[NL50] Hledání bluffů u nita

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Ahoj, soupeř 22/15 (2,7K)
      OR CO 23%
      ft 3b 43%
      Stab flop IP 36% (25)
      Stab turn OOP 54% (26)
      wwsf 41%

Hero (SB): $50.25 (100.5 bb)
      BB: $50 (100 bb)
      MP: $59.01 (118 bb)
      CO: $51.82 (103.6 bb)
      BTN: $46.07 (92.1 bb)

Preflop: Hero is SB with :Kd: :Ks:
      MP folds, CO raises to $1.50, BTN folds, Hero raises to $4.50, BB folds, CO calls $3

Flop: ($9.50) :4h: :9c: :2d: (2 players)
      Hero bets $3.50, CO calls $3.50

Turn: ($16.50) :9d: (2 players)
      Hero checks, CO bets $8.25, Hero calls $8.25

River: ($33) :3c: (2 players)
      Hero checks, CO bets $35.57 and is all-in, Hero calls $34 and is all-in

Results:
      $101 pot ($3 rake)
      Final Board: :4h: :9c: :2d: :9d: :3c:
      Hero mucked :Kd: :Ks: and lost (-$50.25 net)
      CO showed :4s: :4c: and won $98 ($47.75 net)

Z těch statů imo vyplývá, že soupeř zrovna nevyhrál soutěž největší bluffer roku, na druhou stranu k dispozici má bluffů dost - různé brodways co měli na flopu backdoor a vlastně i silnější brodways bez backdooru (AQ, možná AJ)

Jeho value range 89s, 9Ts, A9s a v té době jsem nevěděl, že tam calluje všechny PPs, takže dejme tomu s polovičním weightem. To je 9 comb value.

Zkrátka z teoretického hlediska jasný call down, z praktického hlediska proti průměrnému regovi tam najdu dost bluffů, ale zajímavé to začíná být až s tímto nitem. Jste schopni to někdě foldnout proti ABC?
  • 4 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Nemáš sample na to, aby si ho nazval ABC.

Podľa jeho fold to 3bet určite môže mať sety. Populácia nebude často bluffovať pure OCs za stack, aby mali dostatok bluffov, takže x/f R. Skôr by som sa zamyslel či nemám 3 streety value (má tam naozaj kopu 9x?), alebo či nie je nejaká iná lepšia explo line.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 200
      hmm... Preflop přidám 1-2bb, mimo pozici nevidím problém v 3betu klidně i na 12bb jako default...
      Soupeř má tighter opening range takže jeho nízký f3b dává smysl, jaký má 4bet? Je tam něco víc než 3%? (preflop bych čekal, že bude mít tenhle hráč daleko víc PPs než hand typu A9s, ale w/e)

malá vsuvka: Flop - jako default se mi líbí tyhle 1/3 sizingy, ale jenom proti solid regům. Dost si dávám pozor na soupeře - proti fishím to považuji za chybu (obviously) a dost pravděpodobně i proti soupeři typu 22/15, 17/14 atd, prostě proti nitům taktéž - oni nikdy nepochopí, co ty děláš, on hraje svojí tight scared hru... Takže klidně můžes zkusit jít si pro harder value s KK klidně za 6$, za tenhle sizing betni AK aby foldnul equity share a případně druhé páry (a když s nimi calne tak jsi si koupil turn a river kartu za levno páč oni nebudou protektovat, dají ti river zadarmo vetšinou, takže si i dáš odds proti lepšímu:) ). Niti většinou nepochopí a když ano tak se stejně nedokážou přizpůsobit...
      Jinak se přikláním k tomu co píše johndoe, asi bych to odbareloval, respektive minimálně bych betnul T, soupeř callne TT, JJ apod znovu, ale sám je většinou nebetne...

as played - na riveru se zeptej, jestli porážíš nějakou soupeřovu valuerange? když ano, tak máš easy call a neřeš jestli někdy bluffuje. Když ne, tak se zeptej, jestli má dostatek bluffů... takže se tě ptám tebe - jak podle tebe zahraje TT (resp QQ, proto se ptám na 4b... nit je nit, víšjak :) )? Já myslím, že když už zvolí tuhle line tak river s nimi checkuje back skoro vždy, takže valuerange neporážíme žádnou. No a bluffy? Jako taková guideline, všechno wwsf pod 45% mám v kategorii nikdy nebluffuje... Druhé páry checkne behind river, AQ, A5 apod checkne behind river (můj předpoklad) no a popravdě handy jako QTs s backdoorem tyhle lidi poměrně často giveupnou flop, proti tvému sizingu si dokážu představit že i nit občas floatne (občas raisne flop?), ale nevěřím že odpálí stack dostatečně často, spíš se bojí, že ty nefoldneš a vzdá se potu (nízké wwsf)... takže as played myslím že poměrně clear x/f river, ale vezmi si víc value na předchozích streets a sám betuj...

edit: ještě bych dodal, že tvoje play by byla podle mě trošku víc close, kdyby board byl T42 páč T connectuje daleko víc s broadway floaty, zatímco na 9x hráči nebackdoorují tolik s každým KJ, QJ, KQ...
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Jo, asi check/f river no.

Právě vídám i lidi s wwsf pod 45% občas bluffovat, ale je fakt, že to bývají asi hlavně jednostreetové bluffy a ty frekvence většinou nebudou dostatečné.

4bet jsem zapoměl napsat, na CO má 5% 4b range a celkovej něco kolem 20% (frekvence).

Myslím si, že z jeho PPs dostanu 2 streety value i linií BxB + občas právě dostanu na turnu bluff, takže proto se mi BxB líbí víc, než B,B,x. Kdyby vůbec nebluffoval, tak by to ale mohlo být lepší.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 200
      podle mě assumptive :)
      - když má PP a půjdeš bxb, dostaneš stejné dvě streety jako když půjdeš bbx, ale dáš mu "zadarmo" outy na jeho outdraw na set (já vím, 2 outy, ale i tak, jsou to 2 outy tady, 2 outy támhle a overall tvoje hra vypadá jak vypadá).
      Co když má handu jako A5? Těch outů je tam trošku víc a zaplatíš mu když něco trefí (už vidím ty postnuté handy s komentáři "v teorii nemá moc Ax hand, možná AQ float ale není to dost komb, mam call yada yada bullshit xD ")
      Jj já věřím že každý hráč občas bluffne, no teď se podívej na svoje wwsf a polož si otázku, v kolika spotech overbluffuješ za stack tak, aby soupeř mohl mít easy calldown proti tobě... Buď se sebou upřímný, pak se zamysli jak často musí bluffit tenhle hráč (nehledě na to že by musel turnovat made handy na bluff, protože nevidím žádné pure bluffs, až na již zmíněné floaty, které nit většinou ani nemá v první řadě)