Cesta pokerové cashfishky

• honzaop
      honzaop
      Basic
      Registrace: 19.08.2017 Příspěvky: 3
      Zdravím všechny.
      Jmenuji se Honza, jsem z Ostravy, kolik mám let nevím, jelikož se to každým rokem mění, ale narodil jsem se tuším v r.1975 a po několika x návštěvách zdejšího fora, přečtení dosti článků i blogů jsem se rozhodl přestat tu chodit čučet jako anonym a představit se a podělit se i se svým příběhem jako slušně vychovaná pokerová fishka.
      K pokeru na netu jsem si poprvé přičichl někdy kolem r.2008-2009 a byla to herna Bwin.
      Hrál jsem micro cash, sem tam turnaje za drobné a koupil jsem si knihu od Hellmuta pro pokerové začátečníky a snažil se hrát dle ní. Už přesně nevím název, ale radil tam hrát vše od 77+ apod a dodnes nevím jak se to stalo, ale v turnaji za 5$ jsem se umístil tak, že jsem inkasoval 600$.
      S vědomím toho, jaký jsem už frajer, jsem si pak hned pustil NL100 (prosím bez komentáře) a těšil se, jak začnu vydělávat těžké hrachy a prorazím ve světě pokru tak jak jiní. Jenže ejhle, neprorazil. A asi po hodině jsem byl chudší o 600$ a na....ný na celý svět, jak je nespravedlivý a jak to těm luckerům může tak chodit....
      Otřáslo to mým sebevědomím docela dost, nějakou dobu jsem ani nehrál a pak jsem se zaregistroval na hernu Pokerstars, když ty bwiny jsou tak rigged.
      Zkoušel jsem hlavně turnaje, kupoval jsem si turnajové knížky a někdy v r.2012 jsem zjistil, že existuje nějaký HM2 a došlo na koupi i tohoto programu. V této době si troufám říct, že se mi v menších turnajích docela dařilo a v letech 2011-2015 jsem si celkem přišel na cca kolem 6500$ na výhrách.
      Jenže se mi dostaly do rukou dvě knížky od Dustyho, jak na cashkách raketově vyletěl nahoru a vzhledem k tomu, že turnaje jsou hodně časově náročné a i díky práci jsem už nemohl hrávat přes týden až do noci, řekl jsem si, že to na cash musím také zvládnout.
      Snažil jsem se hrávat co nejvíce ve volném čase, po večerech a po pár tisících hrách na NL5-10, kdy jsem nabyl opět přesvědčení, že to zvládnu, jsem se cpal jak trouba na NL25. Z turnajů jsem měl v kasičce docela dobře nastřádáno a protože se mi nechtělo sedět u klasických stolů, skočil jsem rovnou do novinky do Zoomu a to byla možná dle mého názoru ta největší chyba, ikdyž asi jsem neměl lézt ani na NL25, když jsem neměl jistotu, že porážím NL10.
      Četl jsem zde blogy hráčů, jak začínali od nuly a jak šli nahoru, díval jsem se na jejich plusové grafy, možná jim i tiše závidím a přemýšlím, jestli tu mám postnout svůj výsledek za ono období, protože jak šel čas a Honza hrál na NL25, tak pokerová kasička vysychala čím dál víc, až v pokladně nezůstala ani vindra. Nu přikládám svůj graf z tohoto období, jak jsem dopadl a jak jsem většinu výher z turnajů přenechal svou slabou hrou v cash hrách lepším hráčům a pohádka, kdy všichni žili šťastně až do smrti, se nekonala.

[img]http://honzaopqo.rajce.idnes.cz/poker/#graf1.jpg[/img]
      [img]http://honzaopqo.rajce.idnes.cz/poker/#graf2.jpg[/img]

Nepodařilo se mi prorazit na NL25 a když se na to zpětně dívám, myslím, že největší chyba byla ustrašená pasívní hra, čekání na to, až to těm agresívním 3betantům natřu, až hitnu...,tilt, calling station a asi ten formát Zoom, kdy jsem nevěděl, co protivníci odehráli za handu předtím, co jsou zač, či v jakém jsou rozpoložení, atd. V té době jsem hodně bojoval s tiltem, frustrací, naučil jsem se i nové nadávky a nakonec jsem to vzdal, sem tam jsem si pak zahrál na NL5-10 už jen tak a pak jsem přestal hrát úplně a přišel zákaz pokru v CZ.
      Neřešil jsem nikdy své problémy v pokru, své nedostatky, své otázky na žádném foru a možná i to byla veliká chyba, jelikož jak vidím, spousta úspěšných hráčů chodí na pokerová forá a komunity, kde můžou buď poradit, nebo si nechat poradit.
      Tak jako tak, začal jsem na jaře opět přemýšlet nad oprášením své pokerové kariéry, přeci jen, reguláři musí taky z něčeho žít a musí je někdo krmit.
      Zkusil jsem překopat celý svůj styl, jak jsem hrával, snažím se čerpat nové poznatky a učit se hrát "jinak", než předtím a začal jsem hrát na NL10 PS, ovšem klasické FR stoly, kde sleduju jednotlivé hráče a hledám podobné fishky jako jsem já, které bych mohl škubat.
      To je výsledek za červenec.

[img]http://honzaopqo.rajce.idnes.cz/poker/#graf4.jpg[/img]

A můj cíl je nyní zlepšovat se na NL10, více se učit a nahrát na NL10 stack 1000$.
      A pokud se mi to podaři, tak vlítnout na NL25 a naučit se konečně porážet i NL25.

Pokru zdar, Honza
  • 1 odpověď
    • Dakraa
      Dakraa
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 14.09.2009 Příspěvky: 5,734
      Ahoj. Držim palce. Určitě mrknu na strategickou sekci tady na fóru. Hodnocení hand apd. Dá se tu najít fajn inspirace. Třeba i ve strategické sekci. A pak už se ti snad podaří svoje slabý stránky zlepšit.