Jouza mění svůj život krok po kroku, moje cesta k úspěchu.

• Jouza
      Jouza
      Bronz
      Registrace: 13.02.2016 Příspěvky: 37
      Změna je život..

Zdravím lidi ! :f_drink:

Úvodem říkám, že jsem nikdy žádné články, blogy ani nic podobnýho nepsal, takže nečekejte žádné já nevím co :D

začnu asi tím, proč vlastně s tímto blogem začínám ..
      Předevčírem jsem si večer sedl k pc, s tím že se kouknu co nového na pokerstrategy, však to znáte..no ve stručnosti viděl jsem tu blog o osobním růstu od kariska (Osobní růst - karisek), určitě doporučuju přečíst a sledovat, jestli vás toto a podobná témata zajímají. Zatím jsem tu na podobné téma moc blogů nenašel, abych byl upřimní tak vlastně ani jeden, až na ten od kariska samozřejmě .. :D což je škoda :| , ale abych řekl pravdu tak jsem nic podobného nikdy tady nehledal, pak se možná mrknu co tu všechno máme. Znáte to pak, spíš asi ne no .. :D
      Karisek mi přihrál myšlenku, že mě takovýto blog může nemálo motivovat k tomu že když si stanovím nějaké ty cíle, plány, limity, návyky atd., tak pomocí toho, že je budu mít na internetu, a že můj postup může vidět dost lidí, a toho že je nechci demotivovat, ale právě naopak. Tak mě to bude motivovat k tomu, abych se snažil všechny své 'slova' dodržet, což je myslím si že super ! :f_thumbsup:
      Zkrátka už vím, že jeden z hlavních důvodů proč tvořit něco čím toto bude, je že mi to pomůže udržovat se motivovaného, čiže s tímto blogem chci pevně dodržovat všechny návyky a plány které si dám. čiže od nynějška, ale začnu s tím až zítra :f_zZz: ,.. never say it !
      a..

O čem to tu vlastně bude ?

Jestli nebude mít karisek nic proti, tak bych rád udělal něco na jeho způsob, něco ve stylu, že popřemýšlím, pak se rozhodnu pro nějaké návyky, které se budu snažit pravidelně dodržovat, ze začátku třeba 2-3, později jich můžu/budu mít víc a víc, .. znáte to "úspěch kráčí po milimetrech, a ne po kilometrech". Zároveň chci začít plánovat, četl jsem si o tom nedávno pár článků, a určitě na plánovaní něco je. Určitě mi to pomůže ten čas využít produktivněji. Takže jsem si vytvořil měsíční plán, který jsem si rozdělil do menších úseků. Jde o takový jednoduchý TM(time management) viz níže.
      Zkrátka to tu bude o změně k lepšímu :f_pleased:

Něco málo o mě :f_love:
      Jsem kluk z Ostravy, který má vysoký cíle, ale ještě pro to nic pořádně neudělal. To bych právě tímto dnem chtěl změnit :f_biggrin: . Býval jsem kluk co spával klidně i do 13 odpoledne, vstanul, šel ven s kámoši atd., a mrtvej se vracel domů, s tím že jsem se koukl na nějaký díl z nějakýho serálu a šel spát (úmyslně přeháním). Ale to všechno je minulost, od nynějška chci se svým časem nakládat zodpovědněji, a po krůčcích se blížit ke svému životnímu cíli. Na začátek bych třeba rád vstával dřív než na oběd :f_confused: , pak bych si dal nejdůležitější jídlo dne, snídani, šel do roboty/učil se, a ještě bych třeba rád každodenně procvičoval paměť, páč jsem četl co všechno dokážou mnemotechniky a mn. pomůcky, a vím, že mi dobrá pamět za úspěchem rozhodně pomůže, můžu se rychleji učit atd. Zrovna se snažím zapamatovat si ludolfovo číslo zatím na 1000 míst, to proto, abych procvičoval pamět, kreativitu a další věci, a taky abych byl upřimní chci mít v hlavě důkaz toho, že pomocí mnemotechnik se dá naučit něco, co lidem co se normálně jen biflují(opakují si věci) přijde nemožný, však zkuste si biflováním naučit třeba těch 1k míst, ... pak napiště :D . takhle když řeknete, že pomocí toho a toho jde to a to, a sami to neumíte, tak vám lidi moc neuvěří, a já chci aby uvěřili a to né kvůli mě, to ne, ale kvůli sobě. Myslím si, že je to lidský potenciál díky kterému si můžeme zapamatovat kvanta informací, které si "normálním" způsobem nezapamatujete, ani az 100 let, a každý by měl vědět jak ho využít. Pravda kdo nechce, tak nechce, určitě pro to má své důvody... třeba nemá čas :D , však to známe :D , nebo je to Pí*o*ina, jak mi jednou řekl známej. :yaoming:
      Nevím co bych vám o mě měl říct. Myslím že postačí když budete vědět, že ..

za 1.) Nesnáším ranní vstávání(není se čemu divit když chodím spát k ránu xD )
      za 2.) Jen velmi zřídka kdy snídám
      za 3.) a když se naskytne příležitost pro zábavu, tak na učení/úspěch seru .. takovéto, že se zrovna chystáte, že si něco málo přečtete toto tamto, a najednou messenger "dem na pivo což ?", a vy si řeknete proč ne .., no jednou za čas to samozřejmě nevadí, ale nemělo by to být každej druhej den, a taky by to nemělo být v rozporu s vašimi plány .. zkrátka když chcete být v něčem dobří, tak musíte pár pivek vynechat :spit: :why:

no a za 4.) Moc dobře neovládám český jazyk, ale to už jste si asi všimli :sorry: , ale věřím, že i když dám čárku někde kde bejt nemá, nebo když jí tam naopak nedám, nebo napíšu měkké i místo tvrdého atd., chápete ..tak že mi tak jako tak v klidu porozumíte. Vím není zrovna příjemné sledovat když někde čtete "s lesa do bjesa(nic lepšího mě nenapadlo :transpire:) ", a podobné příšernosti, so .. budu se snažit chyby co nejvíc eliminovat, ale ještě se mi nestalo, že bych dostal z diktátu něco jiného než 5, takže nic vám co se pravopisu týče neslibuju :transpire: :transpire:

PS ještě že to tu některé ty slova podtrhne a opraví, jinak by to byl fakt průser :D , naneštěstí to nejde u všech slov, a ani nwm jestli to opravuje správně.

Návyky a plán na tento měsíc

Plán na srpen
      - Naučit se 140 nových anglických slovíček.
      - Přečíst minimálně 2 knihy, které mi nějak pomohou v rozvoji.
      - Zajít si na svůj první pokerový turnaj
      - Osvojit si, a pomalu začít používat metody PPP ( pozitivní psychický
      přístup), zrovna o tom čtu knihu.
      - shlédnout na internetu 4 přednášky, nebo nějaké kurzy, atd.

... Pro zatím stačí, nechci aby mě to ze startu nějak demotivovalo, takže si chci dát cíle které jsou reálné, a na které si momentálně věřím, později si budu věřit na větší a větší věci, ale ze začátku se chci první jen oťukat :) , možná tam později ještě něco přidám, zatím mi to ale stačí.
      Mám 28 dní na splnění těchto věcí.
      - Čili co se týče slovíček tak vycházejí na 35 týdně, 5 denně.
      - knížku už mám jednu rozečtenou (50/133str., Napoleon Hill)
      - na ten pokerový turnaj se chystám už delší dobu, ale zatím jsem se k němu
      nedostal, chci zajít na takovej ten malej za 400-600 kč. Nemám teď moc peněz na rozhazování, ale chci zažít jaké je to hrát turnaj na živo, ta atmosféra, lidi atd .. ještě jsem živě poker nikdy nehrál, takže mě to zkrátka a dobře dost láká :s_biggrin:
      - no a co se týče toho PPP, NPL a podobných věcí, tak to má u mě zatím nejvysší prioritu.
      - a jednou tejdně se kouknu na nějakou přednášku, coaching atd.

Návyky

Pro začátek začnu s tím co je možná nejdůležitější, ale u mě pořád zatím mrtvé. Chtěl bych začít pravidelně vstávat, snídat, a taky se naučit to pi na tisíc míst. Začal jsem už tak měsíc zpátky, ale za první 3 dny jsem se naučil 250 čísel, pak tak tejden nic, pak 10 čísel, a od té doby to stagnuje .. :f_mad: , no a v neposlední řadě, chci pravidelně navštěvovat duolingo(apka na angličtinu, suprová), ze kterého si nakonec vezmu těch 5 slovíček denně.

Od zítřka začínám, dneska už je přece jen na snídani krapet pozdě ;(
      ---------

Děkuji za přečtení a případnou podporu a jestli máte něco na srdci tak ven s tím :welcome:

Od zítřka začínám pomalu dělat změny ve svém životě, a věřím že to povede stále k větším a větším změnám ..
  • 12 odpovědí
    • mjez1
      mjez1
      Bronz
      Registrace: 29.06.2015 Příspěvky: 427
      Budu sledovat a přeji hodne zdaru.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,139
      Jede to :f_drink: Fandím, sleduju a děkuju za milá slova na mou adresu.
    • PuppyOnTilt
      PuppyOnTilt
      Bronz
      Registrace: 01.03.2008 Příspěvky: 91
      A ta pi čísla si pořád pamatuješ? :)
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      První den

Zduř lidi,
      Díky moc za podporu, a nz karisku :f_pleased:

k tomu pi ..
      PuppyOnTilt původně napsal
      A ta pi čísla si pořád pamatuješ? :)
      Párkrát jsem si je před spaním opakoval, takže jo, alespoň si to myslím ... :D
      zkusím .. :)
      ---------
      3,1415926535 8979323846 2643383279 5028841971 6939937510
      5820974944 5923078164 0628620899 8628034825 3421170679
      8214808651 3282306647 0938446095 5058223172 5359401228
      4811174502 8410270193 8521105559 6446229489 5493038196
      4428810975 6659334461 2847564823 3786783165 2712019091
      4564856692
      (260#)
      (je to z mojí hlavy, nechce se mi to kontrolovat, věřím, že to mám správně, i když chybka tam být může :) )
      ----------

PÁTEK 4.8. - začátek

Moc jsem toho dneska bohužel nestihl. V 6:50 jsem vstával na brigádu,prvně jsem měl v plánu vstanout v 6:30, pak v 6:40, a pak jsem budík posunul na 6:50, byl jsem mrtvý :transpire: , snídani jsem ani omylem nestíhal, a v práci na ní nebyl čas, takže jsem ráno pořád stejný, pokud jde o pracovní den :D . Jedl jsem až večer, bo z práce jsem šel hned ven, před pár hodinami jsem dorazil. Najedl jsem se, zapl duolingo, zopakoval pár lekcí, zapsal jsem si 5 slovíček, které jsem neznal, nebo jsem je pozapomněl a které si teď budu pravidelně opakovat, a přidávat k nim další a další .. pak jsem trochu googlil "techniku klíčového slova", a teď jsem tu xD . Takže jak říkám dnešek nic moc, bohužel teď nemůžu hrát ani poker, páč nemám stabilní internet, a ještě jsem si ani neověřil ten zasr****nej účet na PS :f_cry: .
      Další návyk který mě napadl, je dávat si po ránu studenou sprchu, má to spoustu výhod, a tak nevidím důvod proč s ní nezačít.
      Některé z nich:

1) zlepšuje imunitu
      2) zlepšuje svalovou regeneraci
      3) zlepšuje krevní oběh
      4) snižuje stres
      5) a nakopne vás !

Těchto kladných vlivů je samozřejmě více, ale to už si když tak můžete vygooglít :)

Návyky

vysvětlivky
      :heart: - splněno
      :spade: - nesplněno
      * - splněna pouze část

Základní kolečko

Vstávat před 9 - 6:50 :heart: (1/1)
      ranní sprcha (0/0) - od zítřka
      Snídaně :spade: (0/1)
      Práce/studium - 8 h :heart: (1/1)

Měsíční plán

Pi (procvičovaní paměti) 10 čísel dneska, úplně jsem na to zapomněl, a teď se mi víc jak 10 čísel učit nechtělo, zítra doženu. Počítal jsem to, a alespoň 31,4 čísel denně bych se měl naučit, abych to stihl do konce srpna. (0,31/1) *
      slovní zásoba (1/1) :heart:
      5 dnešních slovíček z duolinga:
      church - kostel // připomenutí
      brief - stručný //nové
      effort - snaha //nové
      obviously - očividně //nové
      barely - taktak, stěží // nové

Možná se i něco přiučíte :s_biggrin:

- Co se týká knížky, tak dneska jsem vůbec nečetl, nebyl čas, ale zítra to doženu. :s_thumbsup:
      - A do konce týdne mám v plánu shlédnout některou přednášku z YT kanálu Cesta úspěšných, mají tam zajímavé věci, a zdarma :s_drink:
      ------------------------

dnešek byl tak trochu propadák, moc jsem toho nestihl, a skoro celí den jsem se flákal venku s klukama, a to jsem měl v plánu jít na hoďku ven,... ty plány no ... :yaoming:

Zítřek snad bude lepší, vlastně už dnešek. Jestli se mi povede vstanout před 9, dát si sprchu a nasnídat se, tak to bude skvělý start :s_love:
      Zkusím chodit na duolingo po snídaní, a jestli mi to bude vyhovovat, tak bych mohl mít nějaké podobné ráno každý den (sprcha, snídaně, duolingo), a nemusel bych na to myslet v noci :f_mad:
      Zítra mám jinak volno, takže na dopoledne mám v plánu samostudium, pak oběd a menší procházku ven :)
      ------
      To už je tolik ? :wtf: ... půjdu už radši pomalu spát, abych vstal když už tak alespoň před 12-stou .. xD

Zduř , a ještě jednou díky za podporu ! :f_drink:
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      Druhý den .. včerejšek :)

Návyky

Vstávat před 9 :spade: (1/2)
      Ranní sprcha :heart: (1/1)
      Snídaně :heart: (1/2)
      Práce/studium :heart: (2/2)

Plán srpen

Pi zas jsem pobral jen 10 čísel, takže bída, ale alespoň něco. tohle má u mě zatím nejnižší prioritu, takže zatím to jde fakt pomalu :D :D
      Slovíčka :heart: (2/2)

5 dnešních (včerejších) slovíček z duolinga:
      waiter - číšník //připomenutí
      staff - personál //připomenutí
      recent - nedávné //nové
      familiar - povědomé //nové
      assault - přepadení //nové

- na knížku mi včera zase nezbyl čas, po obědě jsem šel k Ostravce, a vrátil se až večer. Dneska bych rád přečet
      alespoň kapitolu, tak uvidíme :transpire:

Jinak stáhl jsem si program anki na pc, jde o to, že do něj uložíte slovíčka, která se učíte, a on vám je opakuje dle toho, jak moc si je pamatujete, takže slovíčka která už umíte a jsou pro vás jednoduchá se tam skoro neukážou, a naopak slovíčka která jsou pro vás složitá, a horko těžko si na ně vzpomenete, se tam objevují pořád. Myslím že by mi to docela s tou slovní zásobou mohlo pomoct :f_cool:

tímto bych včerejšek uzavřel, kdybyste měli nějaké nápady, co bych tu mohl přidat atd., tak mi prosím dejte vědět.
      Zkusím něco vymyslet, ale zatím mě toho moc nenapadá. No uvidíme, zatím to necháme tak :)
      ---------
      ---------

Večer nebo zítra ráno, poustnu události z dneška.
      Zatím vám jen řeknu, že to nejde zrovna podle plánu, sice jsem vstal před 9, ale hned co jsem vstal, jsem se koukl na YouTube na pár zajímavých videi, a pak se pustil do blogu, ale můj malej brácha mi tu před nosem zapl film really smrti 2, a jelikož jsem to dlouho neviděl, tak mě to chytlo, a ještě mě to nepustilo, takže jsem ještě nebyl ve sprše, atd. zkrátka jsem ještě nevylezl z postele (jsem na ntb) .., ale už mě začíná chytat hlad, a film už taky pomalu končí, takže tak za 10-20 min se nastartuju, osprchuju toto tamto, a doufám, že toho dneska stihnu o krapet víc jak včera, protože včera jsem nestihl skoro nic :s_mad:
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      Včerejšek a dnešní ráno(6-7.8)

Včerejšek 6.8

Vstávat před 9 :heart: (2/3)
      Ranní sprcha * (2/2)
      Snídaně :spade: (1/3)
      Práce/studium :heart: (3/3)

Jak jsem psal již včera, tak se mi ráno moc nepovedlo, vstal jsem cca v 8:40, koukl na pár videi na YT, a pak jsem se tak trochu zasekl na really smrti 2, pak tam brácha pustil ještě really smrti 1 (mají to v tom filmu opačně, dvojku mají jako jedničku, a naopak). No a zrovna jak to skončilo, tak se bráchovy dostahoval další film, a já se sekl na další 2 hodiny, díval se na piráty z karibiku: salazarova pomsta ( To je ten nový díl který vyšel v květnu nebo kdy), ještě jsem ho neviděl, a dost jsem se na něj těšil, takže to prostě jinak nešlo, ale nelituju toho, stejně bych se na něj dřív nebo později podíval, a snažím se bojovat s prokrastinací, so .. :D , taky jsem si včera přečet pravidla fora, vím.. to brzo :D , ale lepší pozdě než nikdy :f_pleased: , hlavně jsem potřeboval zjistit, jestli tu mohu dávat odkazy na jiné weby atd. :)

Takže ráno byla flákačka no .. :D , kolem té 12-sté, jsem si dal studenou sprchu, najedl se, zašel na duolingo, zapsal si slovíčka, a pak jsem šel s kámošem k Ostravce, ze které jsme se vrátili až večer, což mě stálo čas na čtení atd., páč jsem byl po příchodu domů úplně mrtvý :s_zZz: , ale ještě jsem se stihl podívat na jednu přednášku na YT jak jsem slíbil, ale moc mi toho nedala, ale tak alespoň něco :profit:
      zde je odkaz kdyby se chtěl náhodou někdo kouknout, ale určitě najdete lepší přednášky na toto téma, ale já si to pustil hlavně kvůli tomu, že toho kluka co to přednášel obdivuji, a byl jsem na něj zkrátka zvědaví :)

Vážně musím dělat všechno důležité dopoledne pač odpoledne chodím většinou ven, a vracím se večer, a to už nemám na nic chuť ..

Plán srpen

Pi - zatím pořád stagnuje :f_cry:
      Slovíčka :heart: (3/3)

5 včerejších (6.8) slovíček z duolinga
      headline - nadpis //nové
      graceless - ošklivý //nové
      least - alespoň, přinejmenším //připomenutí
      weakness - slabina //připomenutí
      doubt - pochyba, pochybovat //připomenutí

- na čtení jak jsem již psal nezbyl čas, ale dneska bych mohl něco stihnout, tak uvidíme :f_drink:

--------------------------

Dnešní ráno (7.8)

Dnešek jde zatím celkem dobře, zatím si nemůžu na nic stěžovat, až na to, že jsem vstal něco málo po 9-té cirka v 9:15-20.
      Vstal jsem, zapl ntb (který mám hned u postele), trochu jsem surfoval, četl jsem noviny, koukl na YT, našel pár nových stránek viz níže. atd. Cca po hodince jsem vstal, vzal si polívku (snídani), nic jiného momentálně doma nemám :D , pak jsem si dal studenou sprchu, tentokrát jsem neměl na výběr, páč nám včera večer vypli teplou vodu, ale tak či tak bych si jí dal :f_thumbsup: :f_cool: + další výhoda studené sprchy, když vám vypnou teplou vodu, tak už budete zvyklí, a nebude to pro vás žádný problém :f_biggrin:

Weby které jsem dneska našel, a které by vám mohli pomoct
      Angličtina

bab.la - Jedná se o online slovník pro 28 jazyků, je jednoduchý, přehledný, a ke každému slovu které vyhledáte vám to hodí i příklady použití, výslovnost, synonyma a spoustu dalších věcí, taky tam je pár her, a článku atd. ještě jsem to moc neprocházel, ale na překlady je pro mě dokonalý, hlavně ty příklady hledaních slov ve větách je přesně to, co jsem hledal, páč takhle se můžu slovíčka učit mnohem efektivněji.

učte se hudbou - Tak tohle je pro mě absolutní pecka ! Miluju hudbu, a už delší dobu jsem hledal něco podobného, určitě doporučuji vyzkoušet. Je to web kde máte na výběr z spousty písniček, a věřím že tam najdete i tu "svou". Funguje to tak, že si tam pustíte nějaký song, pak si vyberete obtížnost na základě které doplňujete bud 10, 25, 50 nebo 100 % chybějícího textu. Pak se vám spustí videoklip, a pod ním poběží text, jde to po řádcích, někde je pak vynechané nějaké slovo, které musíte doplnit, můžete si daný řádek pustit i 100x než porozumíte, nebo ho prostě přeskočíte. Je to vážně skvěle udělané a jestli chcete vědět víc, tak se na to určitě podívejte. Mě to nadchlo natolik že jsem si dal za úkol poslechnout a doplnit min. 1 písničku denně, což pro mě nebude problém :) . Dneska ? Splněno (5 písniček za sebou, a přestal jsem radši dřív, než by mě to omrzelo xD )

Anglicky za 3 měsíce - jedná se o projekt, který by vás měl za 3 měsíce plynně naučit anglicky. Hlavní rozdíl oproti ostatním stránkám je ten, že používají metodu klíčového slova, což je dle mnoha výzkumu mnohem efektivnější způsob učení, taky tam mají skvělý plán rozdělený do zmíněních 3 měsíců, kde denně stačí obětovat 10-15 minut vašeho času. Web jsem objevil včera, a koukl se na první lekci, dneska mě bude čekat druhá, ale myslím že už od páté lekce se to platí, ano platí se to :f_cry: , a je to celkem pálka, tuším 1200,- za měsíc, a kolem 2700,- za 3. Tohle je spíš pro ty, co hledají nějaký kvalitní placený web, a zatím nic nenašli. Určitě doporučuji !

Jiné ..

metalearning_cz - tohle je youtube kanál, kde můžete najít spoustu zajímavých animovaných videi (taková tak tužka co kreslí, znáte ne ? :D ), je to určitě jedna z forem zábavného učení, a poznávání něčeho nového, něčeho dle mě důležitého. Např. tam můžete najít základy rychločetby, meditace, jak si vytvářet návyky atd atd. je to hlavně o tom životním stylu, technikách na pamět a učení a tak dále, a tak dále .. však se koukněte :)
      btw úplně stejný člověk vytvořil web prectime.cz, což je ta angličtina za 3 měsíce, a taky vytvořil to co uvedu teďkom níže, + nejspíš něco co nevím :D

Meditace krok za krokem - Jestli vás zajímá meditace, nebo se s ní snažíte začít tak jako já, tak určitě doporučuji vyzkoušet tento web, i když zatím jsem na něm strávil pouhých 5 minut, ale to vůbec nevadí. Je to webová apliakce, která by vás měla krok za krokem provést meditací, od úplných základů, až po já nevím co ... třeba astrální cestování xD , je jednoduchá, animovaná, a na každý den máte k dispozici jedno 5-10-15 minutové video, takže tolik času to zas nestojí a myslím si, že by vám to mohlo dosti pomoct. Za mě bych vám přinejmenším doporučil kouknout alespoň na úvodní video, kde vám funkci svého webu představí sám autor :)

Toto jsou weby které jsem dnes ráno objevil, a které bych vám rád doporučil, i když sám je budu teprve 'testovat', tak i tak věřím, že jsou přesně to co jsem hledal, a že mi pomohou jak zlepšit mojí angličtinu, která mi zatím moc nejde, tak že mi pomohou i v jiných věcech, třeba to rychločtení může být zajímavé :f_love:

Doufám, že vám ty weby pomohou, zatím se mějte, jdu na chvilku na sluníčko, a zítra dám vědět jak dopadl dnešek, a jak dopadlo ráno :f_cool:
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Takže ty ráno vstaneš a začneš den tím, že shlídneš 3 filmy po sobě? :f_biggrin: siiick. Imo bys měl zezačátku dne se právě pushovat udělat co nejdříve co nejvíc povinností.
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      Ahooooj, máš naprostou pravdu, a mě už to taky pomalu dochází, páč odpo jdu ven a večer jsem mrtvý a nic se mi nechce. Přímo jsem byl venku, a došlo mi, že musím udělat všechny "povinosti" atd dopoledne, neboť odpo už se mi moc nechce. Každopádně jsem moc rád, že tu je někdo "s kritickým myšlením". Tohleto člověku pomůže o hodně více, než řekněme třeba nějaký hype .., Tímto ti děkuji za komentář, díky tobě přesně vím co budu po ránu dělat, sice jsem o tom už uvazoval, ale teď o tom nepochybuji. Musím mít zkrátka produktivní ráno.

drž se !
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Tak co je? :f_biggrin:
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      :f_grin: :f_grin: :f_grin: :f_grin: :f_grin: :f_grin:

Ahoj,

Omlouvám se, že jsem dlouho nic nereportoval, ze začátku jsem neměl moc o čem psát, tak jsem si řek, že dám cca za 3-4 dny report který je shrne. Ale furt nebylo o čem psát, až teď.

Prvně teda shrnu jak mi to šlo tento týden. Nešlo. Nebudu psát o tom co se nepovedlo, nebo to by jsme tu byly další týden. Vlastně ne, nemá cenu nic shrnovat, protože není co. Jediné co jsem pravidelně dodržoval je studená sprcha, a to hlavně proto, že nám až dneska zapnuli teplou vodu, snídani jsem většinou snídal, ale vstávání a další věci ... zkrátka jsem toho moc nestihl, a ani nedodržoval :f_cry:

Zítra začíná nový týden, tak to zkusím znova, a tentokrát se musím překonat. Pozměním trochu návyky, a cíle, založím si speciální sešit výhradně na plánování, progres, atd. ještě uvidím jak bude přesně vypadat :) . Naštěstí už mám sešit který můžu použít. Pak vám ho blejsknu :f_cool:

Nový srpnový plán

- Chodit spát každý den nejpozději v 1 r.(MAX v 2) a vstávat nejpozději v 9 (MAX v 10) r., čím dřív tím líp :)
      - Dát si každý den po ránu studenou sprchu
      - Každý ráno si dát nějakou snídani, třeba i malou ( 2 kousky buchty), hlavně něco po ráno sníst, .. po sprše.
      - Každý den po snídani, nebo během ní udělat svou denní část na Duolingu, a zapsat si min. 5 nových slovíček
      - Věnovat min. hodinku angličtině, každý den.
      - Věnovat min. hodinku k studiu (čehokoli jiného), každý den.
      - Začít pravidelně meditovat, zatím pár minut večer. .. Nemám doma moc klidu :f_frown:
      - Přečíst 2 knihy.
      - strečink (20-30 min) každý den, cíl: umět provaz/šňůru
      - Vytvořit si knížku do které si budu psát každý den před spaním, a to 3 věci které se mi ten den povedly, stačí maličkosti jako "dnes jsem vstal v 7 hodin, WOW !" :D , nebo "dnes jsem se naučil 2 nová slovíčka místo toho abych šel na celonoční párty, NICE !", dělám si srandu, ale snad chápete :) , slyšel jsem o tom na youtube, a taky jsem to četl v knížce, a prej je to strašná bomba, tak proč to nezkusit :f_p: , bude mi na to sloužit ten samý sešit jako na plánování :f_pleased:
      - číst pravidelně blog, a novinky ohledně pokeru.
      - ještě uvidím..

Tohle je jen hrubý počáteční plán, ještě ho nejspíš potom trochu upravím.

Dneska to bude vše, musím si založit ten sešit atd., a btw rada na závěr, DEJTE SI VŠECI DO PHONU TOTO Cerberus, je to apka proti krádeži, a nejde jen tak vymazat, a případní zloděj si jí většinou nemůže ani všimout, a myslí si, že je suchu zatím co vy ho sledujete, podle mě určitě pecka, která se vyplatí, věřte mi :f_thumbsup:

Říkám vám to proto, že jsem cca před hodinou ztratil phone, a lituju, že jsem tam tu appku neměl, a to jsem jí tam měl vplánu dát, hned co jsem ten phone koupil. Takže doporučuju si trochu pojistit telefon, a HNED.

Prokrastinace je vážně peklo :f_mad:
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 618
      S spaním a vstávaním sick ciele.. myslím to ironicky, ale na druhú stranu chápem, pretože vždy som mal problém so vstávaním...
    • Jouza
      Jouza
      Bronz
      Zdravím, omlouvám se, že reportuju nepravidelně, ale momentálně nemám prostě o čem psát ..
      Budu sem psát jen nějaké větší změny atd., ale samozřejmě sem budu průběžně dávat i to jak mi to jde atd. :f_thumbsup:

pepan47 původně napsal
      S spaním a vstávaním sick ciele.. myslím to ironicky, ale na druhú stranu chápem, pretože vždy som mal problém so vstávaním...
      Ahoj pepane, především ti děkuji za reakci, a tvůj názor.
      Teď příjde menší story.. xD

Jako malý jsem vstával vždy brzo, a budil jsem ostatní už v 6 v 7 ráno, myslím že to tak měla většina z nás, bylo to proto, že jsem se jako kluk hned ráno strašně těšil na počítač, zábavu a další věci, a nikdy jsem nechápal jak někdo může spát třeba do 12 :facepalm: , naneštěstí jsem pak zlenivěl, a brzo jsem to pochopil.
      Už dlouho mám problém s vstáváním, a vždycky jak se probudím, tak se ještě otočím a snažím se usnout, je to zvyk nebo spíš zlozvyk, kterého se chci zbavit. Pracuju na tom, ale zatím mi to moc nejde. Věř mi že vstávání je pro mě výzva, že to pro mě zas tak jednoduché není. Mám v plánu začít vstávat co možná nejdřív, nejlépe v konečné fázi kolem 5-té, když většina lidí ještě spí, pak bych den začal meditací, snídaní,sprchou .. atd, byl by fajně klid, ale to bych musel chodit spát o dost dřív, než jsem zvyklí, a to chce trochu času ..

Co se zatím změnilo ?

Nic moc, ale já jsem spokojenej, jde to +- přesně tak jak jsem očekával. Zatím dělám jen malé změny, např. že se snažím vstávat dřív, snídat, sprchovat studenou vodou atd., a zatím mi to jakž tak de, třeba studenou sprchu jsem ještě nevynechal, a jsem za to rád. To samé snídaně, teď už skoro automaticky po ránu hledám něco k jídlu, a to jsem dříve ráno na jídlo ani nemyslel :f_pleased: . Mám v plánu si vytvořit nějaký měsíční plán ohledně pokeru, a dalších věcí, ale zatím jsem se do toho nepustil, nic mě ještě nenapadlo :f_frown: , ale vím že se chci posouvat, a proto si nějaký ten plán vymyslím. Ten pak rozdělím na menší a menší části, které budu postupně plnit, ale to už jsem psal někde výše .. xD

13. jsem si založil ten sešit, jak jsem psal. Teď si do něj píši nejrůznější věci, včetně návyku, jídelníčku, knížek, angličtiy, atd. atd. něco málo vám z něho ukážu :)

Jde o to, že si chci zapisovat co nejvíc věcí, abych měl stručně řečeno přehled o tom, co a jak jim, kde trávím nejvíc času, kolik času, a jak celově využívám čas atd., je to vážně super si to takhle zapisovat. Nemůžete přece "opravit" něco o čem nevíte.

Četl jsem, že je dobré po tom co si přečtete nějakou knížku, tak s ní udělat myšlenkovou mapu. Myslím, že je to skvělý nápad, a proto to hodlám dělat taky, krásně s tím knížku shrnu, a nebudu jí muset v případě potřeby číst znovu :f_mad: , jednu už jsem si vytvořil, ukážu :f_thumbsup:

Taky hodlám odedneška aktivně používat POMODORO techniku, což je stručně řečeno technika, která vám pomůže se více soustředit, např. při učení. V základu jde o to, že se 25 minut soustředíte jen na jednu věc, třeba na učení :f_love: , pak 5 min. přestávka, a zas tak. Jendomu takovému cyklu se říká pomodoro, např. 1 pomodoro; 2. pomodoro atd. Při např. učení vás nesmí nikdo a nic rušit, a všechen materiál by jste si měli připravit předem, aby jste se nemuseli vyrušovat, když např. zapomenete někde v ři** poznámky ..

To mě přivádí k další věci.. poznámky ..
      Nikdy jsem si poznámky nepsal, a to jak ve škole, tak doma, na základce samozřejmě něco jo, ale od střední jsem měl prázdné sešity, a učil se vždy přes net. Dneska jsem zjistil, že psaní si poznámek je vážně super. Většinou čtu furt nějaké články, ale na druhý den nevím ani o čem jsem to včera vlastně četl. Dneska ráno jsem jel dvě pomodora, na téma psychologie, učení, atd. ( Každé pomodoro by se mělo týkat jen jednoho předmětu, neměli by jste míchat v jednom pomodoru ajinu, a matiku např..) psal jsem si poznámky, a je to prostě pecka, moc jsem si toho sice nenapsal, ale to nevadí, důležité věci mám, jako například název článku xD

ukázka dnešních ranních poznámek + návyky jak šli návyky za poslední dny

Ani to nezkoušejte číst, alespoň většina lidí nemá páru co píšu, a to i když jsou přímo vedle, a já jsem za to rád, mám tak takovou dá se říct "vlastní šifru" xD

Dneska jsem zkrátka obětoval 1,5H bruce leemu, pak jsem se díval hlavně na metody učení,plánování, atd., chtěl jsem z toho stihnout víc, ale nestihl ?( , mě to ale nevadí, pomalu toho budu dělat čím dál víc, je chyba to uspěchat ..
      ------------------------------

myšlenková mapa (první :yaoming: )

Můj nový sešit !!! :s_love: :s_love:

Maličkosti: dal jsem si pár nových "pravidel", a další mám v hlavě zatím, četl jsem, že nejlepší je zvykat si vždy jen na jeden návyk, takže to beru postupně.

Např. chci denně číst, a to min. 20 stran, to je moje minimum, které budu každý den dodržovat.
      Taky od 13. denně cvičím, a medituju, až na včerejšek, to jsem usl :s_frown:
      Pří studování si budu psát zápisky, a následně pak opakovat, a přesouvat učivo do dlouhodobé paměti.

Je toho víc, ale zatím to nechám tak. Vážně cítím změnu, a vím že co nevidět se do toho opřu ještě víc, a ... zkrátka "ono to půjde" :s_cool:

Mějte se zatím krásně, a jestli vás něco zajímá, tak stačí napsat. Odpovídám všem, samozřejmě pokud je na co.. :s_p:

edit: PS: ty fotky jsem sem dal hlavně proto, že je zkrátka lepší když to všechno uvidíte, alespoň pro mě by to lepší bylo, vidím pak, že ten člověk to opravdu dělá, a nemluví tu jen kecy :f_eek:

Peace :f_drink: