Blog: Zoomin' it up and down [NL25]

• Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Registrace: 26.02.2017 Příspěvky: 49
      Zdravím PSGY,

díky tomu malému restartu online pokeru v ČR mě napadlo také zrestartovat mou pokerovou nekariéru. Když se nad online pokerem začalo minulý rok pomalu smrákat, nenápadně jsem poker opouštěla a věnovala se věcem s ..hm, řekněme světlejší budoucností.

Hraju z 95% cashgame NLHE 6max zoom. Reg stoly mě bohužel nikdy nechytly. Žiju na vsi, co má statut města. Občas programuju, běhám, venčím psi a vařím.

Dnes už máme "vše" legální, v lobby jsou zpět všechny Zoom limity, tak jsem vzala svých ušmudlaných 80USD, co mi na Skrillu zbylo po cashoutu BR, vložila je na PS a začala znovu.

Cíl: nekonečno :f_rolleyes:

BR
      22.2.2017: 80 $ --> 14.3.2017 : 160 $ --> 25.3.2017: 280 $
      30.3.2017: 423 $ --> 10.4.2017: 570 $ --> 13.4.2017: 770 $
      16.4.2017: 1026 $

:f_love: :f_love: :f_love:

BR Management

0 $ - 75 $..... NL2
      75 $ - 200 $ ... NL5 (move down 75 $) - 15bi
      200 $ - 400 $ ... NL10 (move down 120 $) - 20bi
      400 $ - 625 $ ... NL16 (move down 280 $ ) - 25bi
      750 $ - 1500 $ ... NL25 (move down 500 $) - 30bi
      1500 $ - 3000 $ ... NL50 (move down 1000 $) - 30bi

...
  • 29 odpovědí
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      A rovnou update 1. týdne

Od pátku, kdy konečně jede zoom jsem po nějakém tom plácání se na NL2 sedla k NL5.

Poznatky:

:heart: Krom neskutečné lenosti co se cbetování flopu týče panovala poměrně spokojenost. Trochu overfolduji na 3bety a v určitých spotech. Zatím nevím, zda je to na tomhle limitu chyba ale mám pocit, že zejména proti UTG/MP mají neskutečně tight 3bet range. Stejně tak z BB nikdo moc ne3betuje.
      :heart: Mají skutečně divné check/call range a spousta "regů" má snad auto bet vs. missed cbet.
      :heart: Nejeden "reg" zoomí se staty 17/13 apod. Což je dobré, člověk je může skoro ignorovat.
      :heart: Zatím mě trošku překvapil dost malý overall fold na 3bet - 48% - na NL5 jsem asi čekala víc

Za ty 3 dny se mi podařilo odzoomit asi 12,5k hand (byla návštěva). Volume obstojné, ale nic moc. Trošku mě trápí, že posledních 4k hand hraju BE, je to nejspíš leností a ztrátou soustředění.

Graf:

Co zlepšit na příště:
      :diamond: Nelenit, cbetovat - autoprofit spotů je tam až až
      :diamond: Otevřít trošku 3bet a 4bet/bluff range, už mám sem tam i nějaké staty, tak je využít, zatím panuje pocit, že sice hodně regů udělala step 1. a začali více 3betovat ale overfoldují na 4bety

"Cíl" na týden:
      :club: Odehrát alespoň 30k hand
      :club: Něco odstudovat, ne zbytečně moc obv. (projít materiály k overbetování) :challenge:
    • dorsyflex
      dorsyflex
      Bronz
      Registrace: 26.11.2010 Příspěvky: 71
      ahoj
      dakujem pekne za komentar k mojej otazke o UTG na zoome :f_drink:
      ako ti to ide? este si an nl5?
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      dorsyflex původně napsal
      ahoj
      dakujem pekne za komentar k mojej otazke o UTG na zoome :f_drink:
      ako ti to ide? este si an nl5?
      Ahoj, díky za optání, stále na nl5 - nedlouho po založení blogu mi odešla základní deska do věčných lovišť, takže jsem skoro nehrála. O víkendu se mi podařilo vyměnit MB a vše konečně nainstalovat. Takže od včera už grindím.

Můj roll zažívá nesmyslnej upswing, asi nová MB přináší luck.

O následujícím víkendu nejspíš vyměním Starcoiny a podívám se na nl10. Pokud nehitnu nějakej luxusní downswing.
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      MicroStakes Rakeback na Pokerstars

Když tak koukám na tu strukturu VIP stepů, rakebacku etc. Tak se mi zdá, že ten RB na microstakes není úplně mizerný, ne? Možná tomů úplně nerozumím..

Na NL5 je za 1 usd raku 8,5vpp
      Silverstar ma 25 stepů na který potřebuju 2500vpp/8,5 --> 294 usd rake
      Za těch 25 stepů dostanu 9375 starcoinů ----> Ty vyměnim za 93 usd

Rakeback mi tak vychází na 31% když splním všechny stepy.:f_o:

Nebo něco počítám špatně? :f_mad: :f_mad: :f_mad:
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Od odchodu mé základní desky mě všechno okolo nějak tiltí. Obvykle je můj byt docela tilt free půda, ale teď se nějak nedaří.
      Dneska konečně sednu ke grindu, squeezuju AA ze small blindu a samozřejmě kiksne internet. Na druhém stolu u toho docela velkej pot na turnu. Hotspot z mobilu nefungoval.
      Careless.
      Odpoledne k tomu sednu znova a po 200 handách mi něco spadlo do oka a zalezlo pod čočku. Damn it.

Konec brečení. Proč to píšu, motivační koňovinyk moc nemusím, ale když se to tak nějak posrává, je dobré si pustit třeba něco takového ..

:f_cool: :f_cool: :f_cool:

• BETthenCHECK
      BETthenCHECK
      Bronz
      Registrace: 09.05.2015 Příspěvky: 92
      Podle me dostavas za 1$ 5.5 bodu. Proto ti ten rakeback vysel tak dobre
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      BETthenCHECK původně napsal
      Podle me dostavas za 1$ 5.5 bodu. Proto ti ten rakeback vysel tak dobre
      No právě, že na micru je to víc jak 5,5vpp :) Viz. FAQ na Stárech.. :

5,5 VPP za každý 1,00 $ USD, 4,25 VPP za každý 1,00 $ CAD, 6,1 VPP za každé 1,00 € nebo 7,25 VPP za každou 1,00 £ GBP zaplaceného poplatku. Tyto sazby se mohou měnit v závislosti na kolísání směnných kurzů.

Při hraní na mikrosázkách udělujeme VPP takto:

0,01 $ / 0,02 $ ...... 10
      0,02 $ / 0,05 $ ...... 8,5
      0,05 $ / 0,10 $ ...... 7
    • yzmael
      yzmael
      Bronz
      Registrace: 08.07.2010 Příspěvky: 283
      ahoj
      ked som to podla tej tabulky dobre zratal tak to vychadza na 93,75 na gold lebo ked nahras tych 2500 bodov tak to si uz gold
      https://www.pokerstars.com/assets/pdf/global_en-us/starscoin-table.pdf
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      yzmael původně napsal
      ahoj
      ked som to podla tej tabulky dobre zratal tak to vychadza na 93,75 na gold lebo ked nahras tych 2500 bodov tak to si uz gold
      https://www.pokerstars.com/assets/pdf/global_en-us/starscoin-table.pdf
      Jasně, spočítal jsi to správně. K tomu jsem taky došla, že dostanu 93,75 usd za celý silver. Spíš mě překvapilo, že na získání těch 9375 starcoinů (93,75usd) narakuju "jen" 294 usd. Což z toho udělá relativně vysoké % rakebacku.
      Ono to vlastně není důležité, jen mě to zaujalo..
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      NL10, pohyb a voda

BR se mi přehoupl přes hranici 200 dolarů a tak si jdu za chvíli sednout k NL10 zoomu. Dneska trošku později než obvykle, zítra se mi vrací domů část posátdky a tak jsem začala den pracemi okolo baráku. Vyčistit kotel, nasekat dříví .. je to nice rozcvička na dopoledne. Což mi připomnělo jednu věc..

Je mi líto lidí, kteří nemají žádný vztah k pohybu. Nemyslím to zle, je mi to skutečně líto, že v nich nikdo ten vztah nevzbudil. Díky těch různým trackerům, smart hodinkám a tak vidím, kolik někteří moji přátelé nachodí (nenachodí). A je mi to skutečně líto. Já mám takový týdenní cíl - nachodit asi 100k kroků. Není to cíl jako cíl, nebudím se s tím, že dneska musím ujít 14k kroků. Prostě je většinou udělám, bez toho abych se koukala na hodinky tak dokážu cítit dny, kdy moc nechodím. Stejně tak je to s vodou. Každý den chci vypít 2,5l vody, nehlídám to, ale když je nevypiju tak to cítím.
      Ale k věci, někdy mi je opravdu trošku smutno jak lidi nemají potřebuji jít ven, do přírody, projít se, nadýchat, běhat, skákat, tancovat .. Zabuchtí se v práci do židle, aby něco udělali pro zdraví tak se cestou z práce staví v posilce (většinou vrchol snažení), koupí raw tyčku a jdou se domů zabuchtit do gauče.

Tak vzhůru k NL10, třeba se tam s někým uvidím :pokerface: :pokerface: :pokerface:
      Nevím, zda rovnou pojedu 4 stoly, možná začnu se 2, ale jak se znám, brzo se začnu nudit a čučet všude okolo. :f_ugly: :f_ugly: :f_ugly:
      Teď se ještě společně přestaňme modlit k fishím, a poděkujme za takovéto hráče....

:profit:
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Dýchají v Rusku vůbec?
      Někdy mám pocit, že tam sedí někdo s jakýmsi samopalem na bety.
      Stíhají ti lidi vůbec přemýšlet? A dýchat? Jasně chápu, crusheři přemýšlet nemusejí.
      A asi ani dýchat, kdo by potřeboval vzduch.
      Já ještě ani nepustím myšítko a už se na mě sype bet, tak callnu, a ještě se ani nenadechnu a další bet. A river bum shove za 0,02s. Tak callnu, jasně, protože mám nuts. Ale to je jedno.

Výlet na NL10 zatím vychází slušně. (hurá?)
      Ale dnešek začal humorně, otevřela jsem stoly a asi hodinku grindím, pak mi to připadá nějaký divný a kouknu a zjistím, že sedím na 4 stolech NL5.
      Why not, že jo.
      Jak mám ty stacky v BB a nemám lišty u stolů a nerefreshuju HM každý čtyři handy, tak se to občas stane. V 98% času si nechávám v lobby jen jeden limit. Ale pak se jako zvědavec chci mrknou kolik kde sedí lidí a fůů, sedím na jiném limitu. Před pár dny jsem takhle shotnula NL25, naštěstí jen na 1 stole a naštěstí se nic zajímavého nestalo.
      No, zpět ke stolu, od doby, co se vrátila posádka domu jsem pozadu s volume. Dnes to u mě vypadá asi takhle ... (to víte, sluníčko a tak)

• Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Zív, trošku se nudím.
      Tahle celá ověřovací hra na Pokerstars začíná být nad moje chápání. Po výletě na úřad a odeslání toho neúměrně velkého množství papírů se všechno na chvíli tvářilo, že funguje, pak zív, restartuju klienta a "your playing privileges have been revoked" a už zase vidím ten krásný reminder, že mám 30 dní na to se ověřit. Welcome back kámo.
      Sice mám krásný email, že můj účet byl plně ověřen, ale to je tak vše.
      Snad s tím něco udělají dřív, než, zív, zase usnu. :f_cry: :f_mad:

Koukám, mám tu ještě z prosince neprohlídnutá videa k multiway potům. Jako výplň by to mohlo stačit ..

Uh, Ryan v tom videu vypadá, že brzo usne nebo se zrovna vzbudil, což mi jen připomnělo, že se mi chce .. zív. Naštěstí to, jak tluče do klávesnice mmě kompletně probralo..
    • mc9812
      mc9812
      Bronz
      Registrace: 06.02.2014 Příspěvky: 74
      hele mě to ověřování stálo asi 5 mailů a většinu papírů jsem musel posílat 2x :f_thumbsup: a to mi taky hned poprvé napsali že jsem ověřenej.
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      mc9812 původně napsal
      hele mně to ověřování stálo asi 5 mailů a většinu papírů jsem musel posílat 2x :f_thumbsup: a to mi taky hned poprvé napsali že jsem ověřenej.
      Tak to jsi mi teda zvedl náladu. :s_ugly: :s_biggrin:
      Mívám kopřivku, když mám vyřídit cokoliv co zahrnuje nějaký formulář a představa, že když to konečně absolvuji, tak se to celé zkomplikuje .. uff. Asi jdu na pivo. Doufat, že mi někdo ze supportu odpoví ještě v tomto století je asi troufalost. :s_drink:
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz

Poslení dny hraju marný volume, že to ani nestojí za zmínku, a ještě k tomu tak nějak BE. BR se mi sice posunul na asi 280 USD, což znamená, že můžu celkem pohodlně hrát NL10, ale hraju tak strašně nesoustředěně, že je to skoro k pláči. Smečka je doma, už se těším, až zítra zase vyplavou a bude tu trošku klid.
      Zkusím neměnit starcoiny pokud to nebude vyloženě nutné a vyměnit je až když bude hrozit move up/down.

Do konce měsíce to raději s cílema nebudu nějak přehánět..
      :heart: Gold na PS
      :heart: Zkouknout Ryanův nový modul na NL50
      :heart: Podívat se na své dvě vlastní session

A hlavně ten ..

FOCUS
      FOCUS
      FOCUS
      FOCUS
      FOCUS
      FOCUS
      FOCUS

... možná bych si měla mezi cíle napsat "Už nikdy si k pokeru nepustím Hearthstone championship."
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Zoomin' it up and down v praxi
      Co budu povídat ... v nejslabší chvíli se mnou cloumala klasická pivní emoce "seru na to, jdu na pivo". :f_drink:

Tyhle session, dny, nemám vůbec ráda. Raději když to jde 2bb/100 pořád pomalu nahoru, než tyhle fuuu.
      Stále mám problémy s focusem. Dnes jsem zkusila hrát jen 2 stoly - no po půl hodině jsem čuměla na twitter na profil mýho nově oblíbenýho streamera.
      Logika praví, když nemůžu udržet focus u dvou stolů, zapnu tři. Dává smysl, ne :D .
      Jasně, že to nefungovalo.:f_mad:
      Výhoda méně stolů je, že stíhám markovat lidi, řešit jejich noob sizingy a občas zablafovat.

Přizpůsobení mé hry z posledních dní -
      :heart: Absolutní zrušení 4bet bluff range proti unknownům - zejména na EP a MP a proti BB - lidi z BB 3betujou tak nějak .. podivně tight :f_eek:
      :heart: Více cbetů na flopu - absolutně nebalancovaně, zejména K high a Q high dry(ish) boardy
      :heart: Handy, které jsem dříve callovala IP raději 3 betuju - stále se dost overfolduje a rake je svině

Jinak pořád řeším problémy s overheatováním mého stroje. Pokud nechám větrák na auto, tak po nějakém zápřahu naměřím na grafice i 105 stupňů. Takže mi větrák jede na nějakých 80-90%, což není ideál. Nekupovala jsem to abych poslouchala celý den chlazení, že jo. Asi další reklamace :f_cry:
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Tak březen je úspěšně za mnou.
      Zítra si udělám day off. Dneska jsem dogrindila silver - takže jsem konečně gold, zítra už se mi ani nevyplatí grindit, neb 250vpp na 1 step stejně neudělám.

O víkendu shotnu NL16. Zkusím hrát jenom 2 stoly a trochu víc se soustředit na menší věci. Doufám, že zase neskončím někde na twitteru, twitchi apod. NL10 jsem odkroutila s 5,5bb/100 - což na 4 zoomy a na to, že jsem noob, není úplně špatné.
      Žádnej smooth graf se ale nekoná, bylo to klasický hop sem, hop tam. Ale baví mě to víc, než lovit fish někde na reg stolech a když se za 3 minuty sitoutne, tak se stůl rozpadne. Pak člověk chytí dobrej stůl a nemůže si ani pro jídlo.
      Březnové cílečky tedy splněny.

Cíle na duben
      :heart: hrát 5-6 dní v týdnu 6 hodin - kratší 1h session
      :heart: 1x týdně vlastní fullsession review (2-3h)
      :heart: min 1 video týdně od Arta - mám tu asi 20 hodin, tak mi to na chvíli dá
      :heart: podívat se na dubnový modul v labu
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      U koukání na záznam dnešního koučinku si říkám, že napíšu update. Poslední dny mě to vůbec nebaví, jak psát, tak hrát. Většinou se vyfocusuju u programování a poker je pak takovej poloviční.

Shot NL16 dopadl tragicky.
      Byl to takový ten den, kdy nevychází nic. Ne že bych hrátla nějak úchvatně, ale k mojí průměrný hře se přidala jakási "smůla". Ani k tomu zázraku nemám graf, neb mi druhý den klekla DB a já měla jsem jen 2 dny starý backup. Rebuild BR na NL10 šel poměrně rychle a v pátek už jsem zase byla zpět na NL16.
      Druhý shot NL16 už šel docela obstojně. BR je zatím na 570 usd. Po zvážení shotnu nl25 až se 30bi - takže se 750, tak snad to půjde alespoň tak, jak to jde teď.
      Střídavě přepínám mezi 2-4 stoly, podle nálady a focusu. Občas potkám i nějakou známou tvář..

Trošku flákám večerní sledování pokeru. Smečka je doma, tak to jde hůř. Ale videa z labu mám shlédnutá, ještě mrknu na poslední play and explain. Art má "dovolenou" takže nejsou nové streamy. Uff.

Od tohohle týdne můžu zase běhat. Takže se mezi cíle přidají i běhy. První měsíc začnů s cca 50km týdně/pomalu. Další měsíc už přibydou nějaké sprinty a tak. V červenci už chci být ready na nějaké mé akce - za 3 dny 210km a konec srpna 15 dní výlet po evropě s přesuny 5 dní vlakem a 10 dní během. Takže je na co trénovat.

Potřebuju se zbavit mého zlozvyku chodit moc často do showdownu. 1) jsem strašná station 2) stále pořád málo blafuju vs missnutý cbety nemluvě o tom, že mám pořád dost low flop cbet - když mrknu do caddyho, tak moje value:bluff ration je na flopu k smíchu. S tímhle bych snad ani nl25z neměla chtít hrát ..
    • Noobeek
      Noobeek
      Bronz
      Přijde mi škoda, že tu většina cashovkářských blogů tu tak nějak pomalu umřela, ne že by jich tu předtím byly stovky, ale alespoň občas řlověk mohl něco počíst. Ono je takové psaní blogu asi docela ztráta času, navíc v docela skomírající komunitě ... :f_confused: :f_confused:
      No, co už, let's grind ... :f_zZz:
    • 1
    • 2