NL zoom NL2-? a zkouška tak nějak předělat sám sebe

• eneabeats
      eneabeats
      Bronz
      Registrace: 18.11.2011 Příspěvky: 140
      Zdar lidi,

zkouším si sem založit nějaký blog o pokeru a tak, nějaký už jsem si založil před pár lety, ale stálo to všechno za -----.. nějaký čas jsem poker vůbec nehrál a chtěl bych se k tomu vrátit a začít zase hrát. Musel jsem kvuli naší ------- vládě složitě ověřovat na poště, kde to trvalo skoro hodinu, protože očividně lidi na přepážkách vědí pěkný prd.

Jinak jmenuji se Michal a je mi 24 let. Doteď jsem studoval ČZU, ale tak nějak jsem zjistil (sice až po 3. letech ), že mě obor který studuji vubec nezajíma. No každopádně jsem dost línej člověk a musím se dost do věcí bičovat, což mi tedy moc nejde.

Jak jsem už říkal, tak tu pár pokusů v pokeru už bylo, ale většinou to zkočilo pár prohrama a pak přesunutí na ruletu a prohrání zbytku rollu, takže vážně super :f_drink: ... No každopádně dost tiltuju, takže s tím budu muset něco dělat. (ještě nevím co ??). každopádně jsem se rozhodl hrát zoom a začnu na NL2, až budu mít prostředky na vyšší, tak přejdu na vyšší. (no uvidím, jak dlouho mi tydle keci, co tu píšu vydrží :f_thumbsup: )

Hraju na pokerstars, no vlastně, kde ted hrat taky jinde žejo.
  • 5 odpovědí
    • eneabeats
      eneabeats
      Bronz
      Dneska jsem započal tyhle keci a začal hrát. odehrál jsem skoro 500 hand na 2 stolech 6max NL2. Prohrál jsem tak 4-5USD uplně nesmyslným přihaozváním, i když jsem vlastně věděl, že prohraju:f_frown: , no prostě nesmysl, vlastně ani nevím, proč to dělám.. Každopádně mi přišlo pole dost slabý, na to že jsem hodně dlouho nehrál. Očividně to hrajou jen hráči pro zábavu, nebo aspoň mi to tak připadalo.

přihazuju graf za dnešek. Jelikož hraju na macu, tak jsem si stáhl free 30ti denního copilota, až mi zkončí, tak nevím co budu dělat :f_biggrin:

zatím zdar :f_cool:
    • PuppyOnTilt
      PuppyOnTilt
      Bronz
      Registrace: 01.03.2008 Příspěvky: 91
      S tvým přístupem ses rovnou sám odsoudil k neúspěchu. Když se totiž budeš sám shazovat a nebudeš si věřit, že něco dokážeš, tak to dobře nedopadne nikdy.
    • Prerovak
      Prerovak
      Bronz
      Registrace: 11.01.2015 Příspěvky: 243
      z grafu to vypada, že hraješ hodně agro, což nemusí být špatně. hodně blafuješ a tim si držíš non-showdown linku nad nulou. Problem je, když se začne soupeř bránit a ty neumíš zahodit, když to má. Každej něco trefi na bordu ve zhruba 30 procentech. Pokud ty sebereš pot v tech zbývajících 70 procentech, co soupeř netrefí, tak ti to uplně stačí + někdy trefíš i ty a vyhraješ na value.

Co bych ti poradil: blafuj jen dvě strýty, vybrat si mužeš který dvě chceš. třeba x/b/b nebo b/x/b. třetí možnost bet/bet/ček už mi přijde slabá a je dobrá na středně silný ruky (druhý pár a tak) pro blafovani je to naprd.
      A vyřad uplně colovani na rivru. To je beztak ztratovej move. Bud si dej minrejs misto coll, nebo rovnou fold.

taky je potřeba přemýšlet jestli se vyplati blafovat na bordu KQx, QJx, AJx a takovýhle. tam soupeř většinou něco má. bud už pár nebo aspon gutshot. Hodil bych tam jeden bet na flopu abych vyřadil poketpáry jako 22-66 a když nesloží tak už se na to vyseru. vyhraju si to příště.

A třetí věc je vědět kolik jde vyhrát. Vem si, že dlouhodobě vyhrát 10bb/100 je hodně dobrej výsledek a na vyšších stakes už se ti to nepodaří a budeš rád za 3-5bb/100. Takže není učel v pokru vyhrát všechny peníze jen jednou handou, ale spíš maxovat počet hand co to jde a vyhrávat pomalu ale dlouhodobě. Je duležitý si vždy vyhru přepočíst na bb/100hand, abys věděl jestli si vyhrál hodně nebo málo. Ale třeba se ti stane, že skončíš den v mínusu a po přepočtu zjistíš že jsi sice prohrál 2 dolary, ale dělá to jen -1bb/100 což je v pohodě a lehce to doženeš příště až ti pujdou lepší karty.

Tys vyhrál cca 70bb/500ruk což je14bb/100 to je hodně dobrej výsledek. Když se ti to podaří udržet tak budeš hodně za vodou. Az budeš mít 10 000 ruk tak při tomhle skore budeš mít výhru 14*10 000/100=1 400 bb * 0,02 USD = 28 USD výhra + rakeback. A to je dost na to posunout je na NL4. Tam už bude vyhra dvojnasobna při 10k ruk a vyhraješ za stejnej čas 50 usd.

Snad mám kurva ty výpočty dobře. Toto nikdy nebyla moje silná stránka.

Závěr je, že není potřeba vyhrát každou handu, ale nahrát jich co nejvíc a poctivě foldovat pokud se někdo vyloženě brání rejsama.

Domáci ukol:
      Sám si prozkoumej kolik si vyhrál na callech rivru.
      A kolik si vyhrál pokud si šel bet bet bet a blafoval jsi.

Doufám, že výsledky DÚ hodiš sem :)
    • eneabeats
      eneabeats
      Bronz
      Prerovak- četl jsem ten tvůj příspěvěk asi 3 krát, protože je tam na mě nějak moc informací :f_pleased: .. Každopádně většinu těch věcí co tam píšeš, tak jsem tak nějak se snažil vyzkoušet a je pravda že bet-bet- check je asi absolutní nesmysl.

Jak říkáš, bluffuju celkem dost, ale většinou to není až takový bluff, protože alespon něco držím, když mam opravdu prd, tak zahazuju. Bohužel když už něco trochu držím, tak mám jak říkáš problem zahodit v dalších částech hry.
      Lehce jsem projel handy a je prada, že v callech na riveru většinou nevyhrávám, spíš už je to tilt, když dám call ( absolutně nesmyslnej tah)
      bet-bet-bet akce je dobrá při bluffu, ale chce to alespon něco držet, ale rozhodně má větší potencial než call.

Jinak děkuji ža cenné rady, ra dslší budu moc rád :)

Dnes jsem dal 1500 hand na 2 stolech a jsem tak nějak nasranej a nevim. Ze začátku to šlo super, ale pak asi 3-4x jsem dostal dost slušný suck outy a nakonec byl i částečně pod čarou, což jsem pak tak nějak dostalo zase zpátky, ale mohlo to teda bejt o dost lepší. Občas ale narazím na nějakýho borce co callne uplně všechno s nesmyslnou kombinací a pak mu to na riveru dojde a ja už jsem v nervu :) šílený.

graf:

klidně bych sem vložil nějakou handu, ale jsem tupej a nevim jak :f_biggrin:
      v tom poker copilotu se taky zatím moc neorientuju a navíc mi nejdou ani statistiky u zoom pokeru na stolu :/, nebo nevím.

čus
    • eneabeats
      eneabeats
      Bronz
      Zdar, ještě bych hodil takovej sranda noční update.
      Dneska večer jsem si chtěl zahrát ruletu, ale nechtěl jsem ohrozit svůj roll, takže jsem si depositnul 10 babek jen tak na vyblbnuti..
      No nakonec jsem hrál asi 3h a nějak haluzně mám na úctě 400$... ty prachy nijak nepotrebuju, takže je nechám na úctě... akorát když je tam nechám, tak nějak ztrácí účel hrat NL2, když mám roll skoro na NL25..
      popravdě NL25 jsem ještě nehrál, ale parkrat už jsem zapnul NL10 a cejtil jsem se tam docela špatně (vystrasenej)... takže premejslim, ze bych skočil rovnou na NL5 a uvidím, jestli se tam udrzim aspoň BE :)