[NL5] SB 3b 88 vs. CO/BTN - co dál?

• Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 67
      PokerStars - $0.05 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 100 BB
      Hero (SB): 100 BB
      BB: 100 BB
      UTG: 92.6 BB
      MP: 117 BB
      CO: 106 BB

Hero posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 8:club: 8:spade:

fold, fold, CO raises to 3 BB, fold, Hero raises to 10 BB, fold, CO calls 7 BB

Flop: (21 BB, 2 players) 2:heart: 7:spade: 6:club:
      Hero bets 13.2 BB, CO calls 13.2 BB

Turn: (47.4 BB, 2 players) A:heart:
      Hero checks, CO bets 23 BB, fold,

Pocket 88 sice 3betuju SB vs. CO/BTN, ale vůbec nikdy netuším, co chci hrát post-flop. Tohle by měl být ideální board, ale zase všechno špatně. Na flopu jsem sázel 66% proto, abych vyfoldoval overkarty. Zpětně si myslím, že spoustu overkaret stejně nikdo nefoldne, takže vlastně nevím, co chci a mám hrát. Soupeř tu má lepší overpáry, na turnu mu ještě přistálo eso...

Nějaké rady, jak správně zahrát tuto handu a jak obecně hrát 88-TT v 3bet potech? Asi bych to měl jen callovat, když to neumím hrát v 3b potech.
  • 10 odpovědí
    • ryze00
      ryze00
      Bronz
      Registrace: 22.12.2013 Příspěvky: 33
      Já osobně se rozhoduji podle soupeře ..... fishky 3 betuju a na takových boardech cbet 1/2 potu flop, turn mám pocit že fishe na flopu nepoloží žádný over karty a Ax handy a na turnu pokračuji betem jelikož A je dobrá bluff karta aby zahodili handy typu KQ , JT apod... když se dostanu na river se second pair a horším většinou ch/f ..... proti horším regum tohle ne 3betuji a hraji to spíš na set mine a v případě že se pro checkuje flop sázím za 2/3 s úmyslem vzít deadmoney ... zase záleží hodně na struktuře boardu a informacích o protihráči.....
    • yeaxify
      yeaxify
      Bronz
      Registrace: 29.12.2013 Příspěvky: 37
      Záleží od soupeře. Do rega se da call i 3B. Do fishky bych calloval, tady FE moc asi nebude. Pokud je to nějaká passive fish s výsokým FtCB, tak asi ok, ale jinak bych 3betoval jen silné equity handy, které se pak daleko pohodlněji calluji do fishky. OTF value bet, turn zde spousta hráčů betne jako blaf poté, co ukážeš slabinu checkem. Jestli je to nejaky nit tak asi fold, pokud nějaký loose hráč, tak bych normálně calloval, stejně tak call do nějaké agresivní loose fishe, tam bych zřejmě vycalloval i další bet na riveru.

Kdybych tuto handu hrál já ze strany soupeře a ty ses jevil jako typický reg, callnu flop a po tvém checku OTT, kdy sis capnul range, bych bareloval turn i river. Toto je myslím dost +EV a naprostá většina regů tohoto limitu, pokud nemají nějaký tell, foldne buď hned na turnu nebo pak na riveru, protože river je obecně na microlimits velmi málo blafován. Pak je možná dobré betnout nějaký menší sizing, aby si člověk necapnul range, popř. to prostě calldownout, pokud vím, že je soupeř podobného blafu schopen?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Akú súper otvára asi range, čo z toho by mal / bude defendovať callom vs 3bet, čo by mal / bude defendovať vs cbet. Uvidíš, aká je jeho range a môžeš sa rozhodnúť, čo na turne. Postni na kontrolu.
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      JohnDoe1313: CO bude callovat vs. 3b ze SB ASI:
      - 22-QQ (soupeři často callují i nízké páry, i když by neměli)
      - AJ+ (AK většina hráčů jen callne), ATs
      - KTs+, KQo
      - QTs+
      - JTs, T9s, 98s, 87s, 76s

Na flopu callnou ASI:
      - 22, 66+
      - AK, ATs+ v srdcích, spadech, clubech
      - 98s, 87s, 76s

Proti této rangi mají 88 na turnu equity 10%, takže fold.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Super :) Jeho Ahigh floaty improvli a blokujeme mu majoritu bluffov s 98s.

Preflop máš asi lineárnu range, takže častý cbet na flope je na mieste (máme kopu EQ, i keď súper možno bude mať viac nuts komb). Nie je problém check/foldovať tieto páry, ak blokuješ súperovu bluffing range; benefituješ z toho, že si vyfoldoval equity share na flope a občas sa to precheckuje na turne, teda občas pôjdeš na showdown, občas môžeš ešte valuebetnúť, etc.

Flop sizing by stačil 1/3 - 1/2, ak betuješ väčšinu range.
    • Accountko
      Accountko
      Bronz
      Registrace: 01.06.2012 Příspěvky: 59
      Pekne pekne :)
    • pepan47
      pepan47
      Bronz
      Registrace: 30.08.2011 Příspěvky: 638
      toto sú populačné tendencie ? 22-QQ (soupeři často callují i nízké páry, i když by neměli)

pretože ja napríklad QQ a AK happy 4betujem na CO
    • Aver77
      Aver77
      Bronz
      Registrace: 06.05.2012 Příspěvky: 678
      Ahoj, dôvod, prečo chceme betovať menej, keď betujeme väčšinu range? Už som to niekde počul ale priznám sa, že mi nie je úplne jasné prečo :) .
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      @pepan47:
      Vyfiltroval jsem si to na NL5 ZOOM, ale zjevně žádný vzorek zatím:

AK
      BTN call 3b: 6x
      BTN 4b: 4x

QQ
      BTN call 3b: 5x
      BTN 4b: 0

Vše je po BTN open raisu (RFI).
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      pepan47 původně napsal
      toto sú populačné tendencie ? 22-QQ (soupeři často callují i nízké páry, i když by neměli)

pretože ja napríklad QQ a AK happy 4betujem na CO
      Záleží podľa šírky súperovej 3bet a stackoff range. Možno, že PF callom by sa to dalo zahrať profitabilnejšie.

Aver77 původně napsal
      Ahoj, dôvod, prečo chceme betovať menej, keď betujeme väčšinu range? Už som to niekde počul ale priznám sa, že mi nie je úplne jasné prečo :) .
      Imo pretože betujeme aj stredne silné ruky, ktoré chcú call od horšieho. Ak bombneš, kopa hands ani nemá value bet, pretože súper môže často foldovať. Napr. AK v tomto spote môže byť valuebet, ale nie za 2/3.