[NL50] FR - FH vs top FH?

• vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Registrace: 06.07.2013 Příspěvky: 245
      PokerStars - $0.50 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: $50.00 (VPIP: 16.51, PFR: 13.18, 3Bet Preflop: 4.46, Hands: 6,974)
      BB: $100.89 (VPIP: 15.26, PFR: 12.06, 3Bet Preflop: 3.58, Hands: 4,714)
      Hero (UTG): $50.00
      UTG+1: $92.72 (VPIP: 16.35, PFR: 11.86, 3Bet Preflop: 3.60, 2bet F: 8, 2bet T: 11, 2bet R: 1 (1/77), AF: 1,9, Hands: 7,160)
      MP: $69.51 (VPIP: 14.54, PFR: 11.58, 3Bet Preflop: 5.74, Hands: 2,616)
      MP+1: $20.50
      MP+2: $191.09 (VPIP: 18.28, PFR: 4.30, 3Bet Preflop: 2.08, Hands: 93)
      CO: $19.09 (VPIP: 13.72, PFR: 12.05, 3Bet Preflop: 5.75, Hands: 20,260)
      BTN: $63.36 (VPIP: 40.24, PFR: 8.54, 3Bet Preflop: 9.30, Hands: 83)

SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50, MP+1 posts penalty blind $0.50

Pre Flop: (pot: $1.25) Hero has 7:club: 7:spade:

Hero raises to $1.00, UTG+1 calls $1.00, fold, fold, fold, fold, fold, fold, fold

Flop: ($3.25, 2 players) 5:diamond: 7:diamond: 9:diamond:
      Hero bets $2.32, UTG+1 calls $2.32

Turn: ($7.89, 2 players) 5:spade:
      Hero checks, UTG+1 bets $4.00, Hero raises to $8.00, UTG+1 calls $4.00

River: ($23.89, 2 players) A:diamond:
      Hero bets $12.50, UTG+1 raises to $81.40 and is all-in, fold

UTG+1 wins $46.89

Asi sa zhodnete, ze to bolo odo mna super weak, ale videli ste uz tak extremne passivneho hraca (pozrite si dobre jeho stats - hlavne post flop 2 bety) pushnut Flush na sparovanom boarde??? Ja si taky pripad nedokazem vybavit...

Napriek tomu ale neviem ci to s tym foldovanim neprehanam - resp. neviem ci mi uz cca 2 mesacny silny badrun (prepad z NL 200 az na NL50), ked prehravam aj nemozne (par krat do mesiaca aj top FH do pokru) nezacina deformovat hru. Je totiz fakt, ze asi by som to po vacsinu minuleho roka dorovnal, ale teraz vidim za kazdou silnou agresiou od passive hracov iba abs. nuts.

Btw. ten turn minraise nerieste pokial to nema vplyv na jeho river push. Myslim, ze proti jeho FDs to bol dobry tah vzhladom na ten sparovany board - moc viac sa podla mna z FD na sparovanom boarde dostat neda - mozno tam mohlo ist max o 1-2$ viac, ale to je teraz jedno...
  • 8 odpovědí
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      Zdar,
      ufff na tejto hande sa mi pači asi iba flop. To že na turne necallne väčši x/r s FD nieje pravda , dokonca si myslím že ešte častejšie ako vs toto, vyzerá to extremne silno a vôbec nenafukujeme pot so silnou handou vs extremne silnú range, ktorá bude z velkej časti tvorená iba OPs/AK w diamond ...

Ten river sizing mohol byť silnejší, tam targetuješ iba flush a vs shove call, tiež som robil takéto nity foldy vs takýto hrači ale je to blbosť, oni sú brutalne tight/passive ale over playnú lahko handy napr. v tomto prípade Kd.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Môj gameplan by bol check flop a calldown na blankoch, čokoľvek iné mi príde izolačné.

As played ak je extrémne pasívny, čo dosiahneš checkom na turne? Aby si zobral free kartu? Ak raise, prečo minraise?

River by sa dal betovať nižším sizingom, pochybujem, že tu máš dostatok bluffov (ak vôbec nejaké, ale ak stationujú, w/e).
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      @ JohnDoe1313:
      Preco je Flop bet podla teba izolacny? OPs, 55 a FDs predsa mozu v pohode callovat, nie? A proti Flushu mam nejake outy - predpokladam, ze na tomto boarde ma s Flushom (pokial nie je nizky samozrejme) nebude raisovat - vyhnal by tak z hry skoro celu moju range. A od pasivneho hraca necakam raise s FD, takze mi ten flop bet prisiel v pohode.
      Ten turn je, uznavam, taka trochu tricky/fishy lajna.
      Ale - free karta mi s FH nevadi (2 outs na vyssi FH ignorujem) a OPs a mozno aj FDs s Q/K high by mi asi na nejaky 2/3 bet foldol, takze ho nechavam, nech si to skusi prave napr. s FD zobrat. Myslim si, ze aj ked je passive, tak ich to na takomto scary boarde laka kradnut s FD ak prejavim pasivitu/slabost a to som tym checkom podla mna prejavil, kedze vsetko mimo FH a FD s A high je tu velmi ohrozene. A pre neho je to zaroven naoko bezpecne, kedze predsa drzi FD. Ja sam to skusam takto kradnut, ale trochu silnejsim betom, nieco pod 2/3. A ten moj minraise je IMO taky matuci, ze neviem ci super vie co mu priradit. Ale vychadza mu to dorovnat 4$ do 20$ POTu, co ma s FD krasne ods, takze cakam call ak ten jeho float nebol cisty bluff, ale od cisteho bluffu pri passive hracovi aj tak uz nedostanem na riveri ani cent. Takto ale nafuknem pot u dalsich 8$ co by sa mi turn cbetom nepodarilo.
      Vravim, je to asi celkom fishy, ale mam pocit, ze to celom funguje. Zaregistroval som ale nazor PriceOfSuccess a v nejakej inej hande aj tvoj, ze vacsinovo sa minraise berie ako silna handa, tak mozno tuto svoju lajnu trochu obmedzim. Ak to tak teda beru aj rekreacni hraci... Neviem...

Kazdopadne river - tej vete v podstate celej nerozumiem. :f_biggrin: Ako to myslis, ze tu nemam dostatok bluffov? Ze mi akoze neveri, ze bluffujem? Ja ale predpokladam, ze calloval turn s FD, takze ju prave skompletoval. Preto sa mi skor pozdava nazor PriceOfSuccess, ze som tam mal pouzit skor vyssi sizing, kedze cakam call od Flushu. Ale to je cele asi diskutabilne - ty nizsi, PriceOfSuccess zas vyssi a ja som zas siel na caa pol potu nech sa nezlakne toho sparovaneho boardu.

Skor by som preto riesil ten jeho push a moj fold. Na to mas aky nazor?

(btw. nie som zbehly v tychto komentoch, co pls znamena w/e?)
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      PriceOfSuccess původně napsal
      To že na turne necallne väčši x/r s FD nieje pravda , dokonca si myslím že ešte častejšie ako vs toto, vyzerá to extremne silno a vôbec nenafukujeme pot so silnou handou vs extremne silnú range, ktorá bude z velkej časti tvorená iba OPs/AK w diamond ...
      Ak to vyzera silnejsie ako silny X/R tak potom mas asi pravdu, ale aj tak si nie som isty, ci ho tam na takomto boarde z velkej casti jeho range nevyfoldujem. Mam na mysli, ze nie je X/R ako X/R vzhladom na board. Maly X/R mozno vyzera silno na dry boarde, ale silny X/R na takomto boarde podla mna vyzera este silnejsie ako nizky. Ak drzi FD podtrebuje ods na call a ak tu FD nema s A, ale napr. len s K, tak tie ods musia byt podla mna velmi dobre aby to vobec calloval. O OPs ani nehovorim. Preto som pisal, ze nech ten minraise ignorujete, lebo to je vzdy taka osemetna tema. :D
      Ale OK, mozem skusit v takychto pripadoch silnejsie X/R a uvidim aky z toho budem mat pocit. Mozno som prilis result oriented a az moc sa bojim foldov.

PriceOfSuccess původně napsal
      Ten river sizing mohol byť silnejší, tam targetuješ iba flush a vs shove call, tiež som robil takéto nity foldy vs takýto hrači ale je to blbosť, oni sú brutalne tight/passive ale over playnú lahko handy napr. v tomto prípade Kd.
      No som este zvedavy co napise JohnDoe1313, lebo prave kvoli tomuto som tu handu postoval. Ja sa v tomto totiz s tebou v mojich skusenostiach rozchadzam - ja som to zas volakedy nefoldoval a zacal som si na tom pekne vybijat zuby - skoro vzdy som si nabehol do nuts. Niekde som tu PSGY narazil na video (zial nespomeniem si od koho), kde prave toto autor riesil a prave nabadal k tomu taketo spoty foldovat, ze tam super prakticky vzdy ten nuts mat bude a tych par pripadov, co to bude overplayed/prip. bluff nam tie prehry nezaplati. Takze som to v kombinacii s mojimi zlymi skusenostami zacal takto hravat, ale dovtedy som aspon videl SD a vedel, ze som to pos..l, ale teraz ked to foldujem a mam takychto spotov viac po sebe tak zacinam samozrejme vahat ci nie som pre zmenu moc weak a nemam zase zacat callovat. Preto som postol konkretnu handu, nech to konfrontujem s niecim realnym, nie len s teoriou z videa...
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      To, čo si napísal, dáva zmysel pre hru so setom. Môj cieľ je hrať range vs range, čo je imo pre návrat na NL200 dôležité. Jeho coldcalling range bude mega úzka a na tomto hráčovi nevidím nič rekreačného.

River by sa dal betovať nižším sizingom, pretože ak súper handreaduje, moc bluffov ti do range nedá. Hlavne po tom turn minraise asi neturnuješ napr. pár na bluff. Takže z teórie by si mal betovať slabo, aby mal ťažké rozhodnutie s bluffcatchermi; to je ale nepodstatné, pokiaľ hráči stationujú flush a je im fuk, čo je tvoja range. W/e = whatever.

River je bet/fold, súper nemá čo bluffovať. Ak máš prístup k GTO solveru, pozri si, čo by solver bluffoval na riveri a potom popremýšľaj či je šanca, že niekto to tak zahrá na riveri, aby si mal aspoň break even call. Imo určite call bude spew.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      JohnDoe1313 původně napsal
      na tomto hráčovi nevidím nič rekreačného.
      To uz nebolo myslene na tohto hraca, ale bol to dodatok k tomu, ze tu minraise lajnu skusim obmedzit, ale asi iba pri tych lepsich hracoch - ti rekreacny z nej podla mna nedokazu nic konkretne vyvodit...

River by sa dal betovať nižším sizingom, pretože ak súper handreaduje, moc bluffov ti do range nedá. Hlavne po tom turn minraise asi neturnuješ napr. pár na bluff. Takže z teórie by si mal betovať slabo, aby mal ťažké rozhodnutie s bluffcatchermi
      Bluffy mi tam sice neda, to suhlasim, ale v to som ani nedufal, reprezentujem tam flush a bluffcatch na tomto boarde uz vobec necakam. Call cakam tiez len od flushu. A tym, ze dorovnal ten minraise na turne ocakavam, ze ho ma s Q/K a dufam, ze s K. Takze stavka kusok nad pol potu mi prisla tak akurat neutralna, ze ten flush callne a nezlakne sa FH. A zas nizsiu stavku by podla mna bez flushu nedorovnal nikdy. To by som musel betnut ozaj len mozno 1/6 potu alebo tak, ale to mi zas uteka value z flushov, ktore tam podla mna raisovat nebude.

River je bet/fold, súper nemá čo bluffovať.
      Bluffovat isto nie a uz uplne urcite nie tento typ supera. Zly LAG mozno a Agro fish tiez mozno ano, ale jej by som to calloval uz len pre to, ze dost casto bude mat aj ten flush s K high.
      Otazka ale je ci by to tento typ supera poslal aj s tym nut flush. Ja tvrdim, ze nie a preto som foldol. PriceOfSuccess zas tvrdi, ze ano a mal som callovat, ze to aj passive hraci takto overplaynu.
      Ty pises ze fold kvoli tomu ze tam nema bluffy, ale co podla teba ten flush?

BTW. GTO solver nepouziva a ani nepoznam. Stoji to za to sa nan pozriet? Teda asi mi odpises, ze ano, vsak inak by si ho nepouzival, ale mam na mysli, ci to ma nejak markantny prinos pre hru alebo je to len na take jemne doladenie. Trochu sa teraz snazim zvacsit learning volume a ost. backround veci, preto aj hadam po dvoch rokoch opat moja aktivita tu na fore, ale nechcem sa zas zahltit vsetkym moznym, tak by som sa rad pustil do niecoho dalsieho noveho len ak by bol prinos vyrazny.

Diky za nazory...
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Lenze handy ako nutflush sú v tomto spote iba bluffcatcher či nebodaj valuebetuješ QdQx, JdJx na riveri? O to mi celý čas ide. A koľko nutflushov má v range? AxKd a možno slowplayed KdKx z preflopu, potom KdQd a menšie percento času KdJd. V týchto pozíciach neverím, že calluje handy ako KQo preflop alebo dokonca širšie. I tak si myslím, že jeho range sú najčastejšie TT-QQ s diamondom. Máš 7k hands na súpera a neuviedol si jeho pozičný coldcall, z čoho by si mal vychádzať.

Ja si neviem predstaviť raise river s nutflushom na paired boarde od aspoň trochu reggish hráča, preto foldujem. Vs fish je to iné.

Pre mňa má solver veľký prínos, ale asi záleží od osobných preferencií.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Lenze handy ako nutflush sú v tomto spote iba bluffcatcher či nebodaj valuebetuješ QdQx, JdJx na riveri?
      Hm, to je sice pravda, s QdQx, JdJx by som to len blockbetoval okolo 1/3 potu proti pasivnejsim hracom a X/C proti nejakym agresivnejsim ak by to nebolo moc drahe (a ani to neviem ci je spravne). Otazka ale je, ci si toto super uvedomuje. Neviem do akej hlbky super rozmysla. AJ ked toto moc hlboke samorejme nie je, zel ci super vie, Qd a Jd tu nebudem valuebetovat, to fakt neviem... Ale asi sa da priklonit k tomu, ze ho to napadne a s Kd by mal teda max callovat.

V týchto pozíciach neverím, že calluje handy ako KQo preflop alebo dokonca širšie. I tak si myslím, že jeho range sú najčastejšie TT-QQ s diamondom. Máš 7k hands na súpera a neuviedol si jeho pozičný coldcall, z čoho by si mal vychádzať.
      +1
      Takto som sa na to neviem preco nepozeral. :f_mad: Ma tam 2% (1/42), takze to by malo sediet na tu range co si napisal. TT-QQ by takto nepushol, takze bud tam bude mat z nejakeho dovodu aj 99 a 55 alebo slovplayoval AA. Jediny flush s Kd ktory by tu teda mohol mat je AxKd a KxKd. To je 6 kombinacii s Kd (KdQd tam asi nebude) vs. 7 kompbinacii 55,99,AA, takze v kontexte toho, ze asi len zriedka by tu pushoval pre value nut Flush, tak to ozaj vyzera na ten fold.