: Hero is BTN with :Ad: :Qc:
      2 folds, Hero raises to $0.40, SB folds, BB calls $0.20

Flop: ($0.90) :Qh: :8d: :9s: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.45, BB raises to $1.60, Hero calls $1.15

Turn: ($4.10) :Qs: (2 players)
      BB bets $3.40, Hero calls $3.40

už na tom turnu si říkám, že je to pro něho dost blbá karta na bluff, ale zas jsem dost vysoko v range

River: ($10.90) :7c: (2 players)
      BB bets $7.40, Hero ?

tady už mi přijde, že mu musí být jasné, že mám tu Q, takže byť je víc aggro, může tam mít dost bluffů?
  • 11 odpovědí
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Registrace: 10.06.2012 Příspěvky: 560
      Ahoj,
      jestli je to fish a vypadá že je, tak bych ho vycalloval na R. Může tam mít cokoliv a myslím si, že fish moc neřeší jestli přišla dobrá karta na bluff. Já přisuzuji větší kredit x-raisu na T.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      To že má 43/31 na malém vzorku neznamená, že je to fish, prostě mu to mohlo párkrát po sobě přijít a proto má vysoký VPIP/PFR.

Vezmi si, že tě na flopu x-raisuje docela big (skoro 4x), fish by tě pravděpodobně tak akorát min-x-raisnula(ale to je jedno), ani fish tě většinou nebude raisovat na takovém to boardě s random Qx, 8x nebo 9x. Buď to má postupku, nebo má two pairs, nebo má set, nebo má OESD, eventuálně má úplný air. Call na jeho raise OTF je standard, ale hned na T čelíš problému, máš sice trips s TK, ale villain jde bet za skoro 80% potu na spárovaném boardu. Ten člověk by musel být úplně braindead a hyper aggressive, abych si o něm myslel, že zde bude cbetovat air. Bude zde cbetovat s handami typu 99/88, Q8, Q9 a JT.

Když si vezmu obecné tendence lidí, tak na turnu naprostá většina lidí svůj bluff give upne, protože se board spároval a jestli jej negive upne OTT, tak OTR jdou x/f protože ví, že mají asi tak 0% FE.

-> podle mě už zde na turnu můžeš svou AQ vyhodit, protože jsi behind, porážíš a doufáš akorát tak v random bluffy, které give upnou OTR. Když se to rozhodneš calllnout, tak na R máš úplně easy fold. Tam už se completnulo úplně všechno, co v rangi má jako bluff (kromě random any two cards).

Results? 99/88 nebo nějaký random bull*** jako např. deuces?

Btw, jestli ukázal nějaký random bullshit, tak jsi měl prostě pech na magora a stejně si za foldem stojím.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      No počkej. OTF je standard call píšeš. Souhlasím. Ale když příjde asi nejlepší karta pro tebe OTT tak foldeš? Pořád přece může bluffovat. A R je podle mě blank karta. Co podle tebe doplnila ta 7 doplnila? Navíc ber v potaz, že to je situace BB vs BTN a od blinds tady budu čekat více bluffů než proti jiným pozicím.
      V tomhle spotě se teda určitě neshodneme, ale to nevadí od toho tohle forum je :f_thumbsup:
      Pokud mě někdo přesvědčí, že je tady calldown chyba rád si přiučím.

btw. to mínusko nemáš ode mě, vždy jsem otevřen všem názorům i když s nimi nesouhlasím
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Tak vezmi si to z tveho pohledu, jsi na BB a mas 76s/T7s tedy OESD( v prve rade, bys ji nemel raisovat, protoze nikdy nemuzeme mit nuts), kterou nechces callovat OOP, tak jdes x/r OTF, jelikoz vis, ze BTN ma 60% fold to raise OTF a jeho cbet je 60%. Kdyz jej x/r ocekavas solidni FE. Jenomze hrac te callne a na T dojde Q, tedy nejhorsi mozna karta k pokracovani naseho bluffu. Hrac na BTN ma prinejhorsim Qx, kterou callnul po nasem x/r. Takze ano, Q je pro nas opravdu jedna z nejlepších moznych karet v decku, ale pro bluffera jedna z nejhorsich na bluffovani. Nerikam, ze u sparovanych boardu vsichni lidi nepokracuji v bluffovani, ale IMO je to dost nepravdepodobne a myslim si, ze vetsina lidi svuj bluff give upne uz zde na T. Takze kdyz zde callnes jsi v podstate drawing dead proti 16c JT, 3c 88, 3c 99, par combum Q9, Q8. V podstate doufas v dalsi Q nebo A, 8-9 ti muzou, ale nemusi pomoci, dalsi 7 by mohla by pro nas taky dobra, ale to uz nam nezaplati 88 ani 99, jen Q8 a Q9. Kdyby na tom turnu zvolil jakykoliv sizing do 55%-60% potu, tak bluffcatchuji a nefolduji, ale protoze je to ocividne pure value bet, jdu explo fold uz zde.

Na blank R to ale folduju 100% casu jeho range postrada bluffy, je neskutecne value heavy. Rovnez to folduju na any 6, 7, T, J.

Btw, je normalni, ze tak 80% lidi z toho forka postrada vlastni mozek a jen bezhlave klikaji na thumb up/down, bez toho aniz by si obhajili svuj nazor, proc jej dali, ale ocividne se jim libi dlouholete hrani nl2, takze je to oka.
    • martin89s
      martin89s
      Stříbro
      Ještě takhle. Bluffů by měl mít alespoň 29%, aby jsme správně callnuli.
      Value handy na R tedy jsou 99 (3x), 88 (3x), Q9 (3x) a Q8 (3x) = 12 value hand. Nevím jak JT, ale já všechny JT 3-betuju jako bluff preflop, stejně tak Q9s a Q8o pro změnu folduju preflop takže těžko říct zda jich 12 skutečně bude, ale počítejme, že v tomto případě ano.

Potom bluffů by mělo být minimálně 5 komb (5/(5+12)*100 = 29%). Takže kdyby si snížil počet value hand jen na 6 komb (88 a 99) tak blufů by stačilo mít jen 3 komba. Jasně, otázka je jestli je tam skutečně má. Já si pořád myslím že ano, ale bylo by fajn kdyby se k tomu vyjádřil ještě někdo další i k mým výpočtům a jestli uvažuju správně. Díky
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Souhlas s foldem na T, presne me taky hned napadlo, ze tam lidi moc pokracovat v bluffu nebudou, sam to na takovejch kartach casto give upuju, looon podle toho co pise, asi taky. Muzete vsichni schvalne napsat, co delate na techto turnech s bluffama vy :)

Souhlas i s tim, ze ten sizing bude casto tell.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Taky často give up bluffy na druhym Q. Ale možná je to úplně špatně, je tady souhlas s foldem AQ už na turnu. Tak klidně můžu betovat turn s šestnácti KJ a nějakýma KT a možná i overblufnout river.
      Bylo by zajímavý vědět jak kdo hraje na flop raise se setama a JT jestli callujeme nebo raisujeme a když tak co je v bluff 3b.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Shamway: Imo ty give upy na techto kartach jsou opodstatne, populacni tendence jsou takove, ze vetsina lidi to tam bude overdefendovat. Muj nazor.

Monster handy tam 3betuju, jako bluff blocker ruky na jeho stackoff range neblokujici jeho raise/fold range. :)
    • DwayneDibbley
      DwayneDibbley
      Bronz
      Registrace: 07.02.2012 Příspěvky: 145
      Pokud mě někdo přesvědčí, že je tady calldown chyba rád si přiučím.
      https://cs.pokerstrategy.com/video/25686/
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      bodycheck původně napsal
      Souhlas s foldem na T, presne me taky hned napadlo, ze tam lidi moc pokracovat v bluffu nebudou, sam to na takovejch kartach casto give upuju, looon podle toho co pise, asi taky. Muzete vsichni schvalne napsat, co delate na techto turnech s bluffama vy :)

Souhlas i s tim, ze ten sizing bude casto tell.
      Je to tak. Ja takove turny barreluji vyjimecne. (Ve 3bet spotech pomerne casto s dobrymi blockery) Jakmile se board sparuje, neverim ze lidi bluffuji dostatecne casto a my s nasi AQ v podstate doufame akorat na zazrak, pri kterem mame ~13% ze neco hitneme do R(A, Q, 7), karta jako 9 nebo 8 muze, ale nemusi byt dobra.

Od callu nas jednoznacne taky muze odradit souperuv sizing, i kdyz betne 1/2 tak musime vyhrat jednou ze 4 tj. mame 25% a k tem 13% musime najit jestw hrstku bluffu, aby se to vyplatilo callnout.
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Super, nakonec se rozjela diskuze :)
      Ja teda uvazoval podobne jako LooooN, s tim, ze jsem porad bral trochu do uvahy, ze hrac muze byt agro fish a na T jsem na topu range. R jsem foldoval, protoze mi prislo, ze to uz i fishi musi byt jasne, ze tu queenu mam. Kazdopadne porad to muze byt clovek, ktery je frekvencne uplne mimo a proste se rozhodl bluffovat a urvat to silou :)
      Nicmene mozne reseni je rozhodnout se uz na T, jestli je tu schopny bluffu nebo ne a bud zahodit uz na T, nebo jit az do SD.