BLOG: Jey alias malej Nemo

• Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Registrace: 03.01.2016 Příspěvky: 183
      Čau, po delším uvažování jsem se rozhodl založit si taky blog. Třeba mi to pomůže hrát s chladnou hlavou :)

Něco o mě:
      21 let z toho 21 let v Praze. Letos jsem na podruhé dokončil čtvrtý ročník na SŠ obor IT a jsem dokonce přijat na VŠ, což je celkem úspech, když moje vysvědšení na konci roku měla 2x minimálně jednou za 5. O to víc k nevíře, že jsem maturu dal na první pokus :) Hold, když na to někdo sere, tak dostane bonus podobě dalšího roku navíc..

Osobní život:
      Věnuju sportu, IT, WoWku a nyní zase pokeru. Dělám zápasově Kickbox, Box, a MMA, kde jsem si rovnou střihl na úvod profi, takhle to dopadá, když řeknu ano aniž bych si to nějak rozmyslel. Kdyby to někoho zajímalo, tak čísla vám přesně neřeknu, ale cca 200 zápasů od Brazilského Jiu-Jitsu přes Box až po MMA 80% winrate. Rovnou to řeknu na rovinu. Věci jako hospoda, drogy, chlastačky atd je pro mě totálně mimo. Poslendí pivo jsem měl v 16 letech od té doby jsem abstinent.

Poker:
      Začínal jsem na Pokerstars, protože jsem jinou hernu ani neznal. První zkušenost s pokerem, byla kolem 18 let, kdy jsem vložil 20$ a asi za 10 min jsem o ně přišel :f_biggrin: Comeback přišel kolem 19/20, kdy jsem si řekl, proč to nezkusit s tím, že si nejdřív něco zjistím. Na nějakém 1$ MTT jsem trefil asi 80$ potom, co jsem asi 3x depositoval nějaký drobáky. Pak to nějak šlo dál, že jsem byl BE, ale už jsem nemusel do toho házet $$ z účtu, takže byla zábava "zadarmo":f_cool: Po chvíli jsem přidal SNG turba 45man a za pár týdnů to šlo do prdele ano 31.12.2016 Děkujeme Andreji!

Jelikož MTT pro nás neexistuje do teď, pokud pomineme nějaký ty blbosti bez garance, tak jsem začal pozorovat, že hodně lidí utíká na CashGame, tak jsem se přidal taky. :D

Cíle:
      Cíle jako takové si moc nedávám nějaký minima atd. Když mám náladu hraju, nemám náladu nehraju. Podle mě to není dobré na psychiku, když se nutím hrát a do toho dostanu nějakej suckout v podobě AA<KK atd. Pauzy si dávám, když potřebuju, žádnej budík atd mi vedle PC netiká. Když jsem unavenej, nebo prostě vídím, že dneska mi to nechodí, tak jdu dělat něco jiného, respektivě se o to snažím. :D

Rozhodně chci zlepšit: TILT, Práce postflop hlavně sizing. Další věci zjistím za pochodu :f_biggrin:

Depositnul jsem 100$ a začínám se rozkoukávat po X týdnech na NL2. Tentokrát to na Zoomu. Založil jsem novou HH na mém HM2 a jediný, co si nechávám jsou poznámky a marky na hráče. Minulost nechávám za sebou.

Rovnou jsem dávám novej graf za poslední 2 dny. Pokusím se dávát update minimálně 1-2 týdně, uvidím, jak to bude vypadat. Od blogu si hlavně slybuju, že mi pomůže(te) odhalit leaky a další blbosti, které vyvádím. :) Až se vyspím, tak jsem zkusím postnout nějaký handy u kterých mám otazník.

Sorry za hrubky :f_drink:

• 11 odpovědí
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 743
      Držím palce, ať se vyšvihneš výš co nejdřív :)

Věnuju sportu, IT, WoWku a nyní zase pokeru. Dělám zápasově Kickbox, Box, a MMA, kde jsem si rovnou střihl na úvod profi, takhle to dopadá, když řeknu ano aniž bych si to nějak rozmyslel. Kdyby to někoho zajímalo, tak čísla vám přesně neřeknu, ale cca 200 zápasů od Brazilského Jiu-Jitsu přes Box až po MMA 80% winrate. Rovnou to řeknu na rovinu. Věci jako hospoda, drogy, chlastačky atd je pro mě totálně mimo.
      Super! :f_drink: Máme tady pokerového mc gregora :D
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Tak jsem konečně našel motivaci napsat nějakej ten UPDATE Včerejší hra nic moc. Nevím jestli na to mělo takovej markantní vliv to, že jsem byl 600 kiláků v autě, nebo jsem měl prostě pešek :) Handy, co jsou níže nejsou z poslední session.

Mám za sebou cca 7000 hand, takže vzorek žádnej. Každopádně by mě zajímal cizí názor na tyhle handy. Staty zatím moc neřeším, protože nemám ani 100 hand na člověka, takže limpery, lidi co nemaj plnej stack, nebo narvou preflop 100bb shove, tak si je značím jako ryby.:f_cool:

Handa 1#

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $4.61 (230.5 bb)
      BB: $2.84 (142 bb)
      UTG: $2.03 (101.5 bb)
      MP: $2.74 (137 bb)
      CO: $2.61 (130.5 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with :9d: :Td:
      4 folds, Hero raises to $0.04, BB calls $0.02

Flop: ($0.08) :9s: :Tc: :7d: (2 players)
      Hero bets $0.05, BB calls $0.05

Turn: ($0.18) :Jh: (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.08, Hero calls $0.08

River: ($0.34) :2c: (2 players)
      Hero bets $0.11, BB raises to $0.30, Hero calls $0.19

Results: $0.94 pot ($0.03 rake)
      Final Board: :9s: :Tc: :7d: :Jh: :2c:
      Hero mucked :9d: :Td: and lost (-$0.47 net)
      BB showed :8h: :8d: and won $0.91 ($0.44 net)

Handa 2#

SB: $1.07 (53.5 bb)
      BB: $6.44 (322 bb)
      UTG: $2.05 (102.5 bb)
      MP: $1.84 (92 bb)
      CO: $5.28 (264 bb)
      Hero (BTN): $2.95 (147.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with 9 :9d:
      UTG raises to $0.06, 2 folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, UTG calls $0.14

Flop: ($0.43) :4s: :Kh: :4c: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.27, UTG calls $0.27

Turn: ($0.97) :8d: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

River: ($0.97) :6h: (2 players)
      UTG bets $0.50, Hero folds

Results: $0.97 pot ($0.03 rake)
      Final Board: 4 :Kh: :4c: :8d: :6h:
      UTG mucked and won $0.94 ($0.47 net)
      Hero mucked :9c: :9d: and lost (-$0.47 net)

Handa 3#

SB: $1.07 (53.5 bb)
      BB: $6.44 (322 bb)
      UTG: $2.05 (102.5 bb)
      MP: $1.84 (92 bb)
      CO: $5.28 (264 bb)
      Hero (BTN): $2.95 (147.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with :9c: :9d:
      UTG raises to $0.06, 2 folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, UTG calls $0.14

Flop: ($0.43) :4s: :Kh: :4c: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.27, UTG calls $0.27

Turn: ($0.97) :8d: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

River: ($0.97) :6h: (2 players)
      UTG bets $0.50, Hero folds

Results: $0.97 pot ($0.03 rake)
      Final Board: :4s: :Kh: :4c: :8d: :6h:
      UTG mucked and won $0.94 ($0.47 net)
      Hero mucked :9c: :9d: and lost (-$0.47 net)

Handa 4#

SB: $2 (100 bb)
      BB: $2 (100 bb)
      Hero (UTG): $6.67 (333.5 bb)
      MP: $2 (100 bb)
      CO: $1.89 (94.5 bb)
      BTN: $3.25 (162.5 bb)

Preflop: Hero is UTG with :Ad: :Kc:
      Hero raises to $0.06, 3 folds, SB raises to $0.12, BB folds, Hero calls $0.06

Flop: ($0.26) :2d: :3h: :Ks: (2 players)
      SB bets $0.20, Hero calls $0.20

Turn: ($0.66) :Js: (2 players)
      SB bets $0.20, Hero raises to $0.65, SB calls $0.45

River: ($1.96) :Tc: (2 players)
      SB bets $1.03 and is all-in, Hero calls $1.03

Results: $4.02 pot ($0.14 rake)
      Final Board: :2d: :3h: :Ks: :Js: :Tc:
      SB showed :Qc: :Ah: and won $3.88 ($1.88 net)
      Hero showed :Ad: :Kc: and lost (-$2 net)

Snad je to přehledný, nikdy jsem takhle handy nevypisoval :)
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Muj nazor:
      1. Handa vyssi sizing flop, chcem tahat co nejvic value. Turn ok. River ten donk nebude velka chyba, ale checkem bys taky nic nezkazil. Proti raisu jsme horsi skoro vzdycky, on tam nema s cim bluffovat, pokud nechce otacet made handy na bluff.

2. Handa da se i call preflop, ale 3b je taky option. Ale dal bych nizsi sizing - mame stredne silnou handu a 3betujem do velky miry pro protekci handy. Flop ja spis checkuju a necham soupere na turnu bluffnout, ale bet je ok, ale zase nizsi sizing - zase betujem hlavne pro protekci pred airem a chcem minimalizovat ztraty proti silnejsim handam. River taky folduju, necekam od soupere turnovani PPs na bluff a casto checkne i Ahigh, neboli bottom range co by mel spravne bluffovat.
      4. 4b pro value - tim sizingem na sebe prozradil, ze je fish a tam vidam celkem slabou range proti ktery rozhodne mame 4b pro value s AK. 3b/callnout s KJo jim nedela problem. Postflop hraju stejne, akorat za ten river nedam ruku do ohne, tyhle donky jsou casto nutted ruky, na druhou stranu tam vidim obcas handu typu QQ, KQ, nebo uplnej bluff, otazka je, jestli to bude dostatecne casto.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,034
      Zdar,
      1) Na T c/c se mi líbí, ale na R bych už určitě c/f, on těch 8x bude mít dost a když k tomu přidáš, že lidi moc nebluffujou na těchhle limitech (na NL2 bych fakt nečekal, že by se snažil reprezentovat 8x, zvlášť přes 2 streety), tak to je podle mě easy fold a nejvíc ev+ line. Ten donk na R, to se snažíme reprezentovat 8x sami? Nebo taháme value z Jx? Každopádně po akci na T, bych nečekal, že tu zahodí Jx vs 1/3 sizing, takže mně se tady ten donk moc nelíbí a už vůbec ne za ten sizing. Proti raisu to je podle mě clear fold :) .
      2) Preflop je asi v celku jedno, i když já tu preferuju cc. Na tomhle boardu bych rozhodně betoval míň, 1/3-1/2. Fold na R je v pořádku.
      3) Souhlasím, že by se dal jít 4b pre a AI. As played, raisnul bych víc na T, možná by se dalo i shovnout, ale tím si nejsem jistej. Každopádně ten raise bych viděl na 0,8-1, zaplatí nám FD, KQ.
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Za tu první handu bych si namlátil :f_biggrin: Nevím.. Asi jsem chtěl věřit, že tu 8 nemá.. Chtěl bych se zeptat.

1) Co se defenduje na BB, pokud ryba otevírá z UTG?
      2) Mám otevírat věechny páry na všech pozicích? Hodně čtu, že na UTG 55+, ale Dusty Schmidt píše, že otevírá všechny páry, protože mu do doplňuje bluffing range. (Přesnou formulaci klidně najdu)
      3) 66-99 často 3betuju proti 1-2 lidem, protože když netrefím set, tak mohu stále reprezentovat handu typu AK, AQ, TT+. Dá se to takhle chápat taky? Když to je multiway, tak si to jenom callnu a hraju dále check/fold, když netrefím.
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,034
      1) To nevím, já se podívám na VPIP a podle toho nějak odhaduju, ale stejně hraju OOP, tak se moc loose nesnažím být.
      2) Co jsem se já učil, tak z UTG 55+, ty nižší nejsou profitabilní (taky záleží kdo je na stole). Že ti to doplňuje bluffing range je na micro limitech k ničemu, balancovaný být nepotřebuješ a myslím, že bys ani neměl být :) . Jinak z ostatních pozic už otvírám všechny PP, ale na SB se snažím být trochu tight a občas nějaký nižší foldnu, protože to je dost blbá pozice.
      3) Tady mi spíš přijde logický jen callnout a hrát na set mine (pokud za námi není nějakej super ultra aggro magor, což asi nebude většinou). Taky jde dost o pozici, na který jsi a kde jsou villains.
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Super! :f_drink: Máme tady pokerového mc gregora :D
      McGregor je bůh za to co dokázal :) Kecal sračky, ale na rozdíl od ostatních to dodržel většinou :)
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Tak jsem se rozhodl po dnešní jojo session zase napsat pár slov. Pochopitelně ztráta 3BI jenom kvůli tomu, že jsem chtěl věřit, že jsem lepší..
      Chtěl bych se zeptat na BvB a BTN vs blindy, když tam sedí nějaká rybka, co má 20bb stack. Mám handy 99+, AT+ KQ+ posílat plnou, nebo si jenom zvýšit open na 3bb místo 2bb?

Just like that! Handa #1 :f_thumbsup:

SB: $2 (100 bb)
      BB: $0.87 (43.5 bb)
      UTG: $2 (100 bb)
      MP: $2.13 (106.5 bb)
      CO: $2.92 (146 bb)
      Hero (BTN): $2.50 (125 bb)

Preflop: Hero is BTN with :Td: :Th:
      UTG folds, MP raises to $0.06, CO folds, Hero raises to $0.18, SB raises to $0.40, 2 folds, Hero calls $0.22

Flop: ($0.88) :4d: :Kc: :Ks: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.56, SB calls $0.56

Turn: ($2) :4h: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.54 and is all-in, SB calls $1.04 and is all-in

River: ($4.08) :Jc: (2 players, 2 are all-in)

Results: $4.08 pot ($0.14 rake)
      Final Board: :4d: :Kc: :Ks: :4h: :Jc:
      SB showed :As: :Ac: and won $3.94 ($1.94 net)
      Hero showed :Td: :Th: and lost (-$2 net)

Handa #2
      Možná jsem měl betovat rovnou ten flop.. Nevím... Jsem si checknul, abych zkusil vyvolat nějakou akci od něj, protože betuju betuju a betuju.. Mám pocit, že mi to lidi pokládaj až moc často ten flop.. :/

Hero (SB): $4.79 (239.5 bb)
      BB: $2.46 (123 bb)
      UTG: $1.53 (76.5 bb)
      MP: $2 (100 bb)
      CO: $2.55 (127.5 bb)
      BTN: $5.61 (280.5 bb)

Preflop: Hero is SB with :Kc: :Qc:
      UTG folds, MP raises to $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.16, BB folds, MP calls $0.11

Flop: ($0.34) :Kd: :4c: :7h: (2 players)
      Hero checks, MP checks

Turn: ($0.34) :6h: (2 players)
      Hero bets $0.22, MP calls $0.22

River: ($0.78) :Ad: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.41, Hero folds

Results: $0.78 pot ($0.03 rake)
      Final Board: :Kd: :4c: :7h: :6h: :Ad:
      Hero mucked :Kc: :Qc: and lost (-$0.38 net)
      MP mucked and won $0.75 ($0.37 net)

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      S 20bb rybou na blindech raisuju jen ty cca 3bb, abych ho udrzel v potu se smetim, ktery dost dominuju a po flopu z nrj jeste vytahnu dalsi value.

Prvni handa od tebe imo overplay, souper by tam v checku mel mit vyssi PPs, nez mas ty a v praxi to tak i bude, jak si ostatni videl v tyhle handa. Proti 2x big betu te nema moc co horsiho callnout a proti jeho calling rangi na turnu si out-sider. Betoval bych teda obe streety mensim sizingem spis pro protekci a thin-value. Nebo alternativne checknout flop a az turn pak betovat silne pro value (uz bys mel mit vetsinou best hand)

Druha handa flop je v poradku check, nepotrebujem moc protekce a betovat od flopu do all inu je moc thin pro value, tak ho radsi necham bluffovat jak si psal.
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Čus, z osobních důvodů si musím dát od Pokeru tak na měsíc pohov. Řeším strašně moc blbostí a finančně mi to taky nevychází, tak musím jak kokot na brigády :/ Kdyby někdo chtěl grafiku na stream, nebo složit vodníka na míru, tak dejte vědět :f_biggrin: :f_drink: Vrítit se chci a rovnou zkusím depositnout na NL10 ty micro mrdky mě nebaví. Kámoš mi helpne do začátku
    • Jeymont
      Jeymont
      Bronz
      Ahoj, tak finance byly snad vyřešeny a já jsem se už před pár dny vrátil z5. Chtěl jsem se vrátit až toho 15. ale kámoš mi nedal pokoj. Dopositnul se mnou asi 12$ a šlo se hrát NL10. Tak nějak se sralo na BRM, ale během 4 dnů jsme udělali skoro 1200$. Graph bohužel ukázat nemohu, protože mám lowstakes verzi HM2 :/

Každopádně mi nechal 10%, nebudu říkat proč atd. Nechci mít trable, takže zůstanu u tech 10% ke kterým jsem si depositnul zbytek do 300$ abych měl 30BI. S kámošem jsme postupně hráli NL25, NL50 až NL500, kde jsme dostali 2x na držku, tak jsme zase zasedli na NL50/100 :f_biggrin:

Po týdnů, který byl plný nervů, protože jeho bluff pro mě znamená 2 dny na brigádě, kde otročím za pár drobných.. Musím ale říct, že mě to v Pokeru hodně posunulo. Konečně jsem nečelil každou hodinu proti několika dong shovům, openingům typu 20x atd. Hlavně konečně vím, jak nad tou hrou uvažovat. Což jsem pořádně nevěděl. A pořádně to stále nevím, ale jsem nějak nasměrovanej, tak snad to půjde :)

Nyní už nějaký 3. den jedu solo na NL10 s tím, že s kámošem rozebírám spoty, který jsou nový, nebo prostě si nejsem jistý.

Včera jsem měl trošku swing, kde jsem myslel, že mi vypadaj vlasy, když jsem nevyhrál ani 1 flush nebo set s nějakou normální value.
      Dneska jsem byl odpoledne zase na tréninku, tento týden myslím, že mém 7. tréninku a během asi hodinové pauzy jsem si zapl PS na mobilu nějaký playmoney a najedou jsem zase začal hrát svoji hru. Tak hurá rychle domů a opatrně točit NL10, abych tam nebyl za -40$ během pár minut jako posledně :f_biggrin:

Graph máte dole ;) NL5/10