BLOG: 1hajzlik 2017

• 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      Registrace: 17.07.2011 Příspěvky: 207
      Zdravim komunitu :s_drink:

Zapajam sa taktiez do Bankroll challange. (kedze je podmienkou blog, tak skusim zo seba nieco obcas vypotit :) naposledny ako som s blogom zacal, priblizne rok aj nieco dozadu, tak som rychlo aj skoncil hlavne kvôli diplomovke a celkovo skole kde ma chut blogovat uplne presla)

Povodne moja osobna challange trva od 1.decembra 2016, kedy som sa zacal venovat pokru fulltime.
      V skratke:
      :diamond: od 1.decembra 2016 - do 1.jula 2017 som si vytvoril financnu rezervu na zivobytie
      :diamond: ponechal bankroll 300€ na nl10
      :diamond: ciel som si stanovil do 1.jula sa usadit na nl50 (min. 50BI)
      :diamond: ciele po 1.juli budu zalezat hlavne od toho kde a ci sa vôbec bude dat zo svk niekde hrat :s_confused:

Hoci priestor respektive pokusy na podobne challenge by boli uz aj skor, kedze som 5 rokov studoval na vysokej skole, ale bohuzial nikdy som predtým nevenoval tomu znacne tolko casu ako by bolo potrebne. Od tej doby som spravil velky pokrok a nadalej kazdym dnom prichadzam na nove veci, ktore zapajam (odstranujem) zo svojej hry a zaroven prichadzam nato kolko sa toho da este zlepsit. Fascinuje ma to ako vela priestoru a edge sa da v pokri ziskavat a preto ma ta hra neskutocne bavi.

Momentalne hravam nl20 na ipokri, sucasny roll mam 1250€. Volume za to obdobie zatial nieje take akoby som si predstavoval (vychadza to necelých 40k na mesiac / ciel je 50-60k objem za mesiac ), je to sposobene aj tym, ze trafic na ipokri na otvorenie 5-6 stlov je väcsinou az od 14-15tej hodiny + takmer 3 tyzdne som mal notebook na reklamacii. No na ukor objemu som velmi spokojny so svojou hrou a offtable pracou, ktorej sa takmer kazdy den venujem minimalne v doobednajsich hodinach. Vysledkovo to zatial nieje ziadna slava, kedze cca 160k ruk je to viacmenej breakeven (momentalne cca 20BI down) , z coho je par BI sposobenyh aj zlou hrou. Co ma inak velmi tesi je to, ze mindset stranku mam stale silnejsiu a taketo swingy (20BI +-) vnimam uz ako beznu sucast variancie.

Poker momentalne beriem ako sport, kde to bez poriadneho tréningu nejde dotiahnut na vysoku uroven. "Tazko na cvicisku, lahko na bojisku" = tohto sa drzim a preto v kazdej moznej chvili (rozumej ak mam volny cas) vyuzivam na trenovanie ci uz mindset stranky, preflop, postflop hry a podobne. Velmi ma bavi poslednu dobu vytvarat si simulovane situacie range vs range (napr.v combonatore, kedze vela situacii sa v pokri v podstate opakuje) a vytvorit si navyk, zautomatizovat urcite situacie kedy co chcem defendovat, checkovat, raisovat a podobne vs dany oponent.

Aktualny graf pred vstupom do bankroll challange:

Mesacne ciele:
      pocet ruk: 50k (100-120h , 4-6 stolov )
      Studium: mam uz svoj zauzivany kazdodenny (tyzdenny) system, co v skratke je tazko popisat tak zatial si to necham v offline verzii mimo blogu. Aj ked uvazujem aj nad tym, ze niektore veci si budem prepisovat aj tu, v nejakých strucnych bodoch, na co sa konkretne v dany den, (tyzden) hlavne zameriavam, analyzujem a podobne. (aby som to nemal len vo wordovych suboroch a priecinkoch v pc). Bude to mozno aj pre mna lepsie sa moct kedykolvek potom po urcitom obdobi spätne vratit k tomu, co som sa nove naucil, analyzoval a ci som aj naozaj spravil vsetko preto aby som zapisane body a studium v danom obdobi dotiahol do uspesneho zakomponovania do vlastnej hry. :)

Dlho som zvazoval ci vôbec ma zmysel zacinat tento blog, kedze od 1.jula situacia s pokrom bude znacne zla. Verim, ze aspon ten Pokerstars zakopne o SVK a dostanu licenciu.

Aktualizovat blog budem pravdepodobne raz tyzdenne. Tak zatial vsetko z mojej strany. GL all :s_thumbsup:
  • 4 odpovědí
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      1.tyzden

Prvy tyzden co sa tika volume bol trosku slabsi, kedze predlzeni vikend som stravil u priatelky a 3 dni som neodohral ani handu. Naopak pecienka trosku (viac) dostala zabrat :D

Tento mesiac sa zameriavam hlavne na hru z BB + pokracujem v analyzovani situacii range vs range a zatial mam z toho velmi dobry pocit. Vo vela spotoch sa citim ovela komfortnejsie a nestracam zbytocne pri hrani cas dlhym nerozhodnym premyslanim co a ako zahrat. Predtým sa mi stavalo, ze netusil som preco napr. cbetujem, checkujem a podobne v urcitych situáciách, teraz z dovodu kazdodennej offtable prace mam cas sa zameriavat aj na male poty, ktore v sucte robia z dlhodobého hladiska podstatnu cast winrate.
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      2.tyzden

Volume stale trpi, tak snad to dotiahnem aspon na tych 50k do konca mesiaca :) , aj ked hravam trosku menej akoby som chcel, tesi ma aspon to, ze mimo stolov sa snazim stale makat naplno. Priemerne +-5 hodin denne. Tento tyzden som zacal pomalicky zapajat aj nl50 stoly ak som natrafil na nejake fishky a pokusam sa tam udomacnit a od juna hrat uz primarne len nl50. Tak dufam, ze to vyjde.

Inak neviem sa prinutit hrat vecer, respektíve ak zapnem session po 21:00 tak sa neviem vôbec sustredit a citim sa unaveny co sposobuje dost zbytocnych chyb a podobne. Z tohto dovodu odohram menej, kedze su dni kedy proste pocas dna mi do toho nieco vojde a z planovaneho 5-6 hodin hrania skoncim den z odohranými 3-4 hodinami. Najidealnejsie pre mna by bolo ak by som mohol hravat aj doobedu. Mozno po 1.juli ked ostane u nas dufam, ze aspon pokerstars, tak budem mat traffic vzdy aj skoro rano a doobedu :D ale zatial z danej herne kde hravam viacmenej len poobede odist nechcem :) .

Inak to co som si znacil doteraz len do wordovych a poznámkových suborov asi si zacnem zapisovat aj tu, hoci niekedy to co tu bude mozno nebude davat zmysel :D ale tak pisem si to hlavne pre seba aby som vedel co som z toho splnil a co nie v priebehu dna/tyzdna , (ak by niekoho nahodou niekedy nieco z toho zaujimalo, tak kludne sa pytajte)

plnenie cielov:
      :spade: doupravovat range
      :spade: raise a check/raise spoty
      :spade: pozriet si 3bet call range alias top regs , af pod 2
      :spade: linkoln – pozriet calling range f, t, r s cim sa dostane do showdownu (ako hra river vs cb )
      :spade: bocharcik – 3 barelling
      :spade: z analyzovat si moju SB range vs BB ako hrat urcite boardy
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      3.tyzden

Vikendoval som s partiou na chate, co mi ukratilo 2 a pol dna grindenia, ale tak aj to treba :) .Co sa tika hry, tak nadalej mixujem nl20/50 stoly, zalezi hlavne od trafficu, pricom sa snazim cim viac zapajat nl50. S vela hracmi sa stretavam aj na nl20, takze az na par novych regov s ktorými sa otukavam, je ten limit takmer o tom istom (rozdiel je ked tak hlavne v tom, ze ak spravim nejaku chybu tak ma stoji o 2,5x viac ako tomu bolo na nl20). Preto sa snazim stale hladat a odstranovat co najviac chyb, hlavne tych co sa najcastejsie opakuju, hoci aj len niekolko blindovych (kedze z dlhodobeho hladiska mozu spravit par bb/100 navyse)

Mal som obdobie, kedy som si vsetky chyby zpocitaval a bol som prekvapeny, ze to dokazalo spravit niekedy aj +-10bb/100 za urcity cas. Mozno by mal byt v tej chvili clovek zhrozeny, no v mojom pripade to bolo naopak. Videl som velky priestor na zlepsenie a to ma neskutocne motivuje az doteraz. Myslim si, ze horsie by to bolo v pripade ak by zcitanie tych chyb spravilo len napr. -2bb/100 (pretoze je rozdiel ak by hero mal celkovu winrate napr. 3bb/100 a videl priestor pre zlepsenie iba o 2bb alebo ak by to zlepsenie mohlo byt az o 10bb tak urcite je väcsia motivacia zlepsovat sa a pracovat na sebe v pripade druhom) snad to dava zmysel :)

Momentalne som sa po xkrat vratil k mental game of poker, ktoru si prechadzam po jednej kapitole kazde rano + citam jednu knihu, väcsinou pred spanim alebo cez prestavky pocas session. Co sa tika cielov z minuleho tyzdna = splene. Kedze hravam na herni mimo ps a chcel som si prejst znovu katriho videa z poslednych rokov, neostavalo mi nic ine ako investovat do silver statusu :D . To mi umoznilo uskutocnit minulotyzdnove prve dva ciele hlavne podla katriho videi, z ktorych som si zapisoval vsetko podstatne a zaroven postupne aplikoval priamo do svojej hry, veci co som predtým nemal podchytene (zabudnute).

Tento tyzden konkretne ciele nemam ziadne. Skor si planujem zopakovat znovu podrobne vsetko naco som sa sustredoval posledne tyzdne + pozriet par dalsich videi. A hlavne analyzovat, analyzovat a analyzovat .. GL ALL :s_drink:
    • 1hajzlik
      1hajzlik
      Bronz
      MAJ - results

Celkový počet hand: 49296
      Hand za posledný mesiac: 49296
      Mesačný profit: 1142€ ( 735,75 + 406,22 rb)
      Celkový bankroll: 2392€

in bb

in €