CG begin

• Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Registrace: 03.01.2016 Příspěvky: 183
      Ahoj,

chci začít s CG z nějakého důvodu mě ten formát chytl, když jsem si po druhé přečetl Poker jako byznys. Jsem na poli CG lampa. Našel by se tu někdo hodnej, který by šel na pár minut na Skype, případně FB? Nechci žádnou analízu hand atd. Spíš mám takové obecné otázky :)

Pokud tohle téma do téhle sekce nepatří, tak se omlouvám. Píšu to trošku ve spěchu a možná jsem přehlédl nějakou lepší možnost, kam toto zařadit :)
  • 14 odpovědí
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 102
      Napiš otázky sem... Budeš mít víc názorů a pohledů na určitý věci
    • fanko1974
      fanko1974
      Bronz
      Registrace: 10.07.2011 Příspěvky: 316
      určitě jak píše Shadehound tady ti odpoví mnohem více lidí a hlavně ti budou chtít pomoci
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Ok, tak to zkusím takhle :D Chtěl jsem se zeptat na programy k CG hlavně. k MTT/SnG jsem používal hlavně HM a HRC, jak to má CG? Koukal jsem na Pokersnowie, Power equilab a poker ranger a více méně vím kokot, k čemu to pořádně je :D Ten Poker Snowie bude v cajku dle mě do začátku.. Za 3$/mes proč ne :)

Taková prostá otázka. Chci začít hrát šílený NL2 s tím že startnu s nějakýma 50$ a pak se uvidí..
      1) Jaký soft bych si měl pořídit do začátku? HM2 mám.
      2) K tomu HM2 jaké se používají staty pro CG? Pro MTT jsem měl tyhle. Jak je to pro CG? Vím, že každýmu sedne něco jiného,
      ale ty, co mám já jsem okoukal od ostatních a vyselektoval. Netuším, co se jede v CG :)
      3) Dále bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl mezi Zoom a normální? 2x jsem zkusil zoom a nijak mě to extra neoslovilo. Ano, to že se každou handu mění stoly to vím :f_biggrin:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Jeymont původně napsal
      1) Jaký soft bych si měl pořídit do začátku? HM2 mám.
      HM2 stačí + maximálně PSGY equilab (je free) na analýzu hand. Poker snowie atd. jsou pro microstakes úplně zbytečné. Úplně tyhle programy pusť z hlavy...

Jeymont původně napsal
      2) K tomu HM2 jaké se používají staty pro CG? Pro MTT jsem měl tyhle. Jak je to pro CG?
      VPIP, PRF, 3bet, fold to 3bet
      Cbety, fold to cbety, staby, foldy z blindu

fakt záleží co umíš použít a na co budeš mít vzorek. Začni radši s méně staty a postupně přidávej podle toho, jaký staty si budeš často rozklikávat v popupu

Jeymont původně napsal
      3) Dále bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl mezi Zoom a normální? 2x jsem zkusil zoom a nijak mě to extra neoslovilo. Ano, to že se každou handu mění stoly to vím :f_biggrin:
      U zoomu máš možnost Fast foldu a ihned ti to rozdá nové karty (u nového stolu s novými hráči). To znamená, že hra je mnohe rychlejší, protože prostě furt hraješ a nikdy nečekáš, až ostatní hráči dohrají handu, kterou ty nehraješ. Takže hlavní výhoda zoomu je rychlost a možnost hru kdykoli přerušit a zase začít. Nevýhoda je, že nemůžeš tableselektovat a taky se tam netvoří dynamika jako u regular stolů. Regular stoly se tedy dají obecně hrát s větším winratem...ale zase odehraješ méně hand. O tom zda je teda profitabilnější hrát regular nebo zoom se vedou debaty. Takže nejlepší se rozhodnout podle toho, který formát ti vyhovuje.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,034
      Zdar,
      pokersnowie na microstakes určitě netřeba. Ohledně statů, jak říkal karisek, ještě můžu doporučit c/f na flopu :) . Co se týká zoom vs regulars, tak za mě jedině regular stoly, dá se dost pěkně exploitovat, navíc si myslím, že do začátku se potřebuješ hlavně učit, což se u zoomu dělá hůř než u regular stolů. Taky bych řekl, že na zoomu je víc regů, než na zoomu. Pro někoho, kdo se chce naučit hrát nemají podle mě zoom stoly moc velký smysl, šáhnul bych po nich, pokud bych potřeboval nahrát vyšši volume.
    • Ales851
      Ales851
      Bronz
      Registrace: 16.07.2012 Příspěvky: 1,058
      Ahoj,
      ze statů bych ze svých oblíbených doplnil RFI z jednotlivých pozic (raise first in - tj. kolik otevírá soupeř procent) a foldy na blindech na steal (BB vs BTN, BB vs SB a SB vs BTN). Celkově ale spíš doporučuji zamýšlet se nad tím, co a jak bys mohl využít a podle toho si sám sestavovat HUD. V HUDu mám několik desítek statů + nějaké popupy, ale vše jsem si postupně přidával, když mě zajímala nějaká informace - např. hodně hráčů na micro limitech overfolduje na blindech na stealy, takže máš super easy autoprofit spoty. Někdo ale třeba folduje málo BB vs SB a hodně BB vs BTN, takže je dobré mít to takto rozkouskované.

Ze softu určitě v začátku stačí HM2 a Equilab. Se Snowiem osobní zkušenost nemám, ale u začátečníka bych se bál, že udělá víc škody než užitku. Na vyšších limitech (odhaduju tak NL50+) je to asi dobrá věc
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Tak staty si budu upravovat určitě. Potřebuju jenom nějakej ten hrubej start, abych se chytnul. o CG toho moc nevím :) Ještě bych se chtěl zeptat na nějaké dobré CG streamery, pokud nějací jsou.. Vím že SNG streameři takřka nejsou. Vím o 2 z toho oba to zapnou 2x měsíčně na hodinu..
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      1) HM je dobrej, používám ho taky a maximální spokojenost. Jinak jako pomocný softy ten Equilab nebo free verzi Combonatoru, kde si můžeš s rangema hrát mnohem víc a dost ti to pomůže.
      PokerSnowie se vyplatí, pokud se o hru budeš zajímat opravdu hodně, ale musel bys mít tu nejlepší verzi, což je dost peněz. Navíc pokud jsi začátečník, tak jak říkali kluci, nemá to moc smysl, protože u Snowieho si hlavně hraješ s rangema a sizingama, což by tě teď jen pletlo, pokud nemáš zkušenosti.

2) Co se týče statů, tak si jich tam ze začátku nedávej moc, ať v tom nemáš guláš. Přidal bych tam to RFI ze všech pozic, jak psal Ales851 a ještě fold na 3bet na každou z těch pozic. Jinak klidně můžeš odebrat limpy, tyhle staty nepotřebuješ a navíc na ně potřebuješ velkej vzorek, aby ti byly k něčemu.
      Já tam mám ještě staty na donky, c-bet na turnu a W$SD (won money at showdown), což ti ukáže, jak moc hráč bluffuje, pokud dojde do showdownu.

3) V zoomu nasbíráš mnohem víc zkušeností v mnohem kratší době a taky se míň projevuje variance, respektive trvá kratší dobu vzhledem k počtu odehranejch hand. Na regular stolech nahraješ podstatně menší vzorek za stejnej čas.
      Regular stoly jsou ale obecně těžší, protože u nich sedíš většinou ve stejný nebo jen málo změněný sestavě a hráči se znaj, takže musíš hledat podstatně víc situací pro exploit soupeřů a jejich chyb. Musíš se prostě víc snažit... :-)
      Vyzkoušej si oba formáty, jak ti sednou. A navíc na některejch hrách, jako třeba PartyPoker, nejde na regular stolech HUD
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      No nevim s těma regular stolama. Těžší nejsou, tím jsem si dost jistej (i když vzorek nemám dostatečně velkej, abych si tím mohl být 100% jistý). Podal bych to trochu jinak. Na zoomu není moc prostor pro exploit, kdežto na normal stolech se ti tahle možnost otevírá a můžeš ji využít a zvednout si dost winrate.
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Proto mě ten zoom neoslovil. Já si třeba píšu hodně poznámky na lidí a podle toho se řídím. V tom zoomu se bojim, že si naběhnu do nějakýho kokota vždy. Což na normálním stole mám větší šanci to zjistit tím, že oškube někoho jiného než mě :f_biggrin:

Ještě bych se chtěl zeptat... Určování typů hráčů Fish a Tight? Jak je je na 6-maxu? Na MTT 9 byl tight <15 VPIP a fish nad 30 většinou, jak j to u tohodle formátu. Vím, že se to nedá určovat jenom podle jednoho čísla, ale VPIP hraje tu roli asi nejvíc ;) Zbytek si už odvodím :D
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Já značím víc jak 30 fish, pod 18 a 5 a míň 3bet rock. Ale v podstatě, jak říkáš. Pro někoho, kdo je začátečník a chce se učit je zoom blbost imo :) .
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      U těch regular, je to hodně o výběru stolu. Jinak jde opravdu o to, co komu sedne líp...
      Jinak jako fishe si ještě značím hráče,kteří nemají delší dobu fullstack
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      <18 rock? :D Aha :D Tak to se to hejbe celkem hodně o proti 9maxu :D
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      No já to tak beru, každej si pod tím asi představí něco jinýho, pamatuju, že před rokem, když jsem začínal, tak pro mě byl rock pod 10 VPIP, ale teď to mám takhle, prostě pod 18 už je nějakej tight hráč = špatnej reg :D .