[NL50] otočení na bluff

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Soupeř reg
      sqz 7

BTN fish

SB: $53.25 (106.5 bb)
      BB: $18.77 (37.5 bb)
      Hero (UTG): $79.22 (158.4 bb)
      MP: $66.95 (133.9 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      BTN: $19.51 (39 bb)

Preflop: Hero is UTG with :Ts: :Tc:
      Hero raises to $1.50, MP calls $1.50, CO calls $1.50, BTN calls $1.50, SB raises to $8.50, BB folds, Hero calls $7, MP calls $7, 2 folds

Flop: ($29) :5h: :2s: :6s: (3 players)
      SB checks, Hero bets $8, MP folds, SB calls $8

Turn: ($45) :7s: (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($45) :Ad: (2 players)
      SB checks, Hero bets $17.50, SB calls $17.50

Results:
      $80 pot ($3 rake)
      Final Board: :5h: :2s: :6s: :7s: :Ad:
      SB showed :As: :Td: and won $77 ($43 net)
      Hero mucked :Ts: :Tc: and lost (-$34 net)

Už preflop je to spekulativní, říkal jsem si, že hráči za mnou tam nacallujou nižší PP a já je pak budu coolerovat s vyšším setem. Jako důvod pro call to ale zní dost chabě.

Postflop si nejsem moc ničím jistý, když napíšete jak hrajete, tak to bude fajn.
  • 12 odpovědí
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Imo to není dobrý spot na bluff. Na co cílíš? Co reprezentuješ? Cílit bys měl na JJ-KK, right? Ale po takové linii je tu přeci většinou nemá, protože je cbetuje na flopu. A i kdyby měl, tak nevím jestli na tomhle runoutu zahodí second pár na tento sizing.

A snažíš se asi reprezentovat nějaké AQ+? Nebo flush? A betuješ s AQ+ takhle na flopu? Imo je to dost faceup protection sizing. Hraješ takhle malým sizingem na flopu i něco jiného než PPs v tomto spotu?

Mě by obecně zajímalo, jak si odhadoval soupeřovu range. Mě přijde, že tu majorita bude právě AT-AJ a nebo air typu KQ v hartech. Z prvního ho nevyblafuješ a z druhého nepotřebuješ.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Souperovu range jsem odhadoval jako overpairy a silne esa jako AK, AQ. Proc myslis, ze by tam mel ch/callovat AT, AJ spis nez AQ+?

Na riveru je imo tezke me uzke rangi priradit bluffy a tak jsem myslel, ze by ty JJ-KK vyhodit mohl, nepotrebuji tam fold videt casto.

Reprezentuju neco jako AJ+ co bluffuju na flopu.

Na flopu bych chtel betovat timto sizingem celou betting range. Nemam tam zadne silne ruky, takze nevidim duvod betovat silne. Pokud je souperova checking range weightnuta hlavne na airy, tak ale betovat imo chci.

Jak hrajes ty flop? A pak river s rangi se kterou se tam dostanes?
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      A to je nějaký stnd, že by tu reg měl ch/c na flopu overpáry? Já bych je v jeho rangi totiž nečekal skoro nikdy, protože podle mého je budou hráři betovat for protection/value na tomhle wet flopu. A to že to vypadá na AT nebo AJ jsem myslel po akci na flopu, protože zase čekám, že AK a pravděpodobně i AQ si betne pro value z horší Ax nebo zvědavý call od second páru, ale AT a AJ už může mít v ch/c rangi.

K tomu že reprezentuješ AJ+...přijde mi zvláštní mít v tomhle spotu jednostreetovou bluffing range, protože tam imo máš skoro nula FE. Co ti na tento sizing ze své sq range zahodí na flopu? Soupeřova ch range možná je weignutá na "airy", ale na airy typu AK, AQ, Axs, KQ něco takovýho...a to přeci nezahodí gay skoro 1/4 sizingu :f_biggrin: nechci to počítat, ale to mu možná dáváš přímý odds na call?

Já bych to zahrál tak, že bych to buď giveupnul preflop a necalloval ten sq, nebo bych to calloval čistě s tím reasoningem, že setminuju a že teda ty hráči za mnou se tam můžou dostat se slabšími PPs. Imo je to dost close mezi těmito dvěma rozhodnutími. Nehitnutý flop pak neotáčím na bluff. Když už tady bluff, tak imo jediný co by mohlo fungovat je více streetová agrese...abys tvořil tlak na overpáry.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      "A to je nějaký stnd, že by tu reg měl ch/c na flopu overpáry?"
      Podle mě ano. Checkovat jen airy mi nepřijde jako optimální strategie.

"K tomu že reprezentuješ AJ+"
      Tady si nejsem úplně jistý, ale řekl bych, že na flopu nechci betovat jen PPs. Ale asi bych to s těma bluffama neměl přehánět, aby neměl easy call s těma AK, AQ... Minimálně pokud on tam chodí check/call s AT, AJ, AQ, tak tam mám thinvbet s AK, možná AQ.

"nechci to počítat, ale to mu možná dáváš přímý odds na call?"
      Záleží proti čemu, pokud myslíš proti PP, tak to stejně chci betnout. Radši mu dám přímé B/E odds na call, než ho nechat +EV realizovat equitu.

"nebo bych to calloval čistě s tím reasoningem, že setminuju"
      Takže bys nebetoval s tímto flop? Když už stojíš proti rangi plné overkaret, tak bude bet lepší, než check bez ohledu na náš PF plán.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 200
      Za mě preflop whatever, no a postflop... betnul bych víc flop, 1/3, potom checkoval down. River je podle mě dost otřesná play, check behind all day long, neporážíš absolutně nic, Ax taky nikdy nemáš xD , dost často čekám x/c od AK u soupeře na flopu, takže...

bodycheck původně napsal
      Na riveru je imo tezke me uzke rangi priradit bluffy a tak jsem myslel, ze by ty JJ-KK vyhodit mohl, nepotrebuji tam fold videt casto.
      Jestli takhle zahraje KK (což nemyslím že je likely, ale budiž ), tak fold na riveru je jenom tvůj wet dream, nefoldne je ever po týhle line... Navíc imo nevíš, jak soupeř přemýšlí, možná tě ani nehandreaduje, koukne na svojí handu a klikne call, thats it.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      "Podle mě ano. Checkovat jen airy mi nepřijde jako optimální strategie."
      Mám pochybnosti, že tu regové budou poctivě balancovat a jestli to vůbec chtějí v 3way potu. Ale i kdyby jo, tak by pro ten balance check s PPs volili spíš AA a KK se spadem? Ale nějaké JJ-QQ na které cílíš imo betovat bude skoro vždycky, protože tyhle ruce ve 3 way potu si o tu protekci/thin value prostě říkají.

"Tady si nejsem úplně jistý, ale řekl bych, že na flopu nechci betovat jen PPs. Ale asi bych to s těma bluffama neměl přehánět, aby neměl easy call s těma AK, AQ... Minimálně pokud on tam chodí check/call s AT, AJ, AQ, tak tam mám thinvbet s AK, možná AQ."
      -Z balanced hlediska asi nechceš betovat jen ty PPs. Dobrý point, že proti jeho ch range může být AK a AQ thin value bet. Asi bych teda betoval jen ty to AQ+ a PPs v tomhle spotu a tedy měl jen value beting range. Protože jak už jsem psal, bluff za tento sizing bez plánu nějak pokračovat v agresi na dalších streets imo nedává smysl.

"Takže bys nebetoval s tímto flop? Když už stojíš proti rangi plné overkaret, tak bude bet lepší, než check bez ohledu na náš PF plán."
      Ono se to celé odvíjí od toho, jakou má SB tu checking range na flopu. Pokud je složená jen z overkaret, pak tu ten bet dává smysl, ale pak nedává smysl ten bluff na riveru. A pokud je teda složená i z overpárů, tak pak by se dalo polemizovat, zda tu opravdu potřebuješ betovat...zvlášť když máš za sebou ještě hráče, který klidně může mít JJ a dominovat tě.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Jasny, jelikoz na flopu betujem hlavne pro protekci a nemame tam silny ruky, tak betovat nejak merg bez bluffu bude fajn, proto taky ten nizkej sizing.

Ten bluff na riveru je pochybnej, musim tyhle spewy jeste vykalibrovat :D
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      preboha, kto si myslí, že SB má ever v rangei JJ+ po F XC s takým SPR:
      - hrá proti súperovi, ktorý má nejaký dôvod na F XC a nie XR (dynamika, ready, etc. veľmi nepravdepodobné, ľudia sú leniví sa adjustovať / nevedia ako sa adjustnúť správne)
      - hrá proti súperovi, ktorý nevie, čo robí, tak checkne a check-callne (aj keď sú ľudia retardi, takýmto líniám sa vyhýbajú, veľmi malá pravdepodobnosť)
      - HERO SÁM NEVIE, ČO SA DEJE V TOMTO SPOTE

OTT imo má v tomto spote villain vždy Ax alebo weak 1pair, vs ktorému si always ahead. keď check callne OTF, turn je veľmi jasný valuebet (prakticky ho nechávaš checkom realizovať equitu for free s best handou, ešte si si to aj pekne zdôvodnil). A potom, keď príde najhorší river pre tvoju konkrétnu handu a najlepší pre jeho range, tak sa rozhodneš BLUFFOVAŤ sizingom do rangeu, ktorý tvorí z MINIMÁLNE 75%+ Ax a daruješ mu $17.50 (35bbs!). Nehovoriac o tom, že ty tvojím bluffom vyfolduješ iba horšie handy ako TT a je vôbec otázne, či tam také handy bude aj mať (Ľudia in general squeezujú lineárnejšie s fishami a teda také nízke SC sa v tých rangeoch nenachádzajú, čo znamená, že betuješ veľmi často do rangeu, ktorý kľudne môže obsahovať vo veľa prípadoch IBA Ax)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Ok, diky. Jak bys ale hral flop za vilaina ty? Nejakej ch/r si dokazu predstavit, ale jakej bude tvuj ch/c jestli vubec? Budes tam mit taky same Ax a weak pairs?
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      prečo by si mal villain defendovať pasívnu líniu?
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Prijde mi, ze mit tady jen ch/f a ch/r za vilaina je ok.

Kdyz uz sel ale souper ch/c, tak jsem resil, jak by ten ch/c mel idealne vypadat. Obv na nl50 to moc lidi idealne hrat nebude.
    • crank139
      crank139
      Bronz
      Registrace: 29.09.2010 Příspěvky: 427
      Zeltzn: preco si sem nepotrebuje defendovat passive line?