[NL50] 3bet flop w TPGK vs fish

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj,

soupeř 37/11/4,5
      raise flop cb 11

Na flopu jsem si říkal, že bych toho z jeho raising range mohl stále dost porážet a skrz protekci a thin value by tato play mohla být profitabilnější, než call. Zpětně bych to na turnu shovnul rovnou, ale to je detail.

Co vy na to? :)

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $22.50 (112.5 bb)
      BB: $14.81 (74.1 bb)
      UTG: $15.21 (76.1 bb)
      MP: $21.98 (109.9 bb)
      Hero (CO): $39.88 (199.4 bb)
      BTN: $7.86 (39.3 bb)

Preflop: Hero is CO with :Kd: :Qd:
      2 folds, Hero raises to $0.60, 2 folds, BB calls $0.40

Flop: ($1.30) :8c: :Th: :Qs: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.91, BB raises to $1.82, Hero raises to $4.20, BB calls $2.38

Turn: ($9.70) :6d: (2 players)
      BB checks, Hero bets $6.60, BB raises to $10.01, Hero calls $3.41

River: ($29.72) :9h: (2 players)

Results:
      $29.72 pot ($1.48 rake)
      Final Board: :8c: :Th: :Qs: :6d: :9h:
      BB showed :Qc: :8h: and won $28.24 ($13.43 net)
      Hero mucked :Kd: :Qd: and lost (-$14.81 net)
  • 8 odpovědí
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Asi bych to taky shipnul na turnu. Ovšem kdyby byl 100bb deep, tak bych moc happy nebyl, protože ten board je pěkně na prd.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      IMO, jít stack off s KQs 70bb je too thin. Podle stacku lze usuzovat, že hráč nebude žádný super hráč, ale 11% rCbet není nic extrémního, kdyby to bylo nad 20% tak je to zase jiná, ale stejně svým 3betem OTF se akorát izoluješ do lepších, jestliže jsi toho názoru, že hráč rád bluff x/r tak jej chceš nechat bluffovat a ne se izolovat do lepších ruk. Jestliže takhle x/r any Qx tak jsi ahead, ale jestliže u toho alespoň trochu přemýšlí, tak bych jeho raise callnul OTF, checknul T behind a bluffcatchoval R, nicméně zrovna na tomto R bych to zahodil, on by musel bluffovat s any two aby se ti vyplatil hero call OTR na tomto boardu. Byť nějaké Jx ruce blokuješ, stále může mít nějaké 7x, Jx a two pairs.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Jj, těch 70bb se mi taky zdá dost na hraně no ...
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Nevidim ten důvod proč raisujeme flop se slabym bluffcatcherem.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Na jeho 4b OTF bych foldoval...

Jde mi o to, že ten minraise není tak často 2P+, jako při vyšším raisu. Jeho range se může skládat z velkého množství hand, které porážím a zároveň mi můžou ještě platit ten raise. Mám za to, že když soupeř flop minraisne, tak je to často slabší SDV handa typu TPwk, ale i slabší páry. Nemá tam moc bluffů, které bych ho chtěl nechat dál bluffovat, ale je spíš weighnutej na slabší made handy imo.

V podstatě moje hra se bude odvíjet od jeho minraise range. Troufám si říct, že kdyby byla opravdu složená z většiny (řekněme 60%) weak made hands, 20% 2P+ a zbytek bluffy, tak se o tom mém 3betu dá uvažovat.

Možná jsem ale vedle, a jeho range bude častěji právě 2P+, nebo bluffy (zkrátka polarizovaná) a tam samozřejmě chceme jen callovat.

Nějaké názory na jeho minraise range?
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Jeho minraise range je velká neznámá a jakýkoliv předpoklady prostě nejde dělat. Máš bluffcatcher a tím to končí podle mě. Pro 3bet OTF nemáš jakýkoliv relevantní info.

Když ti třeba postnu posledních 5 minraisů kterým jsem čelil, tak 4x to bylo stone cold nuts a 1x combodraw. Pokud půjde o soupeře, na kterýho máš konkrétní read, že minraisuje flop s TPWK nebo SP+draw, tak budiž. Ale pokud ten read nemáš, tak za mě jasnej call.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Je to tak jak píše pinny min raisy = SUPER SILNÉ HANDY, pravděpodobně sis spletl min raisy s donky. Většinou donky od fishy hráčů indikují weak handy, min raisy naopak indikují silné handy, pokud nemáš další informace o tom, že je villain magor a že je schopný takhle poslat i např. 22 nebo 23o, tak si stojím za taktikou zmíněnou mnou výše. Ve všech ostatních případech je tvoje handa bluffcatcher a nikoliv valuehanda anymore.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Dava to smysl, vzdycky jsem to hral jak rikate, jen mi ted neco preletelo pres nos :D Hledam asi az moc thin situace i tam kde nejsou, mozna si taky vymejslim vlastni zcestne duvody pro nektere moves :)

Vsem diky!

Jen takova technicka poznamka pinny, rikas, ze nemuzu delat predpoklady k jeho range, ale sam v podstate, podle toho cos napsal, delas predpoklad, ze souperova range je pomerne silna a polarizovana. Alespon tak jsem to ja pochopil. Kazdopadne s tim predpokladem v podstate souhlasim.