BLOG: Restart od nuly kdo ví kam

• Hevas
      Hevas
      Bronz
      Registrace: 30.07.2011 Příspěvky: 2
      Zdravim zdejší komunitu,

pár slov na úvod. Tohle je můj první blog a poprvý to prej bolí nejvíc. Nejsem spisovatel
      tím pádem asi nezaručím jakoukoliv atraktivnost tohoto místa. Ale o to mi ani nejde. Hlavním
      cílem je v podstatě zaznamenávat svou cestu a občas si zpětně prolistovat ty těžký a krutý začátky.
      Budu zde postovat svůj postup a asi si léčit svoje frustrace.
      A pokud sem občas někdo zabloudí a utrousí tu nějakou poznámku či radu budu jen rád.

Něco o mě: je mi 25 let a všichni přátelé a známí mi říkaj Hevas. Poker znám prakticky
      již od útlého věku, kdy se zaměstnanci školství pokoušeli mrzačit můj mozek novými vědomostmi v útrobách základní školy.
      Po pochopení pravidel probíhaly burtálně adrenalinový nelegální highstakes hry o přestávkách.
      Dost podobně to probíhalo i v době vyšší formy "vzdělávání". Po škole po pokeru neštěk ani pes,
      jelikož pro mě bylo nepředstavitelný poslat část svý vydřený almužny někam do internetovýho "kasína".
      Radši jsem přispěl na živobytí majitele zdejšího kulturně obohacujícího zařízení ( v tě době mi to přišlo jako mnohem lepší nápad).
      Až přišel zlom letos v lednu, kdy se mi vnuknula myšlenka, že bych si zahrál poker a tak jsem se vyhecoval
      a bez jakýchkoliv vědomostí nabil účet na PS celými 10 dolary!!! Vystřílel jsem do soupeřů pár suck outů
      a měl najednou 20. Super vejdělek a jak snadný to bylo. Realita mi vrazila kudlu mezi žebra následujcí den.
      To mě nakoplo, abych začal shánět pár informací. Až jsem narazil na konkurenční web kde jsem si pustil
      první záznam z coachingu. Asi nikdy nezapomenu jak mi spadla brada, když na mě ten pán z druhý strany začal mluvit
      nějakou cizí řečí. Každopádně jsem se do toho zakous a začal na sitkách, které mě bohužel rychle omrzeli a zlákala mě CG.
      Od té doby hraju NL2 na Partypokeru.

Proč restart? Protože proto. CG jsem hrál cca 4 měsíce ani ne moc pravidelně 4 stoly max 1-2 hoďky.
      Pak přišlo období finančního sucha a musel jsem i to malinko co jsem měl nahráno vybrat a poker jsem
      3 měsíce nezapnul. A jelikož už je vše v normě a na poker teď budu mít čas i finance chci to vzít od nuly.
      Vymazal jsem databázi v PT4 a veškerou handhistory a začnu od totální píky s 50 dolary. Nedám si cíl jako např. 10 000
      jen se prostě chci dost tak vysoko jak jen to půjde.

Jak to bude probíhat: Jelikož dělám týden 16-17 hodin denně a pak mám týden volno, rozdělím si je tedy na pracovní a herní.
      Na každém konci herního týdne jsem postnu jak to probíhalo a mezitím si tu budu léčit mindráky. Budu hrát 6 max NL2 na partypokeru.

Co očekávám: Především zábavu ta hra mě neskutečně baví a doufám že časem snad i slušný přivýdělek k platu.
      ( pokud nás po novém roce nebudou chtít za hraní pokeru pozavírat)

Moje cíle:
      - přebudovat svojí hru od základu. Jelikož jsem moc hrr do všeho četl jsem spoustu pokročilých článků
      a snažil se je implementovat do hry a kašlal na základy
      - přebudovat svoje ranges, osekat je a hrát zatím víc taight ( pro začátek se zkusím držet těch co jsou zde na webu)

Software: vlastním jen PT4 a před chvílí jsem stáhl odsud Equiab.

Jelikož mě teď čeká cca 14 dní volna dám si pár úkolů, abych se nenudil.
      - předělat range
      - osekat HUD mam ho asi zbytečně rozsáhlej na NL2
      - sjet videa od confidant91 -začátečnický kurz
      - pokud možno udržet bankroll v plusu

Závěrem mám pár proseb na ty co jsem omylem zabloudí.
      1. poraďte pls nějakej základní HUD na NL2, co by měl obsahovat
      2. Nějakou slušnou literaturu která by mě mohla posunout
      3. Co za software budu potřebovat ještě na víc ? Rozmýšlím se jestli flopzilu nebo combonator
      co je lepší ?
      4. Co za videa shlížet ze začátku, tak abych zbytečně nepředbíhal?

No a z pár slov na úvod je román dlouhej jak dvě kapitoly Harryho Pottera. Každopádně kdo to dočetl až sem tomu díky.
      Za každou připomínku a radu budu vděčný. Tak to je snad vše co jsem chtěl. Uvidíme jestli se z fishky stane žralok.
      Zatím se mějte a hodně štěstí u stolů.
  • 3 odpovědí
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 634
      Ahoj, na začiatok ti stačí vpip pfr 3bet a fold to 3bet. Good luck
    • tennajkrajsi
      tennajkrajsi
      Bronz
      Registrace: 05.06.2015 Příspěvky: 342
      si zabudol na asi najzakladnejsi stat Fcb a ftFcb
    • Hevas
      Hevas
      Bronz
      Registrace: 30.07.2011 Příspěvky: 2
      pepan47 původně napsal
      Ahoj, na začiatok ti stačí vpip pfr 3bet a fold to 3bet. Good luck
      tennajkrajsi původně napsal
      si zabudol na asi najzakladnejsi stat Fcb a ftFcb
      Díky za odpovědi. Každopádně jsem teď necelý dvě hodinky hrál NL2 na PP a při spuštění zjistil, že mi HUD bude stejně k ničemu jelikož udělali handhistory anonymní. Dlouho jsem nehrál a fóra nesledoval, tak mi to krapet uniklo. Takže to je věc kterou škrtám a jdem to drtit bez HUDu.

Zpočátku jsem pustil 4 stoly, tak jak jsem hrával před tím a jelikož jsem furt koukal do tabulek, tak jsem to nestíhal. Nakonec jsem klesnul až na dva stoly.
      Odehráno 405 hand a ačkoliv jsem odpálil dva BI svými hrubkami v nesmyslných spotech, jsem vyhrál +4.83$, takže konečný stav mého bankrollu je 54.83$.
      Musím krapet brzdit a nepřehrávat zbytečně některý handy. Jen se mi opět potvrdilo, že nevěřit soupeřovi handu je většinou chyba.
      Tak uvidíme, jak to půjde dál.