flop game plán

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 773
      Soupeř unknown reg

Hero (SB): $57.64 (115.3 bb)
      BB: $58.68 (117.4 bb)
      MP: $116.76 (233.5 bb)
      CO: $71.25 (142.5 bb)
      BTN: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with :Ac: :Qd:
      3 folds, Hero raises to $1.25, BB calls $0.75

Flop: ($2.50) :8d: :4d: :Kh: (2 players)
      Hero checks, BB checks

Turn: ($2.50) :Jc: (2 players)
      Hero checks, BB bets $1.50, Hero folds

Results:
      $2.50 pot ($0.12 rake)
      Final Board: :8d: :4d: :Kh: :Jc:
      Hero mucked :Ac: :Qd: and lost (-$1.25 net)
      BB mucked and won $2.38 ($1.13 net)

Samozřejmě je hlavně otázka, jak chceme hrát flop s naší rangí. Osobně betuju spíše polarizovaně s nějakým 60% sizingem s tím, že chci checkovat většinu Kx hand, co nemají 3 streety value, 8x a 99-QQ. 4x handy, a 55-77 betuju merg pro protekci a thinv.

Jelikož máme na flopu silnější range, tak je imo určitě možnost betnout celou range 1/3 sizingem a tam není moc co řešit. Já ale tam, kde mám středně silné handy, co nepotřebují protekci, hraju spíše polarizovaně.

Jak to hrajete vy?

Jinak tahle konkrétní ruka se mi zdá, že se s ní dá na flopu i na turnu udělat v podstatě cokoliv. Ch/f, bet i ch/c. Ale co z toho bude nejlepší vs unk?
  • 9 odpovědí
    • Darkwshadow
      Darkwshadow
      Bronz
      Registrace: 09.12.2010 Příspěvky: 401
      Nehatujem x call na flope. Ale mas Qd > vacsie barreling opportunities > imo by si na tomto T chcel svoj GS DUB-ovat.. Takze by som asi zacal betom. Na turne mi to pride too strong na x/fold takze ak checkujem urcite to chcem callnut..
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 202
      bodycheck původně napsal
      Osobně betuju spíše polarizovaně s nějakým 60% sizingem s tím, že chci checkovat většinu Kx hand, co nemají 3 streety value, 8x a 99-QQ. 4x handy, a 55-77 betuju merg pro protekci a thinv.
      Teď mě nepochop zle ale, víš vůbec co říkáš? Respektive, betuješ teda polarizovaně nebo merged? (Popravdě ani nechápu kde je tam ta thinv s 55-77?)

Je to Khi board, když nevím, betnu 2/3 a čus, Khi boardy lidi overfoldujou i v BvB spotu, tvoje range je mnohem silnější než jeho... Po tom co bych dostal call a otevřel se mi gutter na turnu tak bych šel tripplebarel nebo x/f. Popravdě radši bych odbareloval například 57hh nebo T9hh než Ahi...

(soupeř unknown ok ale nevěřím že máš 0 hand jako spíš že jsi líný postnout aspoň tvůj názor na soupeře nebo pár statů, maybe tendenci - jestli se pokusil něco vymyslet nebo prostě sedí a pálí blindy... je jen málo situací kdy nevím vůbec nic, i kdyby to měl být timing, tak většinou mám fakt aspoň něco čeho se chytit - čím bych tady mohl justify tripplebarel a hodně pravděpodobně bych to nejspíš udělal).
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Teď mě nepochop zle ale, víš vůbec co říkáš? Respektive, betuješ teda polarizovaně nebo merged? (Popravdě ani nechápu kde je tam ta thinv s 55-77?)
      Value je tam z 4x, Ahigh, různých floatů. Neříkám, že jsem nutně favorit proti jeho calling range, ale value je tam i v té protekci.

Je to Khi board, když nevím, betnu 2/3 a čus, Khi boardy lidi overfoldujou i v BvB spotu, tvoje range je mnohem silnější než jeho... Po tom co bych dostal call a otevřel se mi gutter na turnu tak bych šel tripplebarel nebo x/f. Popravdě radši bych odbareloval například 57hh nebo T9hh než Ahi...
      Tohle je taková hodně explo odpověď založená na názorech a předpokladech a moc mě popravdě neuspokojila. Kdyby soupeř měl fold to cbet 56 a raise 6, tak to cbetnu, ale hraju s dost regama, co mají fold to cbet 40-45 a poměrně vysoký raise. Takže se mi nelíbí jen tak říct lidi overfoldujou. Leda že bys měl nějakou populační analýzu nl50. Jednou jsem si udělal alias 1m hand regů na těchto limitech a fold to cbet na flopu měli 46... Podle mě nic tragického. Navíc stejně jako můžou chybovat proti cbetu, tak můžou chybovat proti checku. Například si myslím, že tuhle handu by nebylo špatné checkovat proti soupeři, který under-stabuje/Delayed-stabuje a já se tak často dostanu vítězně do SD.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz

Value je tam z 4x, Ahigh, různých floatů. Neříkám, že jsem nutně favorit proti jeho calling range, ale value je tam i v té protekci.
      jj to je pravda, ale handa nekončí na flopu, když tě soupeř floatne tak už z definice floatu ti je jasné co se stane na pozdějších strees... Jenom zajímavě polarizuješ s depolarizovaným sizingem a pár merged handami, weird combo imo :)

Tohle je taková hodně explo odpověď založená na názorech a předpokladech

koukni se schválně k sobě, já mám výsledky takhle no...

stejně jako můžou chybovat proti cbetu, tak můžou chybovat proti checku. Například si myslím, že tuhle handu by nebylo špatné checkovat proti soupeři, který under-stabuje/Delayed-stabuje a já se tak často dostanu vítězně do SD.
      souhlas, jenomže mi nevíme jestli soupeř under-stabuje/delayed-stabuje, soupeř je unknown :)

Já to Cbetuju protože mě lidi foldnou dostatečně často... Navíc se mi může stát tohle (possible 3barrel) a podobné dobré scénáře. Například Nick Howard v BvB situaci checkuje 100% range, má pro to také svoje (a poměrně rozumné) důvody. Věc stylu.
      Jen jsem přihodil svůj názor s tím co přináší výsledky mě, hraju více sizingů, ale na nl50 by imo mělo být okish prostě betnout blindly...
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      jj to je pravda, ale handa nekončí na flopu, když tě soupeř floatne tak už z definice floatu ti je jasné co se stane na pozdějších strees... Jenom zajímavě polarizuješ s depolarizovaným sizingem a pár merged handami, weird combo imo :)

On tam ty handy, které porážím, nebluffne vždy. V nějakém procentu případů se dostanu do SD a vyhraju. To samé by se stalo, kdybych nebetnul flop. Nějakou malou EV těch hand vidím v obou liniích a netroufám si říct, co je lepší.

Jen mám ještě takovou připomínku - ty zavrhuješ merg bety s 55-77 a 4x, ale s AQ betovat chceš. Mě ani bet s AQ nepřijde moc polarizovanej, podívej se jak vysoko v tvé rangi AQ stojí. Vyfolduješ s ní v podstatě jen handy, které porážíš.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Neříkám že ho zavrhuju, přečti si pořádně co píšu? Neříkám ani, že betuju polarizovaně tenhle spot, ani že AQ je pola, to si cucáš ty sám z prstu nebo nevím odkud?

K tvojí připomínce - betovat tady 4x je uplně jiný kafe než betovat 55, páč když jsme behind tak máme daleko víc outů (relatively speaking) outdrawnout soupeře a z tohohle hlediska je i AQ lepší handa než 55...

Heleď, já tady s tebou nebudu diskutovat tvoje připomínky k tvojí vlastní handě omg, postnuls handu, napsal jsem ti, jak bych jí zahrál já, podložil jsem ti to daty, o která svůj názor opírám. Od tebe nespokojenost s odpovedí (a dislike, huh?) a říkáš že píšu ce jsem v životě nenapsal, tak sry, že jsem si dovolil přispět do diskuze zase jednou a moje odpověď se neshoduje s tvojí představou... Se příště neptej když nechceš slyšet názor druhých :D
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Zbytečně negativní příspěvek, já jen diskutuju, jen to možná někdy podávám moc ostře. Říkám svůj pohled na věc, protože jedině tak někdo může napsat, že je to píčovina. Já pak zvážím jeho argumenty a možná si to vezmu k srdci. Když se mi nějakej názor nezdá, tak ho konfontuju, ale pořád jsem otevřen možnosti, že má pravdu a já se mýlím.

Z tohodle jsem měl pocit, že podle tebe je třeba betovat buď jen polarizovaně, nebo merged a není nic mezi tím. Tak sorráč

Ten dislike jsem ti já nedal, ale nějakej tvůj fanda už ti bilanci vylepšil, tak snad se vyspíš :f_p:
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      bodycheck původně napsal
      Zbytečně negativní příspěvek, já jen diskutuju, jen to možná někdy podávám moc ostře.
      haha, máme stejný problém koukám :D j přes písmenka je to občas horší... Já to taky nemyslel vůbec negativně, chtěl jsem ještě dopsat, že se mi líbí jak postuješ i tyhle spoty, vetšina hráčů se na malé poty v reviews ani nepodívá...

Já jsem to myslel spíš tak, že na Khi boardech mám autoprofit na Cbet, takže diskuze o tom jestli tahle handa je Cbet a tahle už není, je ztráta energie... Prostě kliknu ten button a thats it.
      In general když je soupeř unknown a je to spot jak jsi napsal "dá se na flopu i na turnu udělat v podstatě cokoliv", tak vždycky preferuju agresivnější varianu, v podstatě s jakoukoliv handou co má aspoň backdoor potenciál...
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Jj, to s těma Khigh boardama zní rozumně. Díky za diskusi a nashle u příští handy ;)