[NL5] Fastplay na Turnu #2

• mjez1
      mjez1
      Bronz
      Registrace: 29.06.2015 Příspěvky: 429
      Poker Stars $0.02/$0.05 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $4.88
      Hero (SB): $5.25
      BB: $6.28
      UTG: $5.00
      MP: $7.21
      CO: $5.78

Pre Flop: ($0.07) Hero is SB with T :club: K :club:
      2 folds, CO raises to $0.15, 1 fold, Hero calls $0.13, BB calls $0.10

Flop: ($0.45) 9 :heart: 8 :club: 7 :heart: (3 players)
      Hero checks, BB checks, CO checks

Turn: ($0.45) J :spade: (3 players)
      Hero checks, BB bets $0.45, CO calls $0.45, Hero raises to $5.10 all in, BB folds, CO folds

Je to trochu drawy board. Je tady ta fast play ok, nebo to bylo zbytečné a lepší tady jenom callnou, aby mohl callnout i 3. hráč?

Final Pot: $1.80
      Hero mucks T :club: K :club:
      Hero wins $1.73
      (Rake: $0.07)
  • 10 odpovědí
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      PRF bychom měli v teorii 3betovat, protože pak lze předpokládat že dorovnáváš AJo, QTs, 98s .... Problém je pak že máme CC na SBvsCO nějakých 6% a více, i když na pasivních limitech to může procházet a dokonce to může být správně, je potřeba si to ověřit v databázi. Mluvím o tom protože tento potencionální leak si většinou přenášíme na SBvsBTN a kde se toto číslo výrazně zvyšuje. Je dobré to mít na paměti, tyto věci dlouhodobě dokáže hodně ovlivňovat winrate.
      T donkbetuji a získáváme value z draw a 2pairs+. AI nás tu pouze izoluje - nedržíš nuts.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Rasi4R původně napsal
      PRF bychom měli v teorii 3betovat, protože pak lze předpokládat že dorovnáváš AJo, QTs, 98s .... Problém je pak že máme CC na SBvsCO nějakých 6% a více
      V čem je ten problém? Že tam máme 6% není samo o sobě problém :O

Za mě rozhodně alespoň do nl16 bych hrál CC strategii na SB vs všechny pozice. Já to tak teď hraju i na nl25.

Jak chcem ten turn hrát záleží hlavně na tom, jak hrají naši soupeři a především BB. Pokud je bluff happy, tak chcem checkovat a nechat ho vyřádit se se svými airy, kterých tam má kopec. Pokud je pasivní, tak chcem betovat pro value. Na těchto limitech bych in general předpokládal to druhé a betoval bych.

As played na turnu si otočila svojí postupku na bluff, v tu chvíli doufáš ve foldy. Nějaký raise bych tam asi udělal, protože na riveru už nečekám moc bluffů v případě, že callnu, ale určitě menším sizingem, abychom si nedávali moc velkou pokutu v případě, že má soupeř QT, kterých má dost - 16 comb.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      bodycheck:
      Proč nemít širokou CC range OOP? To je snad jasné a jsou pro to pádné argumenty. O tom snad není potřeba se rozepisovat.
      "Za mě rozhodně alespoň do nl16 bych hrál CC strategii na SB vs všechny pozice. Já to tak teď hraju i na nl25."
      Nikde jsem nepsal že nemáme mít CC range na SB, to je tvůj závěr. Psal jsem že KTs se hodí do 3bet blafů v teorii.
      Navíc jsem psal " i když na pasivních limitech to může procházet a dokonce to může být správně, je potřeba si to ověřit v databázi. ".
      " V čem je ten problém? Že tam máme 6% není samo o sobě problém :O " Nepsal jsem že tam má přesně 6% (jak bych to mohl vědět), ale že "na SBvsCO nějakých 6% a více". Celý point té myšlenky bylo, dát podnět Mjez1 k přehodnocení hry PRF OOP. Ono se dá pak opravdu na základě logiky usuzovat že na SBvsBTN může mít například 9% CC, to je už uznej fakt dost.
      Soupeř nemůže mít 16c QT, přehlédnul si blocking efekt. Ale dost dobře může držet těch 12c jak BB tak CO, takže ten shove není moc EV+.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Pokud to uhraje profitabilne, tak nevidim duvod nemit sirokej CC, na tom se asi shodneme. Potom jen zalezi co tam jeste uhraje a co uz ne. To neni snadny jen tak od oka urcit a ja si na to netroufam, ale osobne tam KTs jeste calluju a bluffuju az K9s. Samozrejme zalezi na spouste faktorech jako sirka open range PF agresora, jak casto squeezuje BB a jak casto to za nami callne, stack depth atd.

Ty mas overene v databazi, ze KTs tam neuhrajes?
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,697
      Proč se na nl5 díváte na % CC? Není to moc problémů? Na vašich limitech ano, ale tady?
      Jako příprava, beru.
      Jinak debata super. V hodnocení je to velká pomoc.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Na velkém vzorku nebude mít podle mě KTs v CC preflop ziskový snad nikdo. Jsme OOP a je za námi BB. Pokud bude BB ryba, tak se dá callnout s tím, že ta ryba bude taky nejspíš v potu, ale jinak určitě 3bet. Ještě teda taky záleží na tom, jakou range ze SB vs CO 3betujeme. Pokud lineární, tak nemáme žádnej CC a pokud polarizovanou, tak tam sice máme CC, ale spíš střední páry a konektory. Navíc začínající hráči nebo hráči na těchto malých limitech by neměli vs CO a BTN cold-callovat vůbec nic, protože jsou OOP a dostanou se tím akorát do problémů. Pouze 3bet nebo fold.

Jinak flop správně procheckovanej a na turnu bych donk/callnul a rozhodoval bych se na riveru. Pokud půjdeme all-in, tak nás nikdy necallne nic horšího a často se tam podíváme do QT. Všechno ostatní splitujeme a sety by většina hráčů betovala/raisovala na flopu.
    • yzmael
      yzmael
      Bronz
      Registrace: 08.07.2010 Příspěvky: 281
      Navíc začínající hráči nebo hráči na těchto malých limitech by neměli vs CO a BTN cold-callovat vůbec nic, protože jsou OOP a dostanou se tím akorát do problémů.
      ja si myslim ze by mali mat CC presne preto aby sa nedostavali do problemov oop v ovela vacsom pote bez skusenosti...
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Naopak do problémů se dostanou, protože hrajou OOP a pak vesele na malém boardu check/callují např. svoje 99 na 3 streetách, jen aby zjistili, že vlastně vůbec nic nevědí o soupeřově rangi a vesele se vycallujou do soupeřova většího páru atd...
      3betem naopak zúžíme soupeřovu range a budeme se pak moci líp přizpůsobit struktuře boardu a soupeřově hře.
      Jinak CC proti UTG a MP tolik nevadí, protože nás BB nebude tak často squeezovat, jelikož ví, že range hráčů na těchto dvou pozicích jsou mnohem silnější.
      Úplně nejlepší je vyklikat si tyhle situace v HM a mrknout se, jak jsou nebo nejsou ziskový. Vsadím se, že na větším vzorku ten CC ziskovej prostě nebude
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 67
      Shadehound: používáš icq nebo skype?
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Skype, proč?