BLOG: Prvý deň zvyšku môjho života...

• MaTThewSvK
      MaTThewSvK
      Bronz
      Registrace: 25.02.2014 Příspěvky: 18
      Ahoj všetkým Pokerstrategistom,

Moje predstavenie si môžete prečítať tu ~Ahojte~
      Takže ako som už napísal vo svojom predstavení, chcem sa pokru venovať zodpovednejšie, preto začínam písať svoj BLOG.
      Budem ho využívať hlavne na zadávanie svojich krátkodobých, ale aj dlhodobých cieľov ako aj sledovanie môjho progresu, zapisovanie myšlienkových pochodov, zaujímavých hand, ako aj napr. vyplakanie sa v prípade downswingu :f_biggrin:

V pokri som skúšal rôzne varianty, asi ako väčšina hráčov, no nakoniec som zakotvil pri CG Zoom 6max, keďze som s touto variantou najviac stotožnený, chcem pri nej ostať a naďalej rozvíjať svoje vedomosti.
      Budem používať software PT4, ktorý som si síce kúpil dávnejšie, keď som si určil za cieľ nagrindiť naň peniaze čo sa mi aj podarilo, avšak som ho potom moc nevyužival , takže jedným z mojich cieľov je aj začať ho používať , zo začiatku hlavne na štatistiku svojich odohraných rúk.

Hrať začnem NL5 depozitnutím 125$ na PokerStars, keďže som už tento limit hrával a myslím, že sa mi na ňom vcelku darilo. Samozrejme budem 100 percentne dodržiavať BM a pokiaľ klesnem na 25 buy - inov na najbližší nižší limit, tak sa naň presuniem.

Toľko zatiaľ k môjmu začiatku, musím letieť do práce :f_cry: , do večera ešte doplním zopár svojich cieľov na tento týždeň + nejaké dlhodobé ciele.

Pokrové ciele do konca týždňa:
      :As: . Začať hrať NL 5
      :2s: . Prečítať min 10 strán z Pozitívny Poker Psychológia víťazov (mometálne strana 170)
      :3s: . Vybrať si BLOG úspešného hráča CG a začať ho čítať
      :4s: . Založiť si poker zošit, do ktorého si budem písať poznámky
      :5s: . Prečítať a urobiť si poznámky z článkov:
      :spade: Co znamená Big Stack Strategy?
      :heart: Jak hrát před flopem
      :diamond: Jak hrát po flopu

Na mesiac február:
      :As: . Usadiť sa na NL 5
      :2s: . Udržiavať BLOG tzn. min 3x týždenne zapísať svoj progres + 1x týždenne (v nedeľu) zapísať úlohy na ďalší týždeň a zosumarizovať uplynulý týždeň
      :3s: . Postnúť aspoň 10 hand do Diskusie hand
      :4s: . Premyslieť si dlhodobý cieľ na tento rok
      :5s: . Zapojiť sa aspoň do jednej sútaže/výzvy na Pokerstrategy
  • 3 odpovědí
    • MaTThewSvK
      MaTThewSvK
      Bronz
      ZHRNUTIE TÝŽDŇA (štv.2.2. - ned.5.2.2o17)

- aj keď to síce nebol kompletný týždeň, aj tak zhrniem zopár mojich postrehov, myšlienok, nápadov, splnených či nesplnených úloh a konečne aj stav môjho Bankrollu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prvé dni môjho pokrového snaženia boli pomerne hektické, nevedel som čo skôr. V hlave mi prúdila obrovská guča myšlienok ?( . Ako čo najlepšie začať? Čo urobiť skôr? Kedy sa učiť? Kedy hrať? Kedy čítať fórum? Kedy písať blog? Kedy mať volné dni? Mať vôbec voľné dni, aby som to nezačal flákať? Ako to stíhať popri práci a rodine? Keď sa prúd otázok trochu ustálil, rozhýbal som sa a začal konať. Na všetky otázky som odpovede síce nenašiel, ale povedal som si, že to vezmem pekne z kraja.

Tu sú moje výsledky:

Pokrové ciele do konca týždňa:
      :As: . Začať hrať NL 5 - SPLNENÉ (hrať som začal sob. 4.2.2o17)

:2s: . Prečítať min 10 strán z Pozitívny Poker Psychológia víťazov (mometálne strana 170) - SPLNENÉ (momentálne str. 183)

:3s: . Vybrať si BLOG úspešného hráča CG a začať ho čítať - SPLNENÉ (vybral som si Pinny1990 Challenge mal by to byť úspešný nasledovník Cornie Challenge)

:4s: . Založiť si poker zošit, do ktorého si budem písať poznámky - SPLNENÉ (zistil som, že je to super vec, pretože u mňa platí trojnásobne čo si nezapíšem , to si nezapamätám :D )

:5s: . Prečítať a urobiť si poznámky z článkov:
      :spade: Co znamená Big Stack Strategy? - SPLNENÉ z 10%, nakoľko som začal čítať od úplného začiatku BAS - pokrové základy
      :heart: Jak hrát před flopem - NESPLNENÉ
      :diamond: Jak hrát po flopu - NESPLNENÉ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svoje mesačné ciele zhrniem logicky až na konci mesiaca. Myslím si, že na začiatok som to zvládol v pohode, až na to učenie teórie, tam budem musieť oveľa viac zabrať. Takže poďme na to.

Pokrové ciele na týždeň pon. 6.2. - ned.12.2.2o17:

:As: Naštudovať články: :spade: Základy: Implied odds
      :heart: Základy: Pozice
      :diamond: Základy: Hratelnost
      :club: Základ: Tři typy sázek
      :2s: Odohrať 1o ooo hands (toto číslo dávam zatiaľ len ako svoju malú výzvu, nakoľko nemám odhad v tom koľko rúk dokážem nahrať nap. za mesiac a hrať budem najskôr dva stoly a pokiaľ sa budem cítiť komfortne, tak budem postupne pridávať stoly až do max 4 stolov
      :3s: Pokračovať v robení poznámok
      :4s: Začať čítať blog od Pinny1990
      :5s: Pozrieť si záznam od Confidant91 - No limit začátečnický kurz

Tak to sú moje plány do nového týždňa, pevne verím že ich zvládnem minimálne ako teraz. Zapojil som sa aj do súťaže The Blog Job, tak možno budem mať šťastie a niečo aj vyhrám :happy:

A na koniec stav môjho Bankrollu za obdobie:
      4.2. - 5.2.2o17
      Počiatočný: $125,0
      Konečný: $112,09
      Profit: -$12,91
    • MaTThewSvK
      MaTThewSvK
      Bronz
      Zhrnutie týždňa Pon 6.2. - Ned 12.2.2o17:

Celé zle 😠😕... S učením som nepokročil vôbec, s hraním tak isto(odohral som cca 1ooo hands za dva dni a bankroll klesol... 😬Zajtra pridám nejaký ten graf + handy. Uplynulý týždeň som bol max pracovne vyťažený. Kolega ochorel, tak som musel ťahať 12 - 14h šichty, skoro ráno vstávať a večer sa vracať na mne zanechalo svoje a hlavne únavu, nechuť do učenia, dokonca náznak choroby. Na odohranie nejakej tej session by sa čas a chuť našla, ale v záujme zachovania svojho BM po dvoch zlých dňoch som to radšej vzdal, kým sa zotavím. Verím že sa z toho dostanem a nasledujúci týždeň sa bude niesť v znamení pokrovej pohody. Aj keď prvé dva dni budú ešte zrejme náročné.

Všetky úlohy z minulého týždňa presúvam na ten ďalší... A vôbec ma to neteší, takto sa ďaleko nedostanem 😠
    • MaTThewSvK
      MaTThewSvK
      Bronz
      ZHRNUTIE TÝŽDŇOV (Pon 6.2. - ned.19.2.2o17)

Dva týždne, cez ktoré som síce myslel na poker, ale popri práci a vyčerpaniu som nemal vôbec čas sa mu venovať, hlavne sa učiť. Do hlavy by som nič nedostal a hrať som síce skúsil, ale keďže som sa už v minulosti poučil že v takom stave by som dokázal stratiť aj polovicu BR, tak som to radšej včas stopol a nechal to na dobu, keď budem odpočinutý....
      Nižšie postnem nejaký ten graf z mojich chabých pokusov o hranie.
      Začína sa nový týždeň a ja to už v práci budem mať zase voľnejšie, takže sa pokúsim dobehnúť, čo som zameškal.

Tu sú moje výsledky:

Pokrové ciele na týždne pon. 6.2. - ned.19.2.2o17:

:As: Naštudovať články: :spade: Základy: Implied odds - NESPLNENÉ
      :heart: Základy: Pozice - NESPLNENÉ
      :diamond: Základy: Hratelnost - NESPLNENÉ
      :club: Základ: Tři typy sázek - NESPLNENÉ
      :2s: Odohrať 1o ooo hands (toto číslo dávam zatiaľ len ako svoju malú výzvu, nakoľko nemám odhad v tom koľko rúk dokážem nahrať nap. za mesiac a hrať budem najskôr dva stoly a pokiaľ sa budem cítiť komfortne, tak budem postupne pridávať stoly až do max 4 stolov - NESPLNENÉ
      :3s: Pokračovať v robení poznámok - SPLNENÉ aj keď len zčasti, keďže som si dal cieľ uploadovať Blog aspoň 3x týždenne
      :4s: Začať čítať blog od Pinny1990 - SPLNENÉ
      :5s: Pozrieť si záznam od Confidant91 - No limit začátečnický kurz
      - NESPLNENÉ

Pokrové ciele na týždeň pon. 20.2. - ned. 26.2.2o17:
      :As: Vrátim sa k prvému týždňu a doberiem články:
      :heart: Jak hrát před flopem
      :diamond: Jak hrát po flopu

:2s: Odohrať 1o ooo hands (toto číslo dávam zatiaľ len ako svoju malú výzvu, nakoľko nemám odhad v tom koľko rúk dokážem nahrať nap. za mesiac a hrať budem najskôr dva stoly a pokiaľ sa budem cítiť komfortne, tak budem postupne pridávať stoly až do max 4 stolov
      :3s: Pokračovať v robení poznámok
      :4s: Pokračovať v čítaní - blog od Pinny1990
      :5s: Pozrieť si záznam od Confidant91 - No limit začátečnický kurz [/i]

Stav môjho Bankrollu:
      Aj napriek tomu, že som hral dopkopy 4x, tak som si nakoniec polepšil
      6.2. - 19.2.2o17
      Počiatočný: $125,0
      Konečný: $122,35
      Profit: -$2,65

Zopár grafov :

Zo včera, konečne sa to začína na dobré obracať:

Na koniec zopár mojich rúk:

1.Bol som v tom, že má AA:
      PokerStars - $0.05 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 457.8 BB (VPIP: 15.79, PFR: 10.53, 3Bet Preflop: 12.50, Hands: 19)
      SB: 107.8 BB (VPIP: 100.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 1)
      BB: 263.2 BB (VPIP: 18.18, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)
      UTG: 360.2 BB (VPIP: 15.94, PFR: 11.59, 3Bet Preflop: 4.35, Hands: 73)
      Hero (MP): 106.4 BB
      CO: 105.6 BB

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has Q:spade: Q:diamond:

fold, Hero raises to 3 BB, fold, BTN raises to 10.4 BB, fold, fold, Hero calls 7.4 BB

Flop: (22.2 BB, 2 players) 4:club: T:club: 7:spade:
      Hero bets 14 BB, BTN raises to 38.6 BB, Hero calls 24.6 BB

Turn: (99.4 BB, 2 players) A:spade:
      Hero checks, BTN bets 95.2 BB, fold

BTN wins 95.2 BB

2. Konečne aj mne vyšla flush:

BTN: 100 BB (VPIP: 17.65, PFR: 11.76, 3Bet Preflop: 4.17, Hands: 51)
      SB: 101.8 BB (VPIP: 9.52, PFR: 9.52, 3Bet Preflop: 10.00, Hands: 23)
      BB: 304 BB (VPIP: 12.90, PFR: 9.68, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 63)
      UTG: 164.2 BB (VPIP: 50.00, PFR: 50.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 2)
      Hero (MP): 197.6 BB
      CO: 107.6 BB (VPIP: 23.68, PFR: 13.16, 3Bet Preflop: 5.00, Hands: 38)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has K:spade: A:spade:

UTG raises to 3 BB, Hero raises to 10.4 BB, fold, fold, fold, fold, UTG calls 7.4 BB

Flop: (22.2 BB, 2 players) J:spade: Q:spade: A:diamond:
      UTG checks, Hero bets 14 BB, UTG calls 14 BB

Turn: (50.2 BB, 2 players) 2:spade:
      UTG checks, Hero bets 27 BB, UTG raises to 54 BB, Hero raises to 173.2 BB and is all-in, UTG calls 85.8 BB and is all-in

River: (329.8 BB, 2 players) 8:heart:

UTG shows 7:spade: 6:spade: (Flush, Queen High)
      (Pre 37%, Flop 2%, Turn 0%)
      Hero shows K:spade: A:spade: (Flush, Ace High)
      (Pre 63%, Flop 98%, Turn 100%)
      Hero wins 316.2 BB

3.Toto som pokašlal, mal som PreFlop zahodiť:
      Potom som skúsil bluf na Q a už som nevedel zahodiť ...

BTN: 116.6 BB (VPIP: 12.50, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 5.26, Hands: 59)
      SB: 105.6 BB (VPIP: 26.83, PFR: 14.63, 3Bet Preflop: 5.56, Hands: 43)
      Hero (BB): 110 BB
      UTG: 226 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 2)
      MP: 100.6 BB
      CO: 418.6 BB (VPIP: 42.86, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 7)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 6:club: 7:club:

fold, fold, fold, BTN raises to 2.2 BB, fold, Hero calls 1.2 BB

Flop: (4.8 BB, 2 players) Q:club: Q:diamond: 7:heart:
      Hero checks, BTN bets 2 BB, Hero raises to 4 BB, BTN calls 2 BB

Turn: (12.8 BB, 2 players) A:heart:
      Hero checks, BTN checks

River: (12.8 BB, 2 players) Q:spade:
      Hero bets 8 BB, BTN calls 8 BB

Hero shows 6:club: 7:club: (Full House, Queens full of Sevens)
      (Pre 34%, Flop 11%, Turn 0%)
      BTN shows 7:diamond: A:spade: (Full House, Queens full of Aces)
      (Pre 66%, Flop 89%, Turn 100%)
      BTN wins 27.6 BB