[NL5] NL 2 ZOOM - bluff na riveru s blockerem na nut flush

• Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 67
      Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $3.92
      SB: $1.21
      BB: $2.00
      UTG: $3.03
      MP: $2.02
      Hero (CO): $3.01

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with 9 :spade: A :club:
      2 folds, Hero raises to $0.05, BTN calls $0.05, 2 folds

Flop: ($0.13) 5 :club: K :heart: 8 :club: (2 players)
      Hero bets $0.10, BTN calls $0.10

Turn: ($0.33) 7 :heart: (2 players)
      Hero bets $0.17, BTN calls $0.17

River: ($0.67) 9 :club: (2 players)
      Hero bets $0.55, BTN raises to $3.60 all in, Hero folds

Flop: c-betoval jsem vzhledem k backdoor FD a SD + jsem blokoval calling range v podobě flush draw.
      Turn: další bet, neboť jsem měl gutshot + eso + blocker na flush draw a neměl jsem pozici.
      River: neměl nuts, proto jsem silně vsadil a doufal, že zahodí, neboť jsem mu blokoval nut flush (významnou část calling range). Raise all-in jsem ani náhodou nečekal a přijde mi z jeho strany jako nesmyslná akce, ledaže měl straight flush :f_thumbsup:

Chci se zeptat na váš názor. Já vidím dvě varianty. 1) Zahrál jsem to relativně slušně, ale na špatném limitu, resp. proti špatnému hráči a měl jsem "smůlu", že měl zrovna flush. 2) Zahrál jsem to špatně nezávisle na limitu.

Ještě se chci zeptat, jestli se dá v takovéto situaci myslet na vyfoldování nižší flushe, když držím eso v příslušné barvě, nebo jen horších hand - sety, postupky atp.
  • 9 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Těžko vyfoldovat moc slabších flushí. Jestli vůbec nějaký. Spíš z lepších hand vyfolduješ TT nebo nějakýho slabýho krále.
      Asi bych uvažoval o x/f na turnu a check na riveru, na r se může stát že procheckovanej r vyhraješ.
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Registrace: 18.01.2013 Příspěvky: 25
      Nikdy tu nevyfolduješ horšiu flush ani set ani postupku a skoro nikdy ani 2 párové ruky. Problém budeš mať aj Kx ..

Blafovať tripple barrel s kazdym A vo farbe mi pride strasne optimistické.
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      AnyGarbage: S každým? To jsem udělal poprvé a hned jsem se zeptal na názor...
      Takže kdybych byl na jeho straně, tak mám callovat sety, postupky, většinu 2 párových ruk? A dle Shamwaye navíc silné kingy a overpáry? To i proti menší agresi často narazím na nut flush. To se mi moc nezdá.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      nevyfolduješ tu na nl2 nic, co jsi psal
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Nikdo, nikdy a na žádném limitu vám na 3. barel flush nikdo nezahodí! To bude jen výjimečná situace. Navíc pokud soupeř na riveru chytil second nuts flush, tak to jeho zahrání není zas tak špatný a docela bych to tady i čekal.
      Set by soupeř cestou raisoval a poklud chytil set na riveru, tak je to sice overplay z jeho strany, ale na bet by ho stejně nezahodil.
      Většina Kx by měla foldnout, ale na tomhle limitu se to moc nestává a zvlášť proti slabším hráčům.

C-bet na flopu docela v pohodě, ale na turnu už bych nebetoval a zvlášť ne tak malým sizingem, když tam jsou 2 flush draw. Cokoliv tě callne na flopu, tak tě tady callne taky.
      River bych vzdal úplně. Jinak pokud bys chtěl zkusit bluff, tak jedině check/raise all-in a jen proti dobrému hráči, který je schopný zahodit tu nižší flush a to na tomhle limitu nehrozí.

Na soupeřově místě bych calloval: všechny flushe, set 9, 8 a občas 7, měli bychom i KQ, protože jsme na topu naší calling range, ale sizing hráče na CO mluví pro overfold
      Postupek tady moc nečekám
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      No ved ja ti odpovedám a beriem to rangovo, ty sa pýtaš či je tu ok 3barrel bluff s blockerom na nuts A vo farbe.. keby si na jeho strane tak áno calluješ určite sety aj 2 páry a flushe dokonca budeš raisovať, aj nízke ..
      Totiiž argumentuješ tým že držíš blockera .. ak to chceš bluffnúť tak to musíš niekde check/raisnúť prípadne shovnúť aby zahodil 2páry a sety callne zrejme aj na allin ! Teda ukázať veľkú silu .. obyčajným betom to nedosiahneš.
      Moja hra by bola check/fold turn .. na riveri si inak získal celkom ok showdown value, tak ak by sa precheckoval turn tak to môžeš aj vyhrať .. napr. proti 5x.
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Když raisnu nízkou flush na R, neizoluju se jen do lepší flushe?
    • AnyGarbage
      AnyGarbage
      Bronz
      Nie ľudia su stationy. Vyskúšaj a uvidíš. Callovať sety je normálka. Občas uvidíš call aj od TPTK alebo overpáru, dvoch párov aj postupiek.

Keby calluje niekto na riveri na raise iba nuts flush tak by sa tam mohol profitabilne raisovať any two cards ...
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      SOUPEŘI: To že jsou lidi calling stations chápu a je to super. Znamená to, že nemám vůbec blafovat, resp. maximálně se s 8 high snažit vyfoldovat J high apod?

JÁ: Přijde mi, že mi radíte být také calling station, což určitě neradíte, ale já mám z toho takový pocit. Dorovnat silný river bet se dvěma páry, když soupeř reprezentuje flush nebo postupku. K tomu přidám jeden čerstvý příklad, který asi není moc reprezentativní, ale mám ho v této souvislosti v hlavě:
      Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BTN): $2.01
      SB: $1.01
      BB: $2.22
      UTG: $2.01
      MP: $2.20
      CO: $2.68

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with 7 :heart: 7 :club:
      1 fold, MP raises to $0.06, 1 fold, Hero calls $0.06, 1 fold, BB calls $0.04

Flop: ($0.19) J :diamond: 9 :spade: A :diamond: (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero checks

Turn: ($0.19) 4 :spade: (3 players)
      BB checks, MP checks, Hero bets $0.04, BB calls $0.04, MP calls $0.04

River: ($0.31) 7 :spade: (3 players)
      BB checks, MP bets $0.20, Hero calls $0.20, BB folds

Final Pot: $0.71
      Hero mucks 7 :heart: 7 :club:
      MP shows 5 :spade: A :spade: (a flush, Ace high)
      MP wins $0.69
      (Rake: $0.02)