[NL10] K4o

• Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,043
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $13.72 (137.2 bb)
      BB: $9.23 (92.3 bb)
      MP: $6.29 (62.9 bb)
      CO: $12.05 (120.5 bb)
      Hero (BTN): $12.34 (123.4 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Ks: :4h:
      2 folds, Hero raises to $0.25, SB folds, BB calls $0.15

Flop: ($0.55) :Qs: :As: :5s: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.35, BB raises to $1.31, Hero calls $0.96

Turn: ($3.17) :4c: (2 players)
      BB bets $2.36, Hero folds

Results:
      $3.17 pot ($0.14 rake)
      Final Board: :Qs: :As: :5s: :4c:
      BB mucked and won $3.03 ($1.47 net)
      Hero mucked :Ks: :4h: and lost (-$1.56 net)

Preflop větší sizing asi nemá moc smysl, protože se nedá říct, že by BB foldoval hodně na cbet (možná se to dá předpokládat jako default u fish). Na F cbetuju svojí FD, vs raise to ještě nezahazuju - i když mě napadá, že by se to možná dalo, protože když si spočítám pot odds, tak mi to nevyjde, o implied odds by se taky dalo pochybovat, protože ho asi nestacknu na 4 spadech na boardu. Na R už mi přijde jeho sizing až moc velký na to, abych mohl callnout... Ale když foldnu na T, nemám foldovat rovnou už na F?
  • 10 odpovědí
    • s0cru3l
      s0cru3l
      Zlato
      Registrace: 03.03.2011 Příspěvky: 4,011
      já folduju preflop
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      Registrace: 13.02.2016 Příspěvky: 38
      Ahoj, já bych Flop pročekoval, a zdarma bych si počkal na další kartu. Na turnu pokud by opět čeknul, tak bych to bral jako slabost, a betnul bych 3/4, pokud by betnul on jako první, tak bych se řídil pot odds a ipd.
      :profit:

edit: taky bych to asi folndul pf, pokud bych nezkoušel stealovat ..
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Registrace: 17.04.2017 Příspěvky: 108
      Preflop je v pohodě. Z BTN můžeme otvírat všechny Kx.
      Já bych taky zvolil check/back, protože pokud nás soupeř callne, tak jsme skoro určitě pozadu a na další spadě nám zaplatí jedině možná nějaký Jx s J ve spadech. Takže zpětně spíš asi check a nechat ho trefit set (nebo dva páry atd) popřípadě pokud ho už má, tak nám třeba něco zaplatí na další spadě. Betoval bych až turn, pokud by soupeř opět checknul.
      Na ten check/raise na flopu určitě fold.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      To jste fakt takovy niti? Co jinyho na tomhle flopu chcete bluffovat? Kdyz souper callne nas cbet tak jsme pozadu, ale to se da ocekavat kdyz mame bluff. Proti raisu jasnej easy defend, mnohem radsi callnu tohle, nez treba TP bez FD. Na turnu je to imo porad call, mame dost outu na nuts a je to super bluff handa kdyz souper checkne river.
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Souhlasím zpětně za ten c-bet, ale check/back nebude špatně... Jinak tohle je flop, kdy nemusíme vůbec blufovat, protože tahle situace nastane jen málokdy...

Na check/raise samozřejmě fold, protože absolutně nemáme odds a o turnu ani mluvit nebudeme, protože ta 4 je nám evidentně k ničemu, když soupeř nespomalil a navíc opět nemáme odds a ani další 4 nebo K nám nemusí vůbec pomoc
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Zdar,
      dík za support body :D . Myslím, že ten call na raise na flopu je asi zbytečnej, protože když hitneme nuts, tak stejně nám toho asi villain moc nezaplatí...
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Flop - samozřejmě pokud soupeř nesleduje naší hru a nebude se vůči ní adjustovat, tak bluffovat nemusíme, ale v tomhle případě bych bluffoval čistě proto, že je to podle mě dost profitabilní ve srovnání s checkem. Vyfoldujeme spoustu lepšího, budujeme pot pro případ, že hitneme atd.

Vs raise - proti value rangi soupeře nemáme odds na call, ale jeho range neobsahuje jen silné value handy. Má tam dost bluffů, ze kterých část give upne na turnu. I kdyby si nějak protektoval checking range na turnu, tak imo ani v teorii by tam neměl mít check/call podle 1-a a tedy pokud checkne turn, tak my máme profitabilní bluff. To je samozřejmě diskutabilní, jak často soupeř foldne po tom, co checkne turn, ale myslím, že tam bude foldovat dost na to, aby to našemu bluff callu vydělalo nějaké peníze.

Turn vs raise - v podstatě stejné argumenty, jako na flopu - máme outy na nuts+dobrou bluffing ruku když soupeř checkne + implied odds.

Co se týče toho, že nám soupeř nezaplatí, když hitneme - kdyby to tak bylo a soupeř by nebyl ochotný na spadeovým turnu ch/callovat slabší flushe, tak jednoduše začneme v tom spotu otáčet na bluff například Ax bez spadeu, nebo cokoliv, co bude bottom naší range a budem na tom dost těžit. Takže implied odds tam rozhodně máme proti průměrnému hráči, na kterého nemáme info, že tam overfolduje.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Jako v podstatě máš pravdu, problém je, že lidi na nl10 skoro ne c/r na F a když přijdou 4 stejný barvy na board, tak nechutně overfoldujou, co jsem tak vypozoroval, takže si pořád myslím, že bude lepší to tady prostě foldnout na tom flopu. Taky když uvážím můj skill, tak bych si moc nedovolil bluffovat na různých run outech, protože prostě zatím tý hře tolik nerozumím, zvlášt turnu a riveru :D .
    • Shadehound
      Shadehound
      Bronz
      Já souhlasím s tím, že na 99% soupeř nemá na flopu flush. Ale na druhou stranu nás tady poráží úplně všechno, co nás raisnulo, protože máme jen K high. Navíc ty pot odds mluví za vše a hrát to jen na to, že mám outy do nuts flushe, je overkill.
    • XxCharonSVKxX
      XxCharonSVKxX
      Bronz
      Registrace: 10.06.2017 Příspěvky: 27
      Myslím si že call na turne nás dostáva do nepríjemnej situácie keď eff.stack je menší ako pot takže ísť turn call a river fold nieje asi dobré. Buď to otočiť na bluff po jeho chceku na riveri( len je otázka na akom riveri by chceckoval) alebo to tam na turne poslať celé..a hlavne keby som bol presvedčený (z nejakého dôvodu) že nemá flush tak to tam na turne pálim celé a dosť možno už na flope a čerpám z fold eq. Pričom aj keď dostaneme call nemusíme byť na to až tak zle. Môžeme točiť do horšej draw a proti setom máte tiež okolo 30%eq ak sa nemýlim