[NL50] set na flush turnu

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      SB: $28.50 (57 bb)
      BB: $60.50 (121 bb)
      UTG: $57.46 (114.9 bb)
      Hero (MP): $50.75 (101.5 bb)
      CO: $68.43 (136.9 bb)
      BTN: $51.13 (102.3 bb)

Soupeř reg poziční CC 8%, 3b 6%
      SB fish
      BB reg SQZ 8%

Preflop: Hero is MP with :Td: :Ts:
      UTG folds, Hero raises to $1.25, CO folds, BTN calls $1.25, 2 folds

Flop: ($3.25) :7d: :Kh: :Th: (2 players)
      Hero bets $2.27, BTN calls $2.27

Turn: ($7.79) :6h: (2 players)
      Hero bets $5.45, BTN calls $5.45

River: ($18.69) :Jd: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Jak to hrajete?
      Na turnu myslim, že bych měl mít 3 streety value, ale je to asi close a check má také své opodstatnění. Možná že EV mezi nimi nebude moc rozdílná. Co myslíte?
  • 9 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      ,,Jak to hrajete?''
      X/r flop :f_biggrin:
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      Suhlasim s JD, nemam c-bet range.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Trochu jsem to čekal, jako taky mě to napadlo, soupeř má range složenou hlavně z brodways, nemá tolik airu, ale když jsem porovnal ty range na flopu, tak je to něco jako 50,5% vs 49,5% ve prospěch soupeře, takže z tohodle pohledu nějak extra nevyhrává. 2P+ má v 8% a já v 6%, tady má mírnou výhodu. Nicméně že by bylo nejprofitabilnější checkovat celou range? Při takto mírném range handicapu? Navíc Já mám zase handy jako AK a AA co on nemá.

Ale chápu, že může být ok si to takto prostě zjednodušit, nicméně mít betting range na flopu si myslím je také rozhodně option. Když vezmu v potaz, že průměrný reg na nl50 má raise cbet tak 8% a bluffovací frekvence v průměru také nemají bůhvíjaké, tak mám o tom 100% x trochu pochybnosti.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Pozri, s čím máš 3 streety value na rôznych runnoutoch.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Tak jsem si teď hrál v equilabu, chtěl jsem zjistit jestli mám 3 streety s AKo na blancích a na riveru podle mé analýzy by měl vilain z hand, co porážím, calldownovat KQo a část KJs. Z jeho 8c 2P+ co má na flopu jsem počítal, že na flopu z nich balancovaně raisne 3 comba, na turnu 2 a na riveru raisne zbytek kde k tomu může přidat 1-1.5c bluffu a nemusí toho tedy tolik callovat. I tak musí callnout KQ a 2 comba KJs což je 11 comb. Jeho balancovaný raise na riveru činí 4 comba. Takže v 11 případů z 15ti dostanu call od horšího, ve zbytku foldnu vs raise.

Dal jsem mu do PF range všechny KQo, což nemusí odpovídat realitě, ale není to ani těsné a vycházelo by to i kdybych mu dal KQo s nějakým weightem.

Tzn. moje 3 barell value range by byla nějaké procento z AK+.

Ještě argument co mě napadá pro to tady tyhle handy betovat:
      Problém betování hand jako AKo+ na flopu imo je, že tím dám možnost soupeři jít po mém checku 3 barelly pro value více light, než kdybych měl ty silné handy v checku. Nicméně toho hráči na nl50 často nevyužijí a často handu jako KQo betnou dvakrát a checknou na riveru, nebo checknou někde dřív. A dále toho mnozí nevyužijí tím, že nebudou dostatečně bluffovat. Proti soupeři, který má tendenci často bluffovat a betovat light pro value dává tedy smysl více uvažovt o 100% checku, proti pasivnějšímu naopak.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      To je odhadom 13% range tvojej range, ak počítam, že teda AK+ betuješ 100% času. Nejaké AK by bolo vhodné checknúť na flope pre range protekciu. Nebudem ti vyhovárať hrať sa s random number generator a vytvárať si úzku balanced range.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Tak z těch 13% betnu řekněme 8%. K tomu přidám bluffy zhruba v poměru 1:2, takže 16% a k tomu nějaké merg bety, kterými si budu protektovat check na dalších streetách a jsme na cca 30% betting range. To není tak zanedbatelné.
    • PriceOfSuccess
      PriceOfSuccess
      Zlato
      Registrace: 23.03.2013 Příspěvky: 613
      Tak z těch 13% betnu řekněme 8%. K tomu přidám bluffy zhruba v poměru 1:2, takže 16% a k tomu nějaké merg bety, kterými si budu protektovat check na dalších streetách a jsme na cca 30% betting range. To není tak zanedbatelné.
      - nebude jednoduchši ten 100% check ? Ked si takto rozvetviš range na flope čo potom bude na rivri ?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      bodycheck původně napsal
      Jop, kľudne :)