[NL50] TT BvB call raise OOP, x/? T vs OB shove

• PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      Hero (SB): $72.26 - VPIP: 18, PFR: 14, 3B: 5, AF: 1,6, Hands: 962
      BB: $50.00 - VPIP: 23, PFR: 17, 3B: 9, AF: 4,1, Hands: 3746
      UTG: $92.61 - VPIP: 17, PFR: 14, 3B: 7, AF: 2,1, Hands: 392
      UTG+1: $58.54 - VPIP: 19, PFR: 14, 3B: 5, AF: 2,7, Hands: 9892
      MP1: $30.32 - VPIP: 38, PFR: 12, 3B: 4, AF: 5,7, Hands: 52
      MP2: $57.43 - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 6, AF: 2,3, Hands: 4567
      CO: $50.52 - VPIP: 34, PFR: 14, 3B: 7, AF: 1,5, Hands: 2110
      BTN: $50.00 - VPIP: 17, PFR: 13, 3B: 3, AF: 2,0, Hands: 3101

Pre Flop: ($0.75) Hero is SB with T :spade: T :diamond:
      6 folds, Hero raises to $1.50, BB calls $1

Flop: ($3.00) 3 :club: 4 :club: 7 :diamond: (2 players)
      Hero bets $1.53, BB raises to $5, Hero calls $3.47

Turn: ($13.00) 2 :diamond: (2 players)
      Hero checks, BB bets $43.50, Hero ?

Zdar,
      villain aktivnejši- call BvB 59% (41), Raise IP flop 16% (51), C-bet T after raise F - 79% (14)

čo s týmto, jaký je vaš game plan vs takýto agro opponent ? asi jeden z adjustov bude rozšírený 3b flop s podobnýma handama ktoré potrebujú protekciu a nejaký b/c radšej w KKc+. Aké handy by ste tam 3betovali ?
      In hand som pozrel na stat c-bet T a mal som v pláne na takomto turne hrať x/shove ale nejako ma prekvapil, čo s tým ? Má tam tonu draws ale 3x OB som ešte nečelil vs reg. Stretli ste sa s tým už niekto ? Je to nejaký move na maximalnu polarizaciu jeho range ?

E: Keď nad tým rozmýšlam tak sa mi to aj docela páči, mať nejako balancnuté tieto spoty, kde si môžeme dovoliť shipovať dosť draws, combodraws a nepotrebujeme ani velkú FE ...

E2: Som si hneď spomenul na úryvok z pred pár rokov keď som čítal knižku Gusa Hansena, kde napísal že all in je najlepšia akcia v pokri, pretože sa nedá raisnuť alebo niečo také podobné :f_biggrin:
  • 5 odpovědí
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      čauko, mne tohle neprijde jako board, kde by oponent v idealnim svete :D mel a mohl mit nejaky velky raise -> nutted ruk mate stejne, mooozna ma vic fds, ale ty mas vsechny ty opry, co on by mit nemel + mas uzsi range (jaky tam ma 3b?) .. overall je to hodne komplikovany spot a na nejvic +ev strategii by bylo asi best se zase kouknout do pia (hod kdyztak range, kdybys chtel), nicmene by def.. bude imo x otf tomuhle oponentovi > nez vymyslet ten 3b otf, ktery mu umozni hrat celkem idealne 100%x zase.. a xrsovat po tom 100%xu.. tady ty bvb spoty jsou taky overcbetovany, nicmene to nebyva tak velky problem, protoze lidi dostatecne nedefenduji v tech sirokych rangich -> overcb vlastne vydelavas.. nicmene kdyz mas x sobe agra.. overcb nevydelavas a dostavas sebe do fml...

tim, ze by nemel mit velky raise jsem nemyslela, ze by tam nemel vubec raisovat -> urcite by mel!!! nicmene je to imo jeden z tech spotu, kde je ten raise hodne intuitivni a nebude/nemusi byt nejak extra w8tnuty na stranu bluffu, ze by to byl spot, kde muzes 3b + nvm co s tt..

as played tbh ja to tady asi foldnu uz otf, protoze abs neznam jeho strategii (i kdyz vypada, ze umi raisovat, porad to muze byt samplem, jakoze asi vetsina lidi tady overcb + bude overfoldovat, takze by tady mohl EXPLO raisovat hodne -> nicmene dela tohle na nl50 nekdo? vyuzivat tenhle imo celkem advanced exploit, na ktery taky potrebujes mit naanalyzovano??), stackoff otf mi prijde na prvni pohled izo (sety a str8 a 2prs ez vybalancuje temi drawy a combodr.) a vetsina turnu je proste spatna, takze tam budu topit tim callem na raise milion dead money a budu plytvat mega moc energii protoze to bude fml spot, co mi rozhazuje flow -> foldnu a pak si to zanalyzuju a vymyslim, jak tyhle spoty v sirokych rangich x tomuto opo nejidealneji hrat, no..

dost zajimava ruka zase tbh, gj - určitě bych se o ní víc ráda pobavila/klidně zanalyzovala :)
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Zase parada :f_thumbsup:

Je docela zaujimavé, že dlhú dobu nepoznám určitý koncept a hrám tie spoty bud zle, alebo sa dostávam do fml spotu čatejšie než je zdravé a potom príde riešenie z dvoch stran naraz :D , napr. tento X 100% na tomto boarde BvB som vôbec nerozmyšlal až na minulý štvrtok, kedy Katri hovoril, že nemá c-bet range BvB na konektnutých boardoch, okrem boardov , kde su broadways a máme teda range advantage.... a teraz čítam to isté tu pekne čierne na bielom, takže parada :f_thumbsup:

vetsina turnu je proste spatna, takze tam budu topit tim callem na raise milion dead money a budu plytvat mega moc energii protoze to bude fml spot, co mi rozhazuje flow -> foldnu a pak si to zanalyzuju a vymyslim, jak tyhle spoty v sirokych rangich x tomuto opo nejidealneji hrat, no..
      - toto je hodne vystižne, a hovorí to asi za všetko !!!

-takže fold flop najlepší bez nejakého readu, infa a pod. a v spotoch kde nevim co a jak je lepší foldnut a nehrat nejakú question game a radši potom sa na to mrknút offtable...to bude asi najvic EV move jaký možem spravit v takých spotoch =)

- co sa týka ranges, tak v tejto ruke ich dávať nebudem, keďže to už budem hrať 100% X flop a do takéhoto spotu sa už nedostanem a bolo by to hlavne mrhanie tvojej energie, ktorú radšej využijem pri iných spotoch :s_thumbsup:
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Bet/fold flop proti hráčovi, ktorý most likely bude raisovať merged/pre protekciu na flope?
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      JD: Tak to nevieme či je to merged,(ten T shove nám to myslim potvrdil, že to nebol merged raise) takže sa mi skorej páči to foldnuť bez nejakého gameplanu čo robiť na akých turnoch a netopiť ďalšie peniaze a nezamotávať sa do toho zbytočne ako písala Lucka.
      Ale hlavne X flop aby sme sa do tejto situacie ani nedostali bude rozhodujúce.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Nerozumiem a nesúhlasím, ale to je jedno, check flop bude fajn.