[NL5] NL2 ZOOM - Nut flush na Turnu vs. raise

• Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 67
      PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): 106.5 BB
      SB: 99.5 BB
      BB: 113.5 BB
      UTG: 100 BB
      MP: 82.5 BB
      CO: 138 BB

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:heart: 3:heart:

fold, fold, fold, Hero raises to 2 BB, fold, BB calls 1 BB

Flop: (4.5 BB, 2 players) 4:diamond: J:heart: Q:heart:
      BB checks, Hero bets 3 BB, BB calls 3 BB

Turn: (10.5 BB, 2 players) 8:heart:
      BB checks, Hero bets 5 BB, BB raises to 18 BB

Na turnu jsem byl přesvědčen, že mám nuts a vedu a přemýšlel jsem jak nejlépe vytáhnout ze soupeře všechny peníze - jestli call a vsadit či raisnout R, nebo 3-bet na turnu a kolik. Předpokládal jsem, že soupeř má flush, případně teoreticky i set. Tak se chci zeptat na váš názor, jak nut handu zahrát, abych vytáhnul co nejvíc, ale moc ho nevyděsil.
      Až potom, co handa skončila jsem si všimnul, že jsem nuts neměl a že nuts bylo Th9h. Tak mě zajímá, jestli toto riziko zohlednit a T i R hrát jen call down.
  • 4 odpovědí
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Riziko, že má straight flush na 2 karty, nemůžeš zohledňovat snad nikdy. Jestli jí má, tak to je prostě smůla, s tím nic nenaděláš.
      Pokud by soupeř byl hodně agresivní nebo bych věděl, že na turnu bude znova betovat, tak bych snad jen callnul, ale víc se mi líbí spíš re-raise. Pokud má flush, tak ti jí stejně nezahodí a pokud má set, tak ten nejspíš taky ne. Na set osmiček bych to neviděl, spíš možná slowplayovaný set čtyřek, i když ten by spíš donkoval, než check/raisoval. Navíc může mít nějaký Ax s kartou v srdcích, kterou zkusil check/raisnout jako semibluff. Všechno ostatní ti tak nebo tak foldne, ať už teď nebo na riveru na případnej tvůj bet, kdybys tady jen calloval.
      Za mě raise a dorovnat all-in
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 67
      Děkuji za vyčerpávající komentář.

Pokud bych byl na jeho místě a měl set čtyřek, je vhodné na takovém turnu donkovat? Donkování v repertoáru nemám.

Ax s kartou v srdcích - myslíš AxKh a AxTh?

Shadehound, můžeš si mě prosím přidat na skype? Rád bych Ti napsal. Mé skype jméno je: Bruno Narcis. Předem děkuji.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Pokud by měl set 4, tak by měl jít na flopu check/raise a stacknout se. Callování by nebyla dobrá hra, protože by ti dával karty zadarmo. Jinak donkoval bych se setem 4 flop v multiway potu, což je velmi dobrá strategie.

Jinak zpětně asi jen ATh, to AK by nejspíš raisoval. Ale takhle většina soupeřů přemejšlet nebude
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Ten bet na turnu je nějak malej když tam chceš dostat stacky. Ono se to teda nepovede jestli nemá slušnou handu ale stejně betuj víc.
      Jedno combo co tě bije klidně ignoruj, nezajímavý. Jak se to hrálo prostě 3betni turn a nefolduj nikde.