[NL5] NL2 AK pf allin 3 way

• TSykora
      TSykora
      Bronz
      Registrace: 04.12.2011 Příspěvky: 48
      Ahoj, jde ten all-in dorovnat?

Doufal jsem, že MP zahodí a hráče na UTG bych dorovnal, protože to byl maniak, hrál všechno.

Když přišel od MP all-in, tak už to bude v nejlepším případě jen split, spíš budu horší, protože počítám s tím, že hráč na UTG dorovná.

PokerStars - $0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $0.93
      SB: $2.40 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)
      Hero (BB): $2.00
      UTG: $1.84
      MP: $3.36
      CO: $2.01 (VPIP: 28.26, PFR: 15.22, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 46)

SB posts SB $0.01, Hero posts BB $0.02

Pre Flop: (pot: $0.03) Hero has K:heart: A:diamond:

UTG raises to $0.04, MP raises to $0.14, fold, fold, fold, Hero raises to $0.50, UTG calls $0.46, MP raises to $3.36 and is all-in, fold, UTG calls $1.34 and is all-in
  • 12 odpovědí
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Fold je v pohodě.
      Na tomhle limitu to tam ti hráči většinou mít budou. Navíc by hrozilo, že to UTG taky dorovná, když je to takovej maniak (což se stalo) a to už s AK není zrovna nejlepší, protože ti někdo může držet outy.
    • TSykora
      TSykora
      Bronz
      Díky, myslel jsem si to a jen jsem si to chtěl potvrdit, UTG dorovnával s 58 :D .
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Když to chceš foldnout tak neraisuj, callni abys udržel fish ve hře a zahraj fit or fold flop.
      nebo si to 4betni a pak už nefolduj. Takhle vysoko 4betnout a pak foldnout je chabý.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Shamway99 původně napsal
      Když to chceš foldnout tak neraisuj, callni abys udržel fish ve hře a zahraj fit or fold flop.
      nebo si to 4betni a pak už nefolduj. Takhle vysoko 4betnout a pak foldnout je chabý.
      Určitě nebudu callovat AKo OOP, abych to na flopu zahodil. Chápu myšlenku s udržením ryby ve hře, ale to bych udělal, pokud bych byl na BTN (měl bych pozici). Jinak s čím očekáváš v téhle situaci all-in od MP??? Tam jdeš většinou do páru, takže tady mi fold nevadí, i když mám odds na dorovnání. Ale z hlediska populačních tendencí a v závislosti na limitu je to fold. A se dvěma lidma jít all-in s AK určitě nechci, protože ta pravděpodobnost, že nám to fish callne, je dost velká.
      Jinak kdyby místo MP raisoval BTN nebo SB, tak jdu all-in spíš, ale MP má pořád docela silnou range
      Chabý naopak je jít 4bet s AK, abych ho vždycky stacknul. To je cesta do hrobu. Navíc co bys pak chtěl v týhle situaci 4betovat, abys nebyl exploitovatelnej? Jenom všechno, co stackuješ?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Přijde ti lepší 4betnout pre a zahodit? Jinak call na stackoff od slabý range UTG fish ti nevadí, zlepšuje to odds víc než klesne equity.
      Jenom se snažim říct, že zahrát AKo jako bluff pre neni ideální. Buď to 4betni a stackni, nebo call pre.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Tak nikde není napsáno, že se musím po 4betu stackovat, i když mám AK... Call od ryby samozřejmě nevadí, ale co ten MP? Viditelně prokázal sílu a navíc jak jsem říkal - do dvou hráčů, i když UTG může ještě foldnout, prostě all-in s AK jít nemůžeš. Navíc ta fish tam bude mít většinou Ax nebo pár. Ax nám nevadí, máme lepší kicker, ale ubírá nám to případný outy na hráče MP.
      Ty se po každém 4betu preflop stackuješ?
      Tohle je právě jedna z těch mála situací, kdy bychom to AK prostě měli foldovat.
    • Pompi3
      Pompi3
      Bronz
      Registrace: 07.11.2011 Příspěvky: 384
      Tady asi souhlasím s Shamwayem, já bych se tu teda osobně přikláněl k možnosti jen callovat ten 3bet a "přizvat" si do potu fish, která nám určitě longrunově zvýší EV v takovýhto spotech a myslím, myslím že tolik lidí za náma po 3betu necoldcallne, aby to jsme tu byli často ve 4w+ potu. AK tu je na 3bet/fold podle mě moc silná handa, takže buď se tu budeš chtít stacknout a cold4bet/callovat, což je podle mě dost close nebo tu jen coldcallneš ten 3bet a uhraješ si to pěkně 3w s fishí v potu. Druhá varianta se mi přece jen zdá trošku higher EV.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Jasně tam už ani nemá kdo coldcallnout. Call pre je možnej.
      A nevadí mi ani 4b možná je lepší když uvážíš co se stalo: loose fish na MP(je to 5handed) minopen, CO 3b. Tam bych jako CO klidně 3betnul linear něco jako normální UTG open range, AK je valuehanda proti tomu.

Akorát 4b/f je příšernost, když MP foldne a CO má QQ+AK na push (vlastně nejhorší co se může stát)tak to vypadá takhle: call potřebuje 1,5/4,5= 33% equity, AK má 38% a neni co řešit.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Je to 6handed, jestli dobře koukám (UTG bet, MP raise, CO fold, BTN fold, SB fold, BB Hero re-raise)
      Všechno, co říkáte, je normální hra, s tím souhlasím (callovat fish, equity s AK atd...). Ale pořád zapomínáte na toho hráče na MP! On nebude špatnej, když vidím to jeho zahrání a stack a proto je tahle handa tak specifická. Prostě v all-inu jsme mrtví!
      Ten hráč na UTG udělal přesně to, co jsem podle informací čekal - cold callnul a proto je ten raise s AK dobrej, ale MP viditělně prokázal sílu a protože raisoval hráče na UTG celkem standardním sizingem a navíc šel ještě all-in, tak prostě nemůžeme dorovnávat.
      Navíc když fish otevře raisem, i když je to minraise, tak ti většinou callne na takový akce, kdy ty někoho raisuješ. Zvlášť když je to blázen, kterej hraje spoustu potů.

Nebo jinak, ať se nehádáme: Co očekáváte za all-in range od MP v téhle konkrétní situaci?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Klidně bych to QQ+ AK bral jako standard.
      V podstatě musíš foldnout jen proti range KK+ ale to bych chtěl mít dost silnej read že má opravdu jen tohle.
      Když foldnem AK tak pro MP shove s handama jako AQs AJs je moneymaker, vyfolduje handu co ho dominuje a stackne se s nějakou srandahandou od UTG. A když náhodou máš třeba KK na blindu tak nic moc neriskuje pořád má 32% na takovej monster a už mu to víceméně stačí.
      Neřikám že ty suited esa opravdu pushuje ale jestli to udělá tak to neni chyba dokonce i když AK callne shove.
      Btw měli bysme popřemejšlet taky o sizingu toho cold4betu, je nějakej zbytečně vysokej.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Jo, ten sizing 4betu je vysokej a právě proto jsem orodoval za ten fold, protože soupeř na něj reagoval takhle a my si tím vlastně sami určili cenu. Jinak by měl bejt menší, něco jako 0,36$ - 0,38$. Ale těžko říct, jestli by to něco změnilo na tom soupeřově 5betu. Ta hra by pak mohla vypadat jinak
    • TSykora
      TSykora
      Bronz
      Díky všem,
      aspoň vím, že příště rozhodně takhle nehrát, a buď call a hrát to post flop. Nebo menší 4 bet a pak bych se rozhodoval podle další akce.