[NL50] FR - JJ vs. LAG

• vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Registrace: 06.07.2013 Příspěvky: 245
      PokerStars - $0.50 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $108.03 (VPIP: 17.56, PFR: 13.58, 3Bet Preflop: 5.06, Hands: 13,177)
      SB: $49.50 (VPIP: 18.00, PFR: 12.75, 3Bet Preflop: 5.43, Hands: 1,540)
      BB: $97.47 (VPIP: 60.00, PFR: 28.57, 3Bet Preflop: 12.90, Hands: 108)
      UTG: $63.82 (VPIP: 15.31, PFR: 10.79, 3Bet Preflop: 4.28, Hands: 5,107)
      Hero (UTG+1): $51.61
      MP: $74.69 (VPIP: 14.64, PFR: 10.47, 3Bet Preflop: 3.68, Hands: 5,964)
      MP+1: $57.31 (VPIP: 14.06, PFR: 11.54, 3Bet Preflop: 5.18, Hands: 3,612)
      MP+2: $57.91 (VPIP: 15.35, PFR: 11.17, 3Bet Preflop: 4.92, Float Flop: 68 (17/25), Float Turn 100 (2/2), Bet River: 25 (18/73), WSD: 58, AF: 3, Hands: 3,582)
      CO: $59.49 (VPIP: 15.19, PFR: 11.95, 3Bet Preflop: 3.63, Hands: 4,558)

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has J:spade: J:club:

fold, Hero raises to $1.50, fold, fold, MP+2 calls $1.50, fold, fold, fold, fold

Flop: ($3.75, 2 players) 7:club: 5:spade: 5:heart:
      Hero bets $2.37, MP+2 calls $2.37

Turn: ($8.49, 2 players) K:diamond:
      Hero checks, MP+2 bets $4.50, Hero calls $4.50

River: ($17.49, 2 players) 3:club:
      Hero checks, MP+2 bets $21.00, fold

MP+2 wins $16.62

Any idea? Vobec netusim kde si stojim proti tymto aggro overbetom od Lagov... ?(

Je moj Check na turne tak citatelny, ze mu doslo, ze drzim nizsi PP a rozhodol sa to urvat???

Ak ano, nechapem, ze ten chceck takto nefunguje castejsie - casto chcecknem turn ak som flop blufoval a turn som hitol TP, ale velmi zriedka (ani nepamatam kedy naposledy) to ma nejaky super pozitivny efekt. Tym chcem povedat, ze to tuto aggro reakciu moc casto nevyvolava.

Vlastne ani neviem ci by som mu v tejto hre vobec odcalloval hoci aj AK alebo dokonca AA!? Nemyslim si, ze takto silno valuebetoval TP. Takze ten fold bol asi spravny s takmer celou mojou range? Okrem hitnuteho setu s KK? To je potom extremne exploitovatelne, nie?

A prave preto, ze taketo spoty velmi zriedka callujem az dokonca (kedze ich je dost malo, nie som nuteny zaplatit aby som videl vysledok) mam malu vzorku SDs a neviem teda proti comu tam stojim - dobre a silno zahrany bluf alebo valuebet? Preco potom tak extremne silny ked asi foldnem aj AK a AA??? Je to silno polarizovane, ale netusim ktorym smerom. :f_confused:

Vase nazory?
  • 7 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Možná by se dalo začít menšim betem na tom dry flopu. Po checku na turnu nevidim proč bys měl foldovat AA nebo i to AK, na fold na turnu máš blufy z flopu co misnuly a nejmenší pocket páry, na riveru pořád ještě zbývaji druhý páry a třeba slabší Kx na fold.
      Foldovat TPTK+ mi přijde jako přehnaný, nejenže on asi má nějakej bluff ale dokonce to splituje nebo poráží část jeho value range (nějaký AK může mít na turnu, right?).
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Shamway99 původně napsal
      Po checku na turnu nevidim proč bys měl foldovat AA nebo i to AK
      Foldovat TPTK+ mi přijde jako přehnaný.
      Myslel som fold na rivri keby betoval rovnako ako v tejto hre. Na turne AK a AA samozrejme call. Ale nasledne ten overbet river je IMO na hrane aj s tym AK a AA
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Podle me tu nema dost bluffu. Nevim jestli bych uplne veril tem float statum - a vubec jaktoze je to LAG se staty 15/11/5? Pokud hraje aspon trosku normalne, tak na F nefloatuje nic jineho nez silne Ax. Nevim uz co se na FR calluje, ale dejme tomu ze 55-QQ, AK, AQs, AJs. Teoreticky by tu teda na F mel klidne zahodit AJs a AQs, ale pokud je floatuje, tak jsou to asi jedine handy, co pak muze pouzit jako bluff.
      Asi by to chtelo nejaky read na hrace, ale myslim, ze takovy spot obecne moc bluffovany nebude, mozna uz ani ten T ne.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Nie je to zrovna ukazkovy LAG, ale na FR je 15/11 uz dost agg z mojho pohladu. Presnejsie som ho mal nazvat niekde medzi TAG a LAG - ide ale o to, ze je viac agro ako priemerny TAG.
      Ta flop calling range bude +- tak ako si ju napisal, ale turn bude betovat podla mna celu tuto range asi okrem JJ a QQ, kde ma nejaku sd value a nic lepsie mu nefoldnem.
      Co ale vyplyva z toho, ze tam ma na riveri relativne malo bluffov? Ze to bol teda tak silny value bet? Su to na tychto limitoch bezne sizingy?
    • Ggnore0
      Ggnore0
      Bronz
      Registrace: 25.12.2013 Příspěvky: 991
      Pochybuju, ze vs UTG range bude betovat T s parem, ani mi to moc nedava smysl. Tvoje line je docela jasny par mezi 77-QQ, nebo treba KQs, KJs. Obcas tu mozna giveupnes bluff, ale moc toho nebude, takze za neho nevidim moc duvodu betovat s bluffcatcherem. Naopak za neho kdyz uz tak by spis davalo smysl betovat to JJ QQ. Ale zas na jeho sizing se to asi na T zahodit neda.
      A ten river bych si spis tipl, ze bude value, pokud nemas note, ze je neceho podobneho schopen. Jen muj nazor samozrejme :)
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      No tie TT prave moze betovat na turne a planom na riveri takym ako to aj zahral. Ako si napisal, moja line je jasny par 77-QQ. A aha - foldol som mu lepsiu ruku ako jeho TT. :-)
      O toto mi práve ide - je jedno ci mal TT alebo cisty bluf, foldol by som tam aj top svojej range QQ a skoro urcite KQ.
      A ak je ta moja range taka citatelna, tak potom to pekne exploitoval a vyfoldoval ma z celej mojej range.
      Tie notes prave nemam skoro na nikoho, malokedy totiz mam handu s ktorou chcem toto callovat...
      Preto som to sem postol, lebo ma zaujima proti comu asi stojim a viac ludi/skusenosti = vacsia vzorka.
    • ABC96
      ABC96
      Stříbro
      Registrace: 19.03.2015 Příspěvky: 4
      Ahoj , myslím že jeho hra ( tvojho oponenta ) nedáva zmysel .
      Ty ako UTG agresor - on tým pádom by mal mať dost tight range - skladajúc sa z middle pairs(66-10) + broadway (iba tie najsilnejšie) - A10s(to je tak 50/50 call/fold pre) , AJ,AQ... AK by asi 3-betol + KQ. Ešte tam vychádza T9s,89s .

Na flope betuješ s celou svojou range , - Value bet.
      On ma calling range z toho čo sme predpovedali pre-flop a hrá poker , skoro všetko , especcialy keď konektory ma v cluboch.
      Na K high boarde bude pokračovať 77,88,99,TT tak isto AJ,AQ kvoli blokerom , blokery ak su v cluboch.

Check na turne mu dáva read - Buď maš pocket pair pod Koňom alebo sa vzdávaš s AJ , AQ alebo pot controlujes KQ
      On bude buď betovať aby : a)zaistil si cheap showdown (zo svojimi ppairs)
      b)alebo bluffoval
      Malokedy bude mať valuebet - jedine AK (malokedy) , KQ , alebo 77

River nepodstatná karta - a jeho sizing je vo veľa prípadoch Blaffy , nevyzerá to na value bet , má ich predsa dosť málo.

Nedáva my smysl ísť polovicu potu na turne a potom ist cez pot na river.
      Ak tak betuje KQ , dobré pre neho.

Ak mal TT ( v podstate jedno aký nízky pár ) treba zvážiť či na teba nemá už nejaké ready.