[NL5] NL2 AKs z BB vs loose BU

• filip212
      filip212
      Stříbro
      Registrace: 30.05.2010 Příspěvky: 307
      PokerStars - $0.02 NL - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 121.5 BB (VPIP: 44.37, PFR: 28.17, 3Bet Preflop: 6.38, Hands: 143)
      CO: 25.5 BB (VPIP: 11.11, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 45)
      BTN: 141.5 BB (VPIP: 41.86, PFR: 11.63, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 44)
      SB: 151 BB (VPIP: 12.04, PFR: 9.26, 3Bet Preflop: 6.10, Hands: 218)
      Hero (BB): 114.5 BB

SB posts SB 0.5 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:club: K:club:

UTG raises to 2 BB, fold, BTN raises to 5 BB, fold, Hero calls 4 BB, fold

Flop: (12.5 BB, 2 players) 9:spade: 4:spade: T:club:
      Hero checks, BTN bets 7 BB, Hero calls 7 BB

Turn: (26.5 BB, 2 players) 3:club:
      Hero checks, BTN bets 19 BB, Hero calls 19 BB

River: (64.5 BB, 2 players) K:heart:
      Hero bets 25 BB, BTN calls 25 BB

Hero shows A:club: K:club: (One Pair, Kings)
      (Pre 46%, Flop 27%, Turn 32%)
      BTN mucks J:diamond: J:club: (One Pair, Jacks)
      (Pre 54%, Flop 73%, Turn 68%)
      Hero wins 110.5 BB
      Rake paid 4 BB

Na flope som to chapal skor ako CBET mal 100% ale iba z 2 a myslel som si ze by som mozno mohol byt aj popredu pripadne caka na tu farbu alebo ma par ale podla Equilabu pot odds vs EV to bol profitabilny call aj ked som urcil zle jeho range. Tak som sa rozhodol pre call s planom ak ma trafi turn necham ho dalej stavit a potom 2BET na pripadne otvorenie backdoor flush call a na pripadnu backdoor postupku call podla odds.

Turn:
      Nabieeham na backdoor flush no a uz to byzeralo lepsie outy na flush plus A, K... rozhodol som sa pre call do cca 3/4 potu co aj nasledovalo tak som dorovnal.

River:
      Trafilo ma A a rozhodol som sa pre value bet adekvatny voci potu aby ma dorovnala horsia ruka ak nechytil postupku.

Moja otazka zahral som to dobre alebo som mal na river pytat viac? Pripadne to zahrat inac?
  • 2 odpovědí
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      Ahoj
      myslím si, žejsi měl nejpozději na T foldovat. Preflop 3betoval UTG hráče. Nevím, jestli tu bude někdo na tomto limitu light 3betovat-i když proč ne IP...
      Co mohl 3betnout na takový malý open raise? Já bych se přiklonil k PP, AK,AQ,AJnevím, jestli by takto hrál i Ax, ale proč ne.
      V tom případě si myslím, že kdyby cbetoval draw a PP jsme už na flopu mírně pozadu a na turnu odds 19/64.5=29% ni
      Takže na fold to nevypadá, ale co s tím?

Board: 9:spade: 4:spade: T:club:  3:club:
             Equity     Win     Tie
      BU     61.22%  60.26%   0.95% { QQ-JJ, AdAh, AdAs, AhAs, KdKh, KdKs, KhKs, TdTh, TdTs, ThTs, AsKs, AsQs, AsJs, AsTs, As8s, As7s, As6s, As5s, As3s, As2s }
      BB     38.78%  37.83%   0.95% { AcKc }
    • Bobes12
      Bobes12
      Stříbro
      Registrace: 23.12.2011 Příspěvky: 307
      Ahoj, z čísel bych po 44 hrách nedělal velké závěry, ale vypadá na takovou tu klasickou pasivní mikrolimitní fišku.
      PF call je adekvátní, popsal Vinni, i ta jeho range mi přijde dobrá, za mě TT+, AQ+, i když - mám databázi plnou podobných borců a když se pak podívám, proč jsem zase prohrál svoje AA, s čím callnul můj masivní 4bet, tak tam klidně uvidím 85s - prostě mu to v tu chvíli přišlo jako skvělý nápad :f_cool:
      Flop call OK - máme overkarty, backdoory, proti betu jenom lehce nad 0,5 potu úplně v pohodě.
      Turn call ANO nebo NE? On dává nějakých 70% potu. Proti takovému hráči jsi prakticky vždycky behind a v tom případě potřebuješ na EV = 0 call přes jednu streetu nějakých 15 outů. Když to vezmu absolutně optimisticky, máš: :Ah: :As: :Ad: :Kh: :Ks: :Kd: :Qc: :Jc: :9c: :8c: :7c: :6c: :5c: :4c: :2c: - to máš akorát. Problém je, že často ty outy nebudou čisté - po dvoustreetové agresi s takovým sizingem bych mu v range nechal jenom TT+ a v tu chvíli ti těch 15 outů hraje jenom proti JJ-QQ:
      - proti TT si odpočítej 3 esa, 3 krále a 9c a 4c, které párují board;
      - proti KK si odpočítej 3 krále;
      - proti AA si odpočítej 3 krále a 3 esa.
      Na druhou stranu, tohle je zrovna typ hráče, proti kterému se dají dobře realizovat implied odds. Evidentně něco hitnul nebo má dobrou kartu od začátku, pokud hitneme lépe, rád zaplatí. Ale zase jsme mimo pozici, tam se implied odds realizují hůř. Navíc ti hrozí reverse implied odds, když přijde král nebo eso, co s tím budeš dělat? Donk/call s rizikem, že si naběhneš do AA nebo KK? Check s rizikem, že si checkne behind, a v tu chvíli je ten call turn EV-?
      Za mě s těžkým srdcem fold, calluju bet do nějakých 14 BB.