[NL10] QJs

• Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,043
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $16.51 (165.1 bb)
      BB: $7.42 (74.2 bb)
      UTG: $10.11 (101.1 bb)
      MP: $9.85 (98.5 bb)
      CO: $11.22 (112.2 bb)
      Hero (BTN): $10.81 (108.1 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Js: :Qs:
      3 folds, Hero raises to $0.25, SB calls $0.20, BB raises to $1.20, Hero calls $0.95, SB calls $0.95

Flop: ($3.60) :Tc: :7s: :Ts: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $1.14, SB folds, BB calls $1.14

Turn: ($5.88) :4h: (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.85, BB folds

Results:
      $5.88 pot ($0.26 rake)
      Final Board: :Tc: :7s: :Ts: :4h:
      BB mucked and lost (-$2.34 net)
      Hero mucked :Js: :Qs: and won $5.62 ($3.28 net)

- Open za 2,5 – protože BB ma fvcbet 50 (sample je moc malej, takže jsem udělal chybu tady hádám), BB má vysoký 3b, i když sample je malej, tak předpokládám, že bude mít širší 3b range
      - Bet se mi zdá na flopu lepší, máme tu dost FE, BB bude hodně weak, od SB nepředpokládám raise, jdu za menší sizing, protože tenhle board moc nehituje BB, plánuju barrelovat na low T, kdyby přišla Q, J tak bych checknul (což nevím jestli je ok?)
      - T nic nemění, takže pokračuju za malej sizing – pořád jsem o dost silnější na tomhle boardu
  • 7 odpovědí
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Ten open raise za 2,5bb je z BTN ideální.
      Ale ten c-bet na flopu za 1/3 stacku moc ideální není. To tě soupeř dorovná prakticky se vším, co tam checkne, pokud ho to teda nemissnulo nějak extrémně moc a dorovná úplně všechno, pokud dorovná ještě SB.
      Když už jsi to chtěl zahrát takhle, tak bych betnul na flopu za 2,10 a na turnu bych vsadil jako bluff 75% potu, abych vyfoldoval overkarty, což ty chceš. Pokud by mě i tak dorovnal, tak bych river vzdal nebo check/backnul, i kdybych trefil Q nebo J (s výjimkou flushe).
      Jinak turn bych na Q nebo J bareloval dál. protože mu nechci dát kartu zadarmo, kdyby měl třeba AK.
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Prečo by mal mat AK ked má vyšší 3b
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Mám standard 2bb z BU, 2,5 dávám, když exploituju a chci sebrat pot cbetem na flopu. Nebo máš k tomu nějakej jinej důvod proč otevírat za 2,5?
      No, ale mě nevadí když mě dorovná na F, když budu pokračovat na T, jakože musím, pokud zvolím 1/3 na F, tak on bude mít sakra problém callovat na většině T. Navíc board je relativně dry (blokuju dost FD), takže další důvod pro menší sizing + jak jsem psal, podle mě to jeho range moc netrefuje a na T bude muset hodně často foldnout, není teda vybudovat pot na F?
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      pepan47 původně napsal
      Prečo by mal mat AK ked má vyšší 3b
      A proč by ho tam mít nemohl? To, že má vyšší 3bet, tak neznamená, že ho mít nemůže.

Já třeba standardně otevírám na 2,5 z toho důvodu, že BB na 2x může callovat 90 % range. Ale neříkám, že 2x je špatně.
      Jinak BB tam má samozřejmě hromadu Ax flush draw a možná i Kx (blokuješ akorát AJ,KJ,AQ,KQ ve spadech) a ty mu nechceš dát pot odds, což jsi tím malým betem na flopu udělal. Ty potřebuješ karty jako Ax vyfoldovat, protože jsou lepší v SD než tvoje QJ. A o turnu platí to samý s tím, že tím větším betem mu tyhle karty vyfolduješ a pokud ne, máš plusový zahrání a on udělá chybu, když tvojí velkou sázku dorovná. QJ není nic, s čím bych se chtěl dostat do showdownu.
      Na tenhle malej bet ti tam v pohodě callne 99 nebo 88, který ti nezahodí ani na tom turnu s takhle malou sázkou a který tě taky porážej.
      Třetinovej bet bych dával po 4betu, ale ne v 3bet potech
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      Berem späť ja som pre missreadol
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Jj to je pravda, že může defendovat hodně, ale oni to právě lidi nedělají na nl10, takže se dá jít s min raise. Taky si myslím, že v drtivý většině případů svoji FD cbetne, řekl bych, že lidi tady nebudou úplně správně c/c, takže z jeho checku v podstatě můžu vyčíst, že je slabej. Hodil jsem si to do equilabu a vidím v jeho rangi spoustu overcards a pár Tx (ale i u těch věřím, že by často cbetovali). 99 a 88 mi přijde dost optimistický, to by podle mě ne3betnul preflop, takže bych ubral třeba 88 a nechal tam 99. Proti takový rangi by potom měl stačit i 1/3 sizing na T ne?
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      99,88 je celkem standard 3bet z BB, ale máš pravdu, že to nedělá zas tak moc lidí. A pokud má malou flush draw, tak jí nebude c-betovat, protože nechce vidět raise od Tx a vyšších flush draw.
      Ten 1/3 sizing na turnu je ale stejně prostě málo. Já bych tam třeba overkarty bez spadeovýho A nezahodil na tenhle sizing, protože bys měl v ruce pořád dost flush draw a ty tady potřebuješ vyfoldovat prakticky úplně všechno, co tě callnulo na flopu. Proto bych jako bluff na turnu dal velkej sizing a na riveru bych to vzdal