[NL10] 87s SQ

• Titan8
      Titan8
      Zlato
      Registrace: 18.02.2014 Příspěvky: 798
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $15.48 (154.8 bb)
      Hero (BB): $12.39 (123.9 bb)
      UTG: $10 (100 bb)
      MP: $4.96 (49.6 bb)
      CO: $7 (70 bb)
      BTN: $7.92 (79.2 bb)

Preflop: Hero is BB with :8s: :7s:
      UTG raises to $0.30, MP calls $0.30, CO calls $0.30, 2 folds, Hero raises to $1.60, 2 folds, CO calls $1.30

Flop: ($3.85) :8d: :Ac: :6h: (2 players)
      Hero checks, CO checks

Turn: ($3.85) :6s: (2 players)
      Hero ???

Ahoj všetkým, nie som si istý touto handou, každé užitočné info je vítané :) info o hráčoch nemám (okrem toho, že dvaja sú očividne fishe)...

Prvá otázka je ohľadom PF squeeze range. Squeezoval by som aj low Axs, ktoré mi prídu kúsok lepšie vzhľadom na lepší potencionálny flush, každopádne SC mi prídu stále dosť dobré. Avšak nehrá sa to postflop úplne jednoznačne.

Ako hráte flop/turn? Call jednu street? Alebo vypáliť na turne nejaký protection/thinvalue bet okolo 1/5p?
  • 4 odpovědí
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Pf to jen calluju, ta ruka imo hraje lip v mw potu, nez v heads upu. Ve ctyrech lidech si dokazu predstavit, ze budem mit equity na vyhru potu kolem 25%, coz je vzhledem k investovanym penezum super, zatimco v heads upu budem mit proti souperove rangi treba jen 35%, coz je sice vic, ale jsme tam dva a oba jsme investovali mnohem vic pro mensi vyhru (pomerne)...

Jiny je to treba s handou jako AQo, ktera v mw hraje naopak spatne a jeji equitu vyuzijem lip, kdyz se izolujem do heads upu.

Postflop betuju 1/3 s planem to nasledne procheckovat. Obcas dostanem call od horsiho a nebo fold od horsiho, coz je fajn vzhledem k tomu, kolik equity na nas jeho slabe handy maji.

Samozrejme ch/c je mozna alternativa a neni to zasadni chyba imo.
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 197
      Ahoj, pěkně napsáno od bodychecka, souhlas... Jenom si nejsem uplně jistý tím posledním řádkem, já se držím takového pravidla, že když nevím jestli check nebo bet, vždycky volím bet. No a vzhledem k limitu si myslím, že soupeři udělají víc chyb callovaním (facing bet), než že by si častěji spewnuli (agrese facing check)... Ale to jen taková poznámka :) podle mě by ses tedy měl spíš rozhodovat jestli bet a nebo check/FOLD (nechci zas postnout wall of text, ale je toho víc... trošku míň braindead soupeř by mohl vědět, že například vždycky Cbetneš, když máš Ax takže když checkneš, tvoje nejlepší handa je KK a povodí si tě... Navíc squeezuješ do UTG, so...).

Konkrétně k tvému spotu/situaci - proč vůbec squeezuješ? Buď chceš FE preflop - v tom případě máš špatnou handselekci, handa jako K7o dostane foldy častěji, než 78s... Nebo soupeř hraje špatně postflop (je fit/fold? je face up? stabne air když neCbetneš? Foldne například TT když Cbetneš Ahi board? etc etc, je fajn vědět aspoň něco...), víš jak na něm kapitalizuješ a proto chceš vybudovat větší pot, který víš, na jaké street a jak sebereš.
      Přijde mi, že neděláš ani jedno, jenom squeezuješ, abys prostě squeeznul... random play, žádné odůvodnění, tentokrát jsi prostě kliknul tenhle button :) => to je chyba, i kdyby samotná play byla správná.
      Squeeze se mi nelíbí. Nelíbil by se mi s žádnou spekulativní handou, nebo handou, se kterou rád uvidím flop. Tady squeezuješ na 16bb, kdyby MP nebo CO šli all-in proti tomu squeeze, je to shitty spot, páč máš zainvestováno zhruba 25% efektivního stacku => víceméně bys měl ten shove callnout s any2. No s 9hi jsem se nestacknul jako caller snad nikdy, nemyslím že je to winning play. A fold je meh... A i když některá fish bude pokračovat jenom callem, tak situaci taky zrovna nemiluju, třeba tady, přišel jeden z lepších boardů pro tvojí handu a máš těžké (a zbytečné) rozhodnutí.

No, z toho plyne odpověď na otázku "jakou range squeezuji preflop?" - takovou, se kterou callnu shove proti fishi - otázka na tebe - s jakou range by ses stacknul? :) (nějakých 7% mi přijde jako ok starting point, něco jako 88+,ATs+,KQs,AQo+ zkus takhle a pak uvidíš, jestli chceš jít wider... )

Jak hraju flop? Tough one... 1,5 pot behind, asi žádná fold equity na lepší... když checknu, betne soupeř QJo? Když betnu 1/3, je soupeř schopný shovenout QJo? Popravdě nevím jakou ti dát obecnou radu, abys neudělal chyby v jiných podobných spotech. Cbet 1/3 je asi nejvíc ok, lidi neshovenou air proti tomu až tak často, když dostaneš call tak uplně neva, páč jsi si víceméně dal odds na suckout proti lepšímu (respektive, kdybys checknul a soupeř betnul 1/3, tak callneš, takže takhle je situace relativně stejná, jenom s tím, že máme fold equity když betnem + se bráníme proti jeho případnému většímu betu, kdyby jsme checkli, snad dává smysl...)...

Turn sad nehraju, foldne :D no kdyby ne tak zase, záleží, jaký turn přijde - jinak se budu tvářit na 2h než na 9s například, že... Nechám to zatím tak s doporučením x/f turn unimproved, což je nic moc odpověď (i play), ale vycházím z předpokladu, že soupeř neshovne necelý pot behind s horším (i kdyby jeho bluffshove T range měla draws, tak draws blokujeme), no vlastně po té akci by moc horšího ani míc neměl, ale again, je to fish, takže by mě nepřekvapil ani J7o, už jsem viděl snad fakt všechno :D

Sám vidíš, že tyhle spoty nejsou tak jednoduché, ale hlavně, v první řadě bys v nich vůbec ani neměl být. Až na ně budeš připravený poznáš tak, že postneš handu na vyšším levelu, nabídneš odůvodnění svojí hry a pak můžeš mít diskuzi o spotu. Dokud je to ve fázi "tady jsem squeeznul, nevím proč, docela hezká handa, tak proč ne. Bet nebo check flop?", měl by ses zaměřit na jiné spoty ;)
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,695
      Hezké články.
      Ten sqz se mi nelíbil. Call je lepší do mw.
      Proti fisim se hraj lépe Ax,Kx ruky, které hitují silné páry a můžeme je betovat.
    • Titan8
      Titan8
      Zlato
      Registrace: 18.02.2014 Příspěvky: 798
      dik za rady, urcite na zamyslenie, hlavne ta SQ range