[NL50] AKo on QdJd4c vs x/r OTF (MPvsBB IP)

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Pacific, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $180.18 (360.4 bb)
      BB: $50.75 (101.5 bb) reg-fish 23/17 12% x/r OTF prohrávající 215USD po 565 handách
      UTG: $52.06 (104.1 bb)
      Hero (MP): $52.57 (105.1 bb)
      CO: $48.07 (96.1 bb)
      BTN: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with :Kc: :Ad:
      UTG folds, Hero raises to $1.43, 3 folds, BB calls $0.93

Mám blockera na FD, může mi dojít nut SD, myslím si, že tohle je stnd
      Flop: ($3.11) :Qd: :Jd: :4c: (2 players)
      BB checks, Hero bets $2.33, BB raises to $7, Hero calls $4.67

Když x/r flop a šel x/c OTT, tak soudím, že FDs nemá, doufám, že jej můžu vyfoldovat s nějakým random Qx, Jx ruk, přišel mi diamond, takže se mi otevřela příležitost na barrel, jdete tu check nebo bet?
      Turn: ($17.11) :2d: (2 players)
      BB checks, Hero bets $12, BB calls $12

Bohužel jsem missl SD i FD, jelikož jsem měl blockera na nut FD tak jsem se rozhodl pro shove, kdybych ho neměl, šel bych give up. As played?
      River: ($41.11) :7c: (2 players)
      BB checks, Hero bets $32.14 and is all-in, BB calls $30.32 and is all-in

Já si nemůžu pomoct, ale jeho call mi přijde strašně spewy, sice blokuje QQ i JJ, nicméně já jsem stále uncapped a můžu je mít, včetně 44. Do toho úplně stejně zahraju i FD.

Results: $101.75 pot ($4 rake)
      Final Board: :Qd: :Jd: :4c: :2d: :7c:
      BB showed :Jh: :Qh: and won $97.75 ($47 net)
      Hero showed :Kc: :Ad: and lost (-$50.75 net)
  • 10 odpovědí
    • crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      hra obidvoch mi príde správna, čo sa týka vilaina tak keby to to foldoval tak okrem setov 44 on by tu v podstate nemal calling range a ty by si ho tu mohol explo barrelovať, čo sa týka teba tak si nemyslím že tu na takomto flope niekedy slowplaynes sety, alebo?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      To jak zahraji sety záleží strašně na villainovi, pokud je to aggro hráč, tak jej nechám bluffovat(mám pozici, mám 60%+ EQ), pokud je to straightforward nit, který má 3% x/r tak to tam budu tlačit 3bet/stackoffem OTF, než přijde scary karta a akce je v háji.
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      Zdar, mne sa pači ako si to zahral hrajem rovnako, aj dobrý leverage si zvolil, keby to na rivri vychádzalo pod 30 tak to už opticky nevyzerá moc dobre.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      next time gu river maybe? :) (teda proti tomuto hráčovi)
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Zeltzn: Prečo give up ? Pretože mu blokujeme possible folding range AdQx alebo celkovo je to špatný plán skúšať vyfoldovať silnú range ? Keď máme v pláne giveupnúť R tak ani T stab nieje nejaký happy keď nečakáme často fold či ? diky
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Zeltzn1 původně napsal
      next time gu river maybe? :) (teda proti tomuto hráčovi)
      Příště to bude jednoznačně give up OTR, od toho si taky píšu poznámky a markuju hráče.

@PriceOfSuccess
      Já si myslím, že se to dá zahrát dvěma způsoby. První je linie, která jsem zvolil a další je linie s check back OTT a v případě hitnutí FDs/SDs jít prostě bet. Jinak máš pravdu, že pokud máme v plánu jít give up OTR, tak nemá cenu barrelovat turn. Ona je ještě otázka, jestli takový hráč je schopný foldnout něco jako AQ nebo KQ. Myslím si, že na snapu je dost jedinců, kteři prostě tyto handy nefoldují ať je co je. :facepalm:
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      LooooN: To maš pravdu AdQx callnu možno častejšie než bottom set skrz blockera.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      skôr by som povedal, že nabudúce to bude b/fold OTF, pretože odds na call nemáš (čisto na hit) a fold equitu na bluffoutoch nemáš :)

preto give up R, pretože máš 0% FE OTR. Nikto neraisuje AQ na flope a QJ je bottom jeho rangeu imo.
    • TheLastNail
      TheLastNail
      Black Member
      Registrace: 30.05.2008 Příspěvky: 6,035
      predpoklad ze bare Ad ma hodnotu v b/c rangi by mal pozostavat z poznania, ze superov range bude OTT/OTR na flush karty velmi casto checkovat uncapped a sucasne sa riadit nejakou sensibilnou mindef freq strategiou. ano, samozrejme je to reasonable, ale stale je to NL50.. nakolko veris tomu, ze super po x/r s Axx dd a hite OTT tieto comba checkne + ma orientacne spocitane co ma defendovat?

lebo mne sa zda tento F float ako defaultne pre tieto pozicie (a limit, ale hlavne pozicie) prilis odvazny. obzvlast este aj s Qd, Jd out there. pozri sa na to z tohto pohladu: blokovana je takmer kazda fd co v jeho rangi mohla byt. --> je more likely, ze ma silnu made hand. ak planujes bluffovat, tak zrejme je vhodne, ak aj super moze mat (prilis) vela bluffov.

...

ulohou mojho prispevku bolo, aby si nasiel, ze pokial super nema extremne vysoku protekciu x rangu OTT, tak to ci ty mas KT, 9T, alebo prave AdK vo svojej ruke, nehra pre tvoju zvysenu EV ziadnu podstatnu rolu (moze to este neskor hrat rolu na R pokial pride 4flush ale to je prilis negligible development). taktiez, napr ruka ako KdQx, popr aj AdQx je lepsia ruka na b/c s planmi na bluffy na flushouty, ked uz chces urcite vyuzit nejaky blockerefekt. po b/c a completnuti fd, budu tieto ruky na bottom tvojho rangu a mat vyssiu eq ako AdK. isteze, EV ich checku beh OTT treba starostlivo posudit :)
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Ahoj,

diky za komenty a dost rozsahly TheLastNailuv rozbor. Takze kdyz bereme v potaz, ze tihle hraci hraji dost straightforward, do toho blokujeme mozne FDs i SDs, tak souhlasil bys s tim co napsal Zeltn? Jit bet/fold uz OTF?