[NL50] FR - K9s - river call?

• vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Registrace: 06.07.2013 Příspěvky: 245
      PokerStars - $0.50 NL - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: $51.25 (VPIP: 18.42, PFR: 13.75, 3Bet Preflop: 4.25, Hands: 11,866)
      BTN: $50.00 (VPIP: 15.11, PFR: 9.98, 3Bet Preflop: 1.93, Hands: 1,160)
      SB: $17.94 (VPIP: 27.44, PFR: 12.80, 3Bet Preflop: 5.41, Hands: 165)
      Hero (BB): $57.27
      UTG: $51.97 (VPIP: 18.24, PFR: 12.68, 3Bet Preflop: 5.53, Hands: 5,405)
      UTG+1: $50.00 (VPIP: 14.18, PFR: 11.74, 3Bet Preflop: 5.29, Hands: 3,895)
      MP: $44.22 (VPIP: 13.72, PFR: 12.05, 3Bet Preflop: 5.76, Hands: 20,488)
      MP+1: $51.65 (VPIP: 27.78, PFR: 22.22, 3Bet Preflop: 0.00, AF: 4, Cbet flop: 100 (3/3), Hands: 36)

SB posts SB $0.25, Hero posts BB $0.50

Pre Flop: (pot: $0.75) Hero has 9:club: K:club:

fold, fold, fold, MP+1 raises to $1.00, fold, fold, SB calls $0.75, Hero calls $0.50

Flop: ($3.00, 3 players) K:spade: 5:diamond: T:spade:
      SB checks, Hero checks, MP+1 bets $3.00, fold, Hero calls $3.00

Turn: ($9.00, 2 players) 7:heart:
      Hero checks, MP+1 bets $9.00, Hero calls $9.00

River: ($27.00, 2 players) 2:club:
      Hero checks, MP+1 bets $13.00, Hero calls $13.00

MP+1 shows K:diamond: Q:diamond: (One Pair, Kings)
      (Pre 71%, Flop 88%, Turn 93%)
      Hero mucks 9:club: K:club: (One Pair, Kings)
      (Pre 29%, Flop 12%, Turn 7%)
      MP+1 wins $51.00

Villain s malou vzorkou, ale vyzera byt super AGG.
      Moje C/C vyzeraju velmi slabo, takze pri jeho Agro hre cakam 3 barrely aj od vsetkych A9+, ktore ma v range a tiez od vsetkych 66+, mozno 44, ktore ma tiez v range. Co cakal, ze drzim slabsie ako on a callnem mu aj river??? Jedine to co som drzal a este KJ! A to je podla mna menej pravdepodobne ako to, ze slovplayjujem 2 pary a sety proti takto agg hracovi. FDs a nizke PP insta foldnem. Takze ten jeho river bet mi nedava moc zmysel. Preto som to napokon calloval aj na R.
      Chybna moja uvaha alebo jeho hra?
  • 11 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      To mi přijde jako hodně lose calldown. TPwK asi fold na nejpozdějc riveru, bylo to 3way flop a vysokej cbet - takže už na flopu defenduju jen TP+ a dobrý draw.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Shamway99 původně napsal
      bylo to 3way flop a vysokej cbet - takže už na flopu defenduju jen TP+ a dobrý draw.
      Aj pri cebete 100 (aj ked iba 4 zo 4 pripadov) a 28/22 vpip/pfr? Ja by som tam calloval na flope aj 99 a JJ napr. Je to overplayed aj proti takto agg hracovi?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      JJ asi skvízuješ. Ten read na agro je možná předčasnej po 36 handách. Ale tak třeba je agro, řekněme, nebude pak lepší zahrát na flopu jen handy co můžeš hrát minimálně dvě streety? Když čekáš vysokej cbet na všech streetách tak bude asi lepší overfoldnout flop abys posílil range na turnu/riveru.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Shamway99 původně napsal
      JJ asi skvízuješ.
      Standardne proti tagovi suhlas, ale takto OOP proti lagovi mam squeeze s JJ tak na hrane. Asi leak v mojej hre, ale neviem co s tym potom dalej - v 60% pripadov pride na flop overkarta na ktorej cbetujem a modlim sa nech to super foldne - to asi nie je to co sa od squeezu caka. Preto s JJ preflop nerad nafukujem pot ak mam hrat potom OOP. Ale neviem ci je to dobre alebo zle.

Shamway99 původně napsal
      nebude pak lepší zahrát na flopu jen handy co můžeš hrát minimálně dvě streety? Když čekáš vysokej cbet na všech streetách tak bude asi lepší overfoldnout flop abys posílil range na turnu/riveru.
      To je prave ta otazka.
      Fold rovno na flope? S TP proti agro? Nie je to prilis weak? Mam potom vobec callovat preflop ked mam v plane foldnut TP?
      Alebo callovat flop a turn (resp. prave 2 streets) a na treti barrel fold?
      Alebo to bolo z jeho strany tiez overplayed a budu tam vacsinou bluffy, takze to mozem callovat? To sa vraciam spat k tej otazke, ze co cakal ze mu callnem.

Cele to riesim hlavne preto, ze podobne bluffcatch calls vidim v poslednej dobe (a schytavam ich aj ja) od regov (hlavne na NL100, na NL50 menej) dost casto a mam taky pocit, ze moju vo vacsine pripadov spravne reads a ze im to vychadza. Snazim sa tieto spoty preto rozoznavat aj ja a ked mi superove barrelovanie nedava moc zmysel (rozumej, ze ja by som napr. s KQ na rivri byt nim len checkol back) tak to skusam bluffcatchovat. Akurat s tou uspesnostou nie som moc spokojny. :f_confused:

Preto to staviam cele do roviny, ci tam on ma vacsinou valuebet alebo je to vacsinou bluf... Samozrejme s ohladom na to ze vyzera byt (ked si odmyslim relevantnost vzorky) agro...
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Standardne proti tagovi suhlas, ale takto OOP proti lagovi mam squeeze s JJ tak na hrane.. prečo chceš squezovat do užšej range a do širšej sa bojíš? Ten river bet je podľa mna thin value s tym ze foldne (možno) na tvoj all in.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      pepan47 původně napsal
      prečo chceš squezovat do užšej range a do širšej sa bojíš?
      No je to asi moj leak, ale hlavne preto, ze ak na squeeze do uzsej range TAGa dostanem 4 bet, tak mam lahky fold a ak call, tak viem lepsie proti comu stojim. Kdezto proti LAGovi som post flop OOP v 3bet potoch dost strateny. Tam LAGovia calluju SCs, nizke PP, Broadway atd... A proti takto sirokej range sa mi hra OOP post flop hodne zle. Nehovoriac o tom, ze 4bet byva u LAGa s sirsou range, proti ktorej mam vacsie nutkanie to zatocit aj s tym JJ alebo aspon callovat. No proste TAG je pre mna citatelnejsi ako LAG. Preto aj nehravam SH, ale FR, lebo je to nieco podobne ako hrat proti TAGovi alebo LAGovi. Sirsia range=tazsi reading a vacsia variancia.

Ale to je asi moja slabina, nevravim, ze to je vseobecne dobre...

Hm, ten river je asi +1 point. Ten push by tam nemusel byt zly napad. Akurat sa bojim toho draw boardu - aby to nevyzeralo ako zufaly pokus s missnutou FD - to by som asi schytal call a nestastie by bolo na svete. Tak neviem. Ale na Dry boarde to zacnem asi skusat...
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Mal som na mysli, ze Villain siel (mal v plane) na R bet/fold. Nebluffoval by som nikdy v tomto spote.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Aha, takto. No ok...
      Tie argumenty proti squeezu mozu byt? Ci mam niekde nejaku zasadnu chybu v tej logike TAG/LAG?
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Netuším, skus viac nad tým sam porozmýšľať.gl
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      vilo1070 původně napsal
      Aha, takto. No ok...
      Tie argumenty proti squeezu mozu byt? Ci mam niekde nejaku zasadnu chybu v tej logike TAG/LAG?
      Jestli to není mindsetový, něco jako moneyscared kvůli downswingu. Protože neni možný aby se JJ hrálo hůř po 3betu než když ho vycalluješ do mw spotu. Jedinej rozdíl je že hraješ menší pot.
    • vilo1070
      vilo1070
      Bronz
      Shamway99 původně napsal
      Jedinej rozdíl je že hraješ menší pot.
      Vsak prave - beriem to ako taky potcontrol so stredne silnou rukou - za ktoru JJ OOP v 3bet pote povazujem. BTW. tu sa mozno zacina nas rozchod v nazoroch. Mozno...

Shamway99 původně napsal
      Protože neni možný aby se JJ hrálo hůř po 3betu než když ho vycalluješ do mw spotu.
      No to si nie som isty - meni sa predsa superova range a s tym, ze hrame 3bet pot, tak znacne aj styl hry - agresivita, bluff/bluffcatch a pod. standard raise/3bet pot hra predsa zdaleka nie su rovnake. Ano, uznavam vacsinou aspon nebudeme v mw pote, ale to je IMO jediny prinos takehoto 3betu.

Ak by som squeezoval aby superi foldli, tak som JJ vlastne pretocil na bluff - co nechcem a ak aby LAG calloval, tak sa uz necitim postflop OOP s JJ taky velky favorit aby som nafukoval POT. Moneyscared v tom IMO nie je, skor slaba hra postflop. Hlavne ked vacsinovo budem celit overkarte a agro superovi a pri tom vsetkom budem OOP. Mne to pripada ako dost tazka situacia, ktoru zjemnim ked situaciu nevyhrotim preflop 3 betom.
      Aj ti LAGovia totiz hraju viac soft v ne3betovanom spote a nesnazia sa to tak silno urvat ako v 3betovanom, ktory je tym padom podstatne vacsi... X krat vidim LAGa, ktory je IP v raz raisnutom pote checkovat back river s TPTK po dvoch mojich calloch, s tym ze asi nechce riskovat X/push na rivri od setov a podobne. Ale to je v 3 bet pote menej pravdepodobne a s TPTK tam pojde vzdy do all inu. A moj check OOP na Q/K/A boarde (obzvlast draw boarde) na niektorej street casto interpretuju ako slabost a betnu IMO aj s bluffom. Co je OK a v poho to cez 2 street callujem v ne3betovanom pote, ale v 3betovanom je to IMO prilis drahe. Nie preto, ze som moneyscared, ale preto, ze to proste casto bluff nie je a je rozdiel ci bluffcatchujem za X bb alebo za x*X bb... Pomerovo k potu nie, ale v absolutnej hodnote ano... A kedze ocakvam uz preflop, ze budem musiet bluffcatchovat, tak to samozrejem chcem mat v absolutnej hodnote lacnejsie.

Opat zdoraznim, ze tu vysvetlujem len svoju hru, nechcem tento nazor prezentovat ako spravny z kazdeho uhla pohladu, takze ak sa vam niekomu nepozdava a mate argumenty preco takuto hru zmenit, tak sem s nimi - ak je to moj leak (necudoval by som sa keby ano) tak na nom rad zapracujem, len potrebujem na to argumenty, resp. aspon protiargumenty k mojej doterajsej hre.