[NL50] facing stab from fish

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Soupeř ryba 54/11/5,2 (980)
      fold to 3b 20
      stab 33
      wwsf 45

SB: $19.83 (99.2 bb)
      Hero (BB): $32.43 (162.2 bb)
      UTG: $37.47 (187.4 bb)
      MP: $23.98 (119.9 bb)
      CO: $20.44 (102.2 bb)
      BTN: $20.83 (104.2 bb)

Preflop: Hero is BB with :Qs: :Qc:
      2 folds, CO calls $0.20, BTN folds, SB raises to $0.60, Hero raises to $2.80, CO folds, SB calls $2.20

Flop: ($5.80) :Ah: :5d: :9d: (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($5.80) :8c: (2 players)
      SB bets $3.20, Hero folds

Results:
      $5.80 pot ($0.29 rake)
      Final Board: :Ah: :5d: :9d: :8c:
      SB mucked and won $5.51 ($2.71 net)
      Hero mucked :Qs: :Qc: and lost (-$2.80 net)

Na tom turnu bych to jednou dát asi mohl, ale ryba má v rangi spoustu Ax a nevím, jestli betne dostatečně často horší.
      Možná je to whatever spot a call i fold budou na tom podobně.

Pro call by mohlo hrát to, že soupeř má zatím nízký fold to stab (2 z 11 případů) a vysoký delayed cbet (57), což by mohlo znamenat, že silné handy dává rád do checking range a jeho betting range by teda byla slabší.
  • 7 odpovědí
    • kkapis
      kkapis
      Bronz
      Registrace: 26.01.2010 Příspěvky: 228
      Urcite calluju OTT a folduju OTR.
    • confidant91
      confidant91
      Coach
      Coach
      Registrace: 02.04.2011 Příspěvky: 5,692
      Ahoj, taky calluju turn a folduju river. Fishe velmi často betnou jeden jakýkoliv pár co maj. Na riveru už pak betujou většinou jen tps.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 200
      Čus, za mě v pohodě zahraný, rozumně odůvodněný. Soupeř je pasivní, stab 33 říká, že stabne jenom když má něco silnějšího a čekáme, že handy typu TT nebo 78 nebetnou tak často jako x/c na turnu, stejně tak draws typu QTdd, JT etc bych čekal x/c od soupeře.

Záleží dost na fishi, třeba jak píše Confidant, tak přesně tohle fishe dělat nevidím (T vídám fishe x/c s druhými páry daleko častěji než b. Jeho turn stab je ale více merged, když už betne tak může mít A2 a nuts v jeho očích imo... Stejně tak river, potom co fishe betnou T, tak je nevídám betnout river jenom TPs, právěže naopak, kdyby měl AT např tak x/c, jeho bet bych viděl AK+, fishe nevaluebetujou thinly. Když už tam betuje wider (což od tohohle pasivního soupeře vidím jako <5%) tak častěji než AT bych čekal právě busted TJ apod co dostalo nápad a v tom případě by mi přišla line callnout turn abych foldnul river jako meh...). Přiznávám ale že si musím udělat domácí úkol tady, fishe jsem hromadně nealiasoval na tyhle spoty, takže ode mě je to spíš assumption, confidant bude vědět tyhle limity líp.

bodycheck původně napsal
      Pro call by mohlo hrát to, že soupeř má zatím nízký fold to stab (2 z 11 případů) a vysoký delayed cbet (57)
      tyhle staty nejsou pro turn rozhodnutí (tam potřebuješ bet T vs missed Cbet OOP na což nemáš sample, takže něco podobného, co ti ukáže tendenci - bet vs missed Cbet, probe T... můžeš se podívat i na donkbet F 3bp btw - jestli má, tak je to malý hint...)

alternativně: můžeš klidně betnout flop imo za malý sizing, 2$? fish x/c any pair proti tomu, někdy i horší (viděl jsem i non pair nesmysly...), proti Ax si dáš "dobrou" cenu, respektive zalevno si koupíš turn a river kde můžeš i sucknout proti lepším (s potenciálem stacknout any Ax?), chargneš drawy handy... Někdo názor na 1/3flop Cbet? :)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      tyhle staty nejsou pro turn rozhodnutí
      To jo, ale když nefolduje na staby, tak to může znamenat, že má tendenci checkovat silné handy a že má vysoký delayed cbet také může znamenat, že místo cbetu checkne silnou handu a pak jí betuje na turnu až když soupeř checknul. Ty staty sice nesouvisí přímo s turnem, ale myslím, že pokud ryba necbetuje silné handy a hraje je tricky na flopu, tak by stejnou tendenci mohl mít i na turnu když má možnost stabnout. Prostě má tendenci, když drží silnou handu, to hrát pomalu.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 200
      nesouhlasím, páč nízký fold2stab a delayed Cbet 57 (což mi nepřijde jako high ale w/e) nutně neznamenají, že hraje tricky silné handy, nebo že slouplayuje.
      V první řadě má soupeř PFA 11, což je samo o sobě hodně tight (dost likely není possitionaly aware a všude raisuje stejnou, velmi silnou range?) a za další je dost passive
      => typ fishe co otevře JJ a jde s tím x/c x/c x/? na AKxx například, nerad folduje v jeho očích silné handy páč absolutně nechápe relative/absolute hand strength... Nebo otevře AQ a jde x/c x/c na Jxx páč může hitnout nuts v jeho očích...
      => když nehitne nuts tak prostě neCbetne... To ale nutně neznamená, že na turnu betne 2nd páry co dominuješ, nebo něco drawy...

edit: postni radši jaký má donkbet flop, jaký má bet vs missed Cbet, probe T... To jsou relevantní staty pro tuhle situaci:)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Donk flop 1%
      Bet vs missed cbet jsem psal (stab - 33) a myslel jsem tím stab flop IP, i stab na na turnu OOP po missnutym cbetu na flopu. Shodou okolnosti on ma oboje přesně 33%.
      Co to je probe T?
    • Ales851
      Ales851
      Bronz
      Registrace: 16.07.2012 Příspěvky: 1,058
      Probe bet turn - bet vs missed cbet OOP