[NL50] Otočení PP na bluff (nebo thin value)

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Soupeř reg jako v minulé handě.
      Na turnu rád betuje pro protekci middle streght ruky typu Tx. Delayed cb 60%.
      Na riveru jsem si říkal, že musím asi točit něco na bluff a bloker na flush se mi zdál jako dobrý kandidát na vyfoldování TPs, nebo i lepšího. Kdo by mi tady dával do range na těchto limitech bluffy...
      A nakonec z toho byl pěkně tučnej valuebet :) )

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $56.24 (112.5 bb)
      BB: $73.76 (147.5 bb)
      MP: $52.95 (105.9 bb)
      Hero (CO): $50 (100 bb)
      BTN: $154.98 (310 bb)

Preflop: Hero is CO with :Qc: :Qs:
      MP folds, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.50, SB folds, BB raises to $6, Hero calls $4.50, BTN folds

Flop: ($13.75) :Td: :As: :8c: (2 players)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($13.75) :3s: (2 players)
      BB bets $6.87, Hero calls $6.87

River: ($27.49) :5s: (2 players)
      BB checks, Hero bets $17.50, BB calls $17.50

Results:
      $62.49 pot ($3 rake)
      Final Board: :Td: :As: :8c: :3s: :5s:
      BB showed :Jh: :Jd: and lost (-$30.37 net)
      Hero mucked :Qc: :Qs: and won $59.49 ($29.12 net)
  • 1 odpověď
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      "Na riveru jsem si říkal, že musím asi točit něco na bluff a bloker na flush se mi zdál jako dobrý kandidát na vyfoldování TPs, nebo i lepšího. Kdo by mi tady dával do range na těchto limitech bluffy...
      A nakonec z toho byl pěkně tučnej valuebet :) )"

z tohohle imo plyne to, že celý ten plán byl špatný -> je třeba se zamyslet proč -> turnování ruky na bluff je ok, když vyfolduješ nějakou lepší ruku, která tě poráží, když dostaneš ještě call od horší - je to špatný plán..

"Na turnu rád betuje pro protekci middle streght ruky typu Tx. Delayed cb 60%." - jsi si tímhle jistý? .. jestli to dělá, nejvíc mu ztížíš život ne tím, že budeš ty turny callovat, ale že je budeš raisovat -> betne tam tyhle weak ruce a co s nimi bude dělat? cry callne ott a foldne otr? paráda, milion dead money.. foldne uz ott? parada, muzeme si nechavat vsechny bluffy ott + value hrat tak, jak jsi zahral..

co targetujes tim betem + sizingem otr? ax? neverfold.. rekl jsi, ze ott si rad betuje ty middle strange handy -> tvuj read je teda ten, ze ma tx a snazis se ho z toho vyfoldovat s rukou, kterou ho porazis? .. ax timhle sizingem nevyfoldujes ever imo + v tomhle spotu mas krasnou sd value + je to dost silna ruka, mas tam imo mnohem vic horsich, za me jasny xb as played.. kdyz uz targetujes ax, dala bych klidne overbetshove, ktery se mu nebude tak ez bluffcatchovat jako toto, fakt to ma imo neskutecne easy..

zkusila bych se zamerit a zlepsit turn playe x tomuhle opo, vubec mu nedelas tezky zivot a on si ez muze hrat co chce a jak chce a bude delat hrozne malo chyb 8-) .. a btw osobne nikdy nemam radost, kdyz turnuju ruku na bluff a dostanu call od horsi -> znamena to, ze jsem nekde udelala meeega chybu v premysleni, gl

+ jsem jeste zapomnela na ty veci, cos psal a prijdou mi taky jako chyba:
      "neco bych asi bluffovat mel" -> kdyz si tohle reknes pokazdy, s kazdou rukou, co se tam dostanes, vznikne z toho akorat total rndom overbluff, kdyz uz chces mit nekde nejaky bluffy, zkus si celou tu ruku projit v equilabu, nebo nekde, koukat se, jake mate range na jaky streete, jak to ten runout meni a co se tam v tom spotu deje -> zjistis, ktere ruce jsou na ten bluff nejlepsi a budes mit nejaky plan.. tady pises, ze jeste blockujes flush - blockujes kolik -> 3c? to jako fakt neni nic :)

"kdo by mi dal bluff do range" -> tohle je imo asi nejvetsi chyba -> lidi neskutecne stationi, jsou zamilovani do svych ruk a neumi foldovat -> malokdo se zamysli nad tim, jak vypada range a kolik tady mas bluffs a ze by mel total overfoldovat, kdyz tam vlastne zadny nemas, to se deje uplne std i na nl200 -> spoty, kde ever ever ever nikdo nebluffuje ti lidi bluffcatchuji.. protoze proste neumi foldovat a "co kdyby nahodou"..