Rozdíly mezi NL2 a NL5

• Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Registrace: 03.01.2016 Příspěvky: 185
      Ahoj, někteří možná četli můj dotaz "CG Begin", kde jsme se ptal, tak nějak obecně, jak se CG hraje vůbec :) Z mojih začátečních 48$ je skoro 90 bez pár centů a tak bych se chtěl zeptat na rozdíly mezi NL2 a NL5 na které v brzké době přejdu snad :f_biggrin:
      Vím že u SNG 0.50 a 1.50 jsem pocítil relativně dost velký rozdíl. Počet dong shovů se hodně zredukoval :D

Jinak bych se chtěl zeptat.. U CG je normální, že se sází pot? Mi to dělá hodně lidí a nevím, co si o tom myslet:f_cry:
  • 1 odpověď
    • filip212
      filip212
      Zlato
      Registrace: 30.05.2010 Příspěvky: 308
      Ja som presiel z NL2 kde som mal winrate viac ako 15BB/100 a SWING 25BI na NL5 a tam som sa stal prehravajuci hrac lietalo mi to okolo -2/-3 BB/100 neviem ci to bola iba variacia alebo som tam robil nieco inac pripadne zle. Vcera som pridal do svojej hry 3bet range a zacal hrat postflop viac agresivnejsie a presiel som na NL10 tam to beatujem zatial Allin EV 23.97BB/100 ale mam iba 7354 ruk co som nahral dnes...
      Co sa tyka rozdiel NL2 a NL5 neviem na akej herni hras ja na pokerstars vsetci vravia ze medzi tym nie je skoro ziadny rozdiel ja som ho ale pocitil dost. Ti hraci na NL5 mi pridu tak ze bluffuju menej a je tazsie vytvorit tam pot ked mas handu aspon pre mna to tak bolo. Tak isto neviem ci to bola nahoda ale na NL5 som stretaval pri stoloch menej ryb a viac nitov/regularov niektori lepsi iny horsi ale uz to neboli take fishe ako by si si prial mat pri stole. Na NL10 mi pomohli pokrocilejsie prvky preflop a postflop hry na NL5 som na kluc neprisiel ale moze to byt podobne ako na NL10 raz sa tam vratim a skusim to beatnut len tak for fun ale teraz sa chcem udrzat na NL10 a prejst vyssie.
      Na NL10 mi funguje 3bet strategia ludia tam velmi overfolduju takze sa uz oplati viac bluffovat aj postflop snad ti to pomohlo ak prides na to ako beatovat NL5 daj vediet :D

Co sa tyka stavky pot moze to byt bluff ale moze to byt napriklad TPTK kde sa hrac snazi chranit pred heavy draw boardom pripadne tak dokazu ludia zahrat aj monster treba si pisat poznamky ku hracom ked uvidis SD v akej situacii to spravil a podla toho to budes vediet nabuduce vyhodnotit. Ak by tam mal aj bluffy aj value handy tak by som volil minraise pokial pot nie je obrovsky pripadne ho raz callnut a na dalsej street sa rozhodnut co dalej podla jeho akcie.