[NL50] KJs 3bp double FD board

• PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      SB: $59.17 - VPIP: 21, PFR: 16, 3B: 6, AF: 1,9, Hands: 890
      BB: $50.10 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 9, AF: 4,1, Hands: 3646
      UTG: $50.00 - VPIP: 15, PFR: 12, 3B: 4, AF: 2,1, Hands: 294
      UTG+1: $55.92 - VPIP: 18, PFR: 14, 3B: 6, AF: 2,7, Hands: 669
      MP: $13.26 - VPIP: 27, PFR: 7, 3B: 2, AF: 1,5, Hands: 148
      Hero (CO): $57.87 - VPIP: 18, PFR: 14, 3B: 5, AF: 1,6, Hands: 959
      BTN: $21.57 - VPIP: 25, PFR: 8, 3B: 2, AF: 2,5, Hands: 217

Pre Flop: ($0.75) Hero is CO with J :spade: K :spade:
      3 folds, Hero raises to $1.25, 2 folds, BB raises to $4.50, Hero calls $3.25

Flop: ($9.25) 4 :club: 3 :diamond: K :diamond: (2 players)
      BB bets $4.50, Hero calls $4.50

Turn: ($18.25) 2 :club: (2 players)
      BB bets $13.00, Hero raises to $48.87, BB folds

BB - BBvCO 3b - 8% (48), 3BP c-bet - 82%/70%/50%

Zdar,
      ked nemáte nejaké konkrétne reads o villainovej range môžem ju takto zostrojiť z aliasu ?
      Alias mi tam úkazal niečo takéto ale myslím, si že to bude polarizovanejšie , inak dá sa nastaviť vo filtroch aby mi to napr. zobrazovalo handy vs regs? :

Tak som mu dal niečo takéto, čo si myslím že je dosť realne ked tak ma opravte:

F: Myslím, že standart - dal som mu do c-betu TP+,FD,BDFD,GS,A3,A4

T: Na tejto karte mi vyšlo, že keď villain c-betuje TP+ a FD tak c-betuje 96% T range, kde 60% je TP+ a 36% FD. Keď som nahádzal moj shove do EV-kalkulácie tak mi vyšlo že EV toho move je -16bb,,,,realne to nebude až tak zlé keďže som dal equity vs calling range 0% a myslím že sa najdu ludia čo tam c-bet/callnu aj niečo horšie čas od času ale aj tak to nebude žiadna hit parada. Ako to teda zahrať tento spot ? Call sa mi vôbec nepáči viac ako 1/3 jeho range ma draw. Napadá mi jedine že budem over foldovať tento spot s tým že nemám na turne calling range a budem tam shipovať KQ,straight a Axdd ale to je iba 20% range takže brutalny over fold,,,,nejaké nepady ? diky
  • 2 odpovědí
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      čauko, já bych mu tam do té pf range spis nedávala ajo a rozhodně ani ty nízké pps, to jsem snad fakt ještě ani neviděla O_O.. imo se v tehhle pozicich ne 3b ani kqo (rozhodne to nebude std) -> je to vs co!!! fakt se mi to nezda.. ten screen z aliasu je super prekvapivej, mas to na nejakym fakt velkym vzorku?? ..

primo k hande - otf neni o cem, oponentuv board, muze si tam cb jak chce, za nas nase ruka jasny call (pio tady folduje 45% cca a nema raise), turn shove viz cos psal, příjde mi to dost -ev.. zaroven jestli to shovneme, tak to turnujeme na bluff v podstate -> na to mame mnohem lepsi ruce (a4 napr -> jeste to blockuje possible str8, aj, atdd), oponent ma ez spot -> je imo dulezite si uvedomit, ze ta range nase je uz ott dost uzka, neni to pro nas moc tezky spot ani tim padem.. takhle 2x je dobra karta pro nasi range i...) zaroven ti imo nevadi to, cos psal, ze ti vadi - ze 1/3 range oponenta ma draw - necekas, ze je to otf overcb spot? jestli jo, kolik % pak overall lidi cbetuji ott? podle toho bych spis tvorila tu villainovu bet range ott, v tomhle spotu je trochu problem, ze se nase hra bude strasne odvijet od hry villainu (+tezko rict, co bude overall uplne nejlepsi, protoze nedokazeme ani presne urcit tu range) -> nicmene i tak si myslim, ze ott budou betovat 40-50% sve range -> tps + jaks psal + si myslim, ze ale i fds + ty bcdrs! nemyslim, ze tady budou nejak extremne moc chodit 1 str -> mne se na tom, cos psal asi nejvic nelibi myslenka, ze ty tady nechces mit calling range -> proc? to, ze ma villain silnou a uzkou range - my ji mame ale taky.. podle pia a mym locku, co lidi budou imo cb ott bys mel hrat ty turny takto:

(vidis, ze za bb je to super 2brlovat, protoze tobe uz se nechtelo callovat ani kjs, co chudaci 55 a 66 teda :D )

rvry pak jsou super specifické - x někomu, kdo ti tam bude shovovat drawy, máš call s většinou i těch kjs, když příjde flush, měl bys mít dost flushí -> rozhodně to není spot kde bys je chtěl/měl shovovat ott!!! zároven si i myslim, ze na tom rvru spis jde rict, ze vetsina lidi giveupne bustly drawy a my se budem dostavat do sd + muzeme zase i bluffovat (for value tady pio shovuje kq -> nedělala bych, ale libi se mi ty std bluffy nizke bustle fds + for value str8ts)

no, nebude to uplne presne, nicmene si myslim, ze se da rict, ze to je std call, call a reevaluate, jeste ti sem scrennu range, podle kterych jsem se na to koukala, snazila jsem se byt co nejbliz tomu, jak si myslim, ze to lidi hrajou
      bb:

co:

(sorry za zase narocnejsi text :) )
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      - Ten 3b som robil zo vzorku okolo 5M hands, jako ja sem to tež ešte nevidel aby tam 3btovali std. AJo,KQo, ale ked mi to ukázal ten screen (?) preto som sa aj pýtal, že to nejde nejako nastaviť že iba vs regs, pretože vs fish tam budu toto 3betovať a častejšie sa aj dostávať do SD takže možno kvôli tomuto to takto ukázalo....malé PPs som už par krát videl, ale tiež to nebude std skorej niečo vynimočné...

- ta T raise range: Tak mne sa hlavne nechcelo callovať kvôli tomu, že tam má hrozne vela draws a dostával by som sa do ťažkého spotu na každom rivri prakticky, ale to je asi hlavne kvôli tomu, že to nemám dobre zmapované čo tam môžem vyhodiť a čo ešte callnuť a pod. takže som si to tým chcel nejako ulahčiť, že nebudem mať calling range .... lepšia cesta bude si to takto rozobrať a teraz vidím, že tam naopak pio nemá skoro žiadny raise, čo ma docela prekvapilo, som myslel, že aj keď nemáme nejakú range advantage tak chceme mať široký raise na double FD boarde, zase omyl :facepalm:

Takže on tam na turne vyhodí všetky middles PPs okrem 55,66 čo je logické ( ale popravde by som nedal ruku do ohňa za to že in game tam miesto JJ radšej callnem 66 ), tých 55 a 66 je tam iba polovica komb, to je asi preto lebo polovicu folduje na flope ? A4s raisuje w/o FD ? Je to bluff takže mu nechceme blokovať folding range (FDs) takže asi hej... pekne, sranda je že jedinú kombináciu, ktorú má celu na turne a celu ju iba calluje je KJs ktorú som shovol :appl:

A tie ranges su dosť realne aj na FR, asi budem davať viac vahu tomu čo si myslim než tomu, čo mi ukáže ten screen z aliasu...

(sorry za zase narocnejsi text :) )
      Tak to jako vubec nad tým nerozmyšlaj, ja som rad že si ochotná dať si s tým prácu a že velkou časťou prispievaš k tomu aby v HJ sekcií zasa bolo kopec užitočných informácií . :f_thumbsup: