Pokerstars na Slovensku od 01.07.2017

• 151 odpovědí
    • pkral251
      pkral251
      Bronz
      Registrace: 22.03.2010 Příspěvky: 300
      vyzera to tak ze sa to dozvieme az po tom datume :rolleyes:
    • alpinko
      alpinko
      Bronz
      Registrace: 26.12.2010 Příspěvky: 820
      ved toto tiez to tak vidim, ze sa to zosype na nas vsetko az po tomto datume... slovakistan
    • svobodaprojevu
      svobodaprojevu
      Bronz
      Registrace: 30.01.2014 Příspěvky: 9
      U nás nový zákon vešel v platnost od 1.1.2017 a Pokerstars napsali asi 3 dny před novým rokem, že omezují činnost. Takže těžko říct kdy Vám dají vědět...
    • Study23
      Study23
      Stříbro
      Registrace: 05.09.2012 Příspěvky: 2
      No moc dobre to teda nevyzera :( ... Ja som si robil nadeje , ze ked stale neprisiel mail, tak by to mohlo nejak prejst , ale ako citam tak aj Vam dali vediet o 5 minut 12 :) .... Anyway dik za info teda , uvidime ako to dopadne
    • alpinko
      alpinko
      Bronz
      No dopadne to podla mna dost zle, tak ako vsetko na svk :f_biggrin: dufam, ze sa ale budem mylit...no nic stretneme sa vsetci v rakusku potom :D zacnite riesit nejaku robotnicku ubytovnu, nech sa vsetci zmestime :D
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Registrace: 19.11.2011 Příspěvky: 1,158
      Chlapcom v Litve zabanovali poker už dávno a nezdá sa mi, že by sa museli presťahovať :f_tongue:
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 639
      Axif aký to máš skype?
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      v.brozman
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,320
      Ahoj,

ja by som chcel len upozornit, ze zakon uz plati od 1. januara. Vsetky herne posobiace na nasom trhu tu teda podnikaju pravdepodobne bez licencie a v rozpore so zakonom. Nie som pravnik, takze si nedovolim uplne tvrdit, ze to je nelegalne, s ohladom na EU pravo :)

Specialne som sa pytal na Pokerstars supporte, ci vlastnia slovensku licenciu. Bol to boj a po dvoch mesiacoch sa mi z nich podarilo dostat odpoved, ktora je napisana tak trochu pravnicky: "...To answer your question, there is no Slovakian license.". Ci to znamena, ze MF nevydava licencie a teda ziadna neexistuje alebo ju nevlastni priamo PS sa mi uz zistit nepodarilo.

Co sa tyka toho datumu 1.7.2017, tak to je len zakonom stanoveny datum, kedy by malo Financne riaditelstvo SR zacat vykonavat dozor. Zakon zaroven spomina datum 17.7., kedy by sa mal prvykrat zverejnit zoznam zakazanych webovych sidiel. Ci to tak naozaj bude je v tejto bananovej republike naozaj otazne. Otazne je aj co to znamena pre internet providerov. Neviem ake lehoty maju oni a ake nastroje na blokovanie mozu a vedia pouzit. Ak sa nemylim, tak nieco podobne mali isty cas v Rusku, kde sa blokovala v podstate len hlavna Pokerstars domena, ale herne servery bezali dalej.

Idealne by bolo mat na MF nejakeho insidera, ktory by poznal vykonavacie vyhlasky k tomuto zakonu. Inak nam neostava asi nic ine, len pockat.
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Nečakaj.

Konaj!
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Dá sa to obísť viacerými spôsobmi.

1) odídeš zo Slovenska (začneme tou naj možnosťou)

a tie ďalšie tu asi písať nebudem, neviem kam až siahajú chápadlá SIS :D

Pre viac info ma kontaktuj na skype (či už si Čech, Moravák, Slezan alebo Slovák): v.brozman

Vopred upozorňujem, že Ti neviem zaistiť legálnosť riešenia. Každopádne - ak chceš hrať na zakázanej herni, tak čo iné čakáš, že? :D

Ideál - zober si 5 švestiek a utekaj zo Slovenska preč.

Nahlás sa na zdravotku ako dobrovoľne nezamestnaný, shipni im každý mesiac 61,18 EUR a všetci budú spokojní :)

Ale ak Ťa predsa len voľačo drží na Slovensku alebo v susednej Českej republike, neváhaj a píš mi na skype.

Viem o jednom človeku, ktorý mastí z územia štátu, na ktorom je poker zabanovaný. A všetko ide ako po masle. Dokonca už aj vyberal prachy :)
    • Platon83
      Platon83
      Bronz
      Registrace: 24.06.2012 Příspěvky: 226
      Ok, vdaka vsetkym za info :) Vyzera to tak, ze nic ine nez cakat nam neostava teda ....
    • Axif1
      Axif1
      Bronz
      Stačí sa pozrieť k susedom. A to musíme brať do úvahy fakt, že ČR je pre PS oveľa zaujímavejší trh ako SK.

Nechajme sa (dúfam, že príjemne) prekvapiť... Možno sa na to pozerám príliš pesimisticky :D
    • PumaPerez
      PumaPerez
      Bronz
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 4,320
      Mam nove info priamo od pana Drebotu z PS.

Sucasne znenie zakona vraj nedovoluje ziskat slovensku licenciu zahranicnej spolocnosti. Preto situaciu len monitoruju a cakaju, co sa stane dalsi mesiac. Ziadne aktivne kroky sa v sucasnosti nepodnikaju.
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      včera vyšiel článok v Trende, venujú tomu 3 strany. Je to vydanie z 15.6. takže ak by si o tom niekto chcel prečítať viac, tak v tom časáku to nájdete. Toto je približy výcuc z toho:

- Subjekty chcú zrušenie povinnosti pre zahraničné firmy založiť si v krajine kamennú pobočku (subjekty = zahraničné gambling spoločnosti)

Finančná správa dostala do rúk kompetencie na blokovanie nelicencovaných prevádzkovateľov online gamblingu (predpokladám, že pod tou blokáciou majú na mysli právomoc blokovať weby)

Na jednej strane Slovensko porušuje zákony EÚ (o voľnom trhu or whatever), ale EÚ dáva členským štátom v tejto oblasti voľnú ruku, takže súdnym sporom nelicencovaný prevádzkovatelia touto vecou nepohnú (možno, že pohnú, ale táto ich "case" bude trvať niekoľko rokov, pretože bude vôľa túto situáciu odkladať čo najdlhšie)

Súd v Luxemburgu už viackrát rozhodol v tomto prípade, že blokovacie opatrenia sú legálne iba vtedy, ak primárny zákon, na základe ktorého sú vykonávané, je legálny. A ten nie je, pretože vyžaduje od prevádzkovateľov online kasín lokálne sídlo, čiže aj blokovacie opatrenia sú nelegálne (ale čo z toho, keď na to, aby tieto subjekty vyhrali svoju "case" budú musieť počkať možno roky, kým sa to vyrieši? dovtedy licenciu nedostanú)

MF má iný názor na túto vec. Proti Novele tohto zákona neboli vznesené žiadne pripomienky, keď sa predkladala európskej komisii

Zahraničné online gamble spoločnosti chcú prísť, ale potrebujú prijať vhodnú legislatívu, aby sa im to oplatilo (Naši politici v parlamente nebudú mať vôľu sa viacej šprtať v zákone o hazarde a upravovať podmienky pre zahraničné subjekty. Vyserú sa im na to)

Internetoví provideri a banky sa vyjadrili, že štát zatiaľ ešte neinformoval v tejto veci, že sa nejaké veci budú diať.

MF tvrdí opak, no provideri tvrdia, že neboli ešte oslovení

Kvalitné blokovanie stojí firmy (internet providerov) náklady navyše (státisíce, až milióny EUR) a štát sa vyjadril, že im tieto dodatočné náklady nepreplatí. Takže sa dá očakávať, že tá blokácia nebude veľmi kvalitná, pretože prečo by mali vyjsť v ústrety štátu, ktorý im pravdepodobne ich službu nijakým spôsobom neoplatí?

Moja percepcia je taká, že:
      - majorita herní bude fungovať ďalej na Slovensku (bude možno tak zabanovaná web stránka, ale klient sa bude dať stále zapnúť)
      - opatrenia, že výbery z týchto herní nebudú možné vybrať na BÚ budú existovať (Imo), ale v praxi sa dajú ľahko obísť
      - PS sa možno stiahne zo slovenského trhu, pretože ak chcú ešte ever zabojovať o licenciu v USA alebo nejakú veľkú v inom kúte sveta, neoplatí sa im prevádzkovať svoje služby ilegálne na nejakom super malom trhu.
    • XxCharonSVKxX
      XxCharonSVKxX
      Bronz
      Registrace: 10.06.2017 Příspěvky: 27
      Je dôležité si uvedomiť to čo písal @PumaPerez, že ten zákon funguje v podstate od 1.1.2017 a od 1.7.2017 vstupuje účinnosť jeho časť, ktorá nieje (aspoň pre mňa) jasne definovaná - MF začne vykonávať dozor a MF mže blokovať web.. ako to v praxi bude je otázne a uvidíme to až po 1.7.2017 . Osobne si myslím že žiadna tragédia nenastane pretože čo mám info (nepotvrdené a nieje to z ofiko zdrojov) sa to k 1.7.2017 nestíha ..keď tak možno od nového roka. Celkom by som tomu aj veril že od 1.7.2017 bude niečo v platnosti a nikto nebude na to pripravený a nebude ani MF vedieť čo má robiť. Ale hovorím všetko sú to špekulácie takže nám asi neostáva nič iné ako čakať, prípadne ako píše Axif1 odsťahovať sa :f_biggrin:
    • alpinko
      alpinko
      Bronz
      Zeltzn1 původně napsal
      včera vyšiel článok v Trende, venujú tomu 3 strany. Je to vydanie z 15.6. takže ak by si o tom niekto chcel prečítať viac, tak v tom časáku to nájdete.
      Prosim ta ten clanok sa da najst aj online ci vysiel len v papierovej verzii?? dik
    • XxCharonSVKxX
      XxCharonSVKxX
      Bronz
      Registrace: 10.06.2017 Příspěvky: 27
      online to asi nebude keďže to vyšlo len včera.
      V podstate ide o to že herne sa doťahujú zo štátom o podmienkach na udelenie lincencii. Okrem iného je podmienka že prevádzkovateľ musí mať kamennú pobočku /sídlo/ na SR a samozrejme výška dane ktoré budú platiť. čo bolo zaujímavé je postup blokovanie. Podľa Trendu je nasledovný.
      1)k 17.7.2017 uverejní FS SR (finančná správa) na svojej stránke zoznam zakázaných webov. aktualizovať ho budú vždy prvý pracovný deň v týždni
      2)Pred zaradením na zoznam osloví FS SR prevádzkovateľa stránky a vyzve ho na ukončenie činnosti (za predpokladu samozrejme že nemá licenciu). Ak sa nepodarí spojiť s prevádzkovateľom zaradí ho aj tak na black list
      3)FS bude mať právo vypýtať si od bánk číslo účtu prevádzkovateľov online gamblingu
      4)Príkaz na blokovanie vydáva príslušný krajský súd na základe podnetu FS SR (do 7dní)
      5)ak pominú dôvody na blokovanie (teda získa licenciu) FS SR požiada súd o zrušenie blokovania

Podľa uverejnených vyjadrení zástupcov poskytovateľov internetu je zrejmé že sami nevedia ako to majú blokovať resp. nedostali žiadny metodický pokyn a nevedia postup. Banky sú v podobnej situácii že nevedia momentálne aký je postup na zablokovanie platby. každopádne ako sa to tu už písalo štát nebude prevádzkovateľom internetu hradiť výdaje na blokovanie webu takže je otázne aké to bude "kvalitné"
      Podľa tohto usudzujem (osobný názor) že asi nehrozí situácia že sa ráno 1.7.2017 zobudíš a už sa neprihlásiš :f_biggrin:
      P.S. podľa európskej asociácie pre hry a stávkovanie majú medzinárodné online spoločnosti záujem vstúpiť na slovenský trh ..otázne sú podmienky ...vieme ako to dopadlo bohužiaľ v ČR:f_mad:
    • nabokow
      nabokow
      Bronz
      Registrace: 23.01.2008 Příspěvky: 197
      mne by uplne stacilo, aby boli aspon stars :f_biggrin: