[NL10] straight flush vs. straight flush

• TK1991
      TK1991
      Bronz
      Registrace: 23.03.2017 Příspěvky: 19
      Zdravím, celkom zaujímavú handu som dnes uhral a našťastie s tým šťastnejším koncom, máte niekto podobné zaujímavé ruky? :D

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10 (100 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      UTG: $34.20 (342 bb)
      Hero (MP): $19.23 (192.3 bb)
      CO: $10 (100 bb)
      BTN: $17.59 (175.9 bb)

Preflop: Hero is MP with Q J
      UTG folds, Hero raises to $0.27, CO folds, BTN calls $0.27, SB folds, BB calls $0.17

Flop: ($0.86) J T T (3 players)
      BB checks, Hero checks, BTN bets $0.41, BB folds, Hero calls $0.41

Turn: ($1.68) 9 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.90, Hero calls $0.90

River: ($3.48) 8 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $3.32, Hero raises to $16.40, BTN calls $12.69 and is all-in

Results: $35.50 pot ($1.50 rake)
      Final Board: J T T 9 8
      Hero showed Q J and won $34 ($16.41 net)
      BTN showed K 7 and lost (-$17.59 net)
  • 15 odpovědí
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Vlastně si prohrál, jen o tom nevíš.
      Předpokládám absence game plánu u tebe (ev- open). Na flopu bychom měli protektovat TP v MP. Určitě chceme valuebetovat river.
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 69
      Co jsem viděl range na coachingách, tak QJo na MP většinou doporučují otevírat!?

Není více +EV hrát ten river x/raise, jak to zahrál hero? Proč myslíš, že je donk lepší? Nehrozí, že soupeř jen callne Kx flush? Vzhledem k boardu by mohl (měl??) callnout i Ax flush.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Kdo to doporučuje ve svých videí? Mít default open QJo na MP znamená tak 24-26 % OP, dost těžko se to dá uhrát profitabilně, ale jestli máš ověřeno v tvé databázi že je to ok, tak neříkám ani popel (schválně zkus postnout výsledek).
      Kolik kombinací b/c na náš ch. raise dorovná? Kolik kombinací (i dost silných) checkuje river. Schválně bude tu betovat AT?
      Proč by tu měl dorovnávat i Ax flush (vždycky), kolik má vlast Ax flashí?
      Samotná ruka není tak zajímavá (nenastává příliš často), zajímavější je jak to uhrát s celou naší range.
      Napsal jsem že vlastně prohrál, protože to z mého pohledu nezahrál nejvíc EV+. Uvažuji z dlouhodobého hlediska.
    • Vampiir142
      Vampiir142
      Stříbro
      Registrace: 01.10.2017 Příspěvky: 75
      Musím říct, že nerozumím tomu checku po flopu.
      Když už jsi otvíral QJo a začínal jsi hru, chytil jsi nejvišší pár + jedna over karta, proč check?
      Nevěřil jsis, snašil jsi někoho nachytat na 1 nejvyšší pár?
      Na flopu 2 karty stejné barvy, hrozí flusch draw a ty dáváš oponentům šanci. Rozuměl bych, kdyby jsi proti dvěma měl střední pár, ale takhle mi to není jasné.
      Checku na turnu rozumím máš strait flush draw, hrozí flush proti a ty chceš levně další kartu. Checku na turnu taky rozumím, máš nuts, chytáš ho do pasti a vyšlo ti to.

Jasně, handu jsi nakonec vyhrál s velice dobrým výsledkem, ale ten začátek je zvláštní. Oponent to zahrál dobře, jen měl hold smůlu.
    • Vampiir142
      Vampiir142
      Stříbro
      Registrace: 01.10.2017 Příspěvky: 75
      Jinak pro 6max otvírání QJo z MP pro tight hru (12%) je mimo, ale pro loose hru (16%) by byla OK.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Checku na turnu (river?) taky rozumím, máš nuts, chytáš ho do pasti a vyšlo ti to.
      - Proč je lepší ch. raise - argument? Jakou range dáváte soupeři, opravdu tu má tolik kombinací které bet/callnou? Jaká část range tu půjde pouze ch. behind, ale dorovnala by náš valuebet, co je častější? Mám obavu že se tu spíše rozhodujete více pocitově, výsledek této konkrétní handy není důležitý.
      Soupeř to také nezahrál optimálně. Za mě bych betoval více T a šel nižší sizing na R (co tu vlastně targetoval). Za sebe bych tu na ch. raise Ax flush vzhledem ke struktuře boardu foldnul.
      Jinak pro 6max otvírání QJo z MP pro tight hru (12%) je mimo, ale pro loose hru (16%) by byla OK
      - 16% na MP je standart TAG, ale nechápu jak se vám tam vejde QJo. Já mám například aktuálně 20% MP a QJo tam jednoznačně nemám (mám vypracovaný PRF game plan, kterého se držím). Můžu vidět jak to máte sestavené?
    • TK1991
      TK1991
      Bronz
      zdravím, dôvody prečo som to zahral ako som to zahral som neuvádzal lebo som to tu len chcel trochu okoreniť zaujímavou handou. Normálne to z MP neotváram ale stôl bol zložený z total nitov a loose fish.
      Rasi4R původně napsal
      Vlastně si prohrál, jen o tom nevíš.
      Předpokládám absence game plánu u tebe (ev- open). Na flopu bychom měli protektovat TP v MP. Určitě chceme valuebetovat river.
      áno ale zároveň si chceme defendovať x/c range čiže môj check má opodstatnenie aj keď proti cbetu nemám nič.
      K tomu riveru: x/r mi príde oveľa lepší ako donk, súper tam má kopec Ah flushy keďže ide o rybu, fullhousy a tým že checknem mu tam ponechám aj nejaké bluffy
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Registrace: 03.06.2012 Příspěvky: 202
      Rasi4R původně napsal
      Předpokládám absence game plánu u tebe (ev- open)
      Vampiir142 původně napsal
      Jinak pro 6max otvírání QJo z MP pro tight hru (12%) je mimo, ale pro loose hru (16%) by byla OK.
      nitky, strašný nitky xD

(takže za mě s preflop nemám problém, pokud si hero věří, že má dostatečnou postflop edge...)

jinak k handě... zkus se rozepsat, proč jsi zahrál, jak jsi zahrál, pak se můžeme o něčem bavit... takhle je to o ničem (no offense tho)
    • TK1991
      TK1991
      Bronz
      koment nad tebou :)
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      áno ale zároveň si chceme defendovať x/c range
      - kolik lidí na micro bude stabovat v MP na JTT například s 76? Svou ruku bychom měli protektovat, vem si jen situaci kdy drží 89 a A5, kolik tím soupeřům dáváme šanci na hit. Pokud máš nějaké info (například statistiky nebo poznámka), tak je vždy lepší je vložit k ruce. Myšlenkové pochody jsou důležité vždy, platí pravidlo čím lepší info dodáš, tím lepší odpověď dostaneš.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      nitky, strašný nitky xD
      - mě to dává větší smysl hrát na micro více tight, protože nemáme tolik informací na soupeře (velké pole). Já taky hraji více ruk za hodinu, takže klidně vynechám záměrně vynechám spoty které jsou například mírně ev+, protože časově to není tak EV+.
      Jestli dokážeš mít v profitu QJo může ovlivňovat dost faktorů (dobrá tableselekce, málo stolu a preference kvality hry nad kvantitou, taky můžeš být hodně kvalitní hráč postflop, taky je to malý vzorek), ale každopádně klobouk dolů. To co funguje u tebe, nemusí fungovat například u TK1991, proto si to každý musí ověřit sám za sebe.
      Jinak nechápu kolik musíš mít na MP, když já mám 20%. :) ú
    • Narc1s
      Narc1s
      Stříbro
      Registrace: 22.05.2016 Příspěvky: 69
      Rasi4R: Tak já jsem otevřel na MP QJo 79x a výsledek je 95bb/100 na NL2 a NL5. Handa těží hlavně z toho, že soupeři strašně foldují na open raisy, edge nemám.

Zkusil jsem se na ty range podívat a můj rybí názor je tento:
      Určitě x/raise: TT (1c), JJ (1c), JTs (2c), T9s (2c), AhQx (3c) = 9 comb
      Určitě donk: ATs (2c), KTs (2c), QJs (2c) = 6 comb
      Podle soupeře: KQs (3c), KQo (9c) = 12 comb

Asi obě varianty jsou možné :f_biggrin:
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      TK1991 původně napsal
      aha pravda, sry nevšiml jsem si, jen jsem proletěl a viděl spoustu hatepostů na preflop play, tak jsem taky přihodil názor... Ok, takže předpokládám, že BTN je ta loose fish a ostatní jsou nitky. Preflop tedy whatever, já bych otevřel, nicméně i argumenty pro fold preflop jsou opodstatněné, je pravda, že na micro nebo small stakes není potřeba to nějak hrotit, soupeři jsou dost slabí a nemusíš honit každý jeden spot jen za cenu abys měl v hudu vyšší číslo, lidem je fuk jak ty hraješ, každý kliká svoje karty :) ...
      Flop je podle mě chyba - když mám v potu fish, vždycky přemýšlím, jak z něj dostanu co nejvíc value. Tady mě vycalluje každý gutshot, který mě jen napadne, soupeř má i horší Jx handy, nedivil bych se, kdyby fish ukázala J4o, nebo callnula v pohodě dvakrát big bet s něčím jako 55, nebo i Ahi, takže rozhodně betnout flop.
      Ty si chceš defendovat x/c range proti soupeři, který ani neví, co to je range... To je nic moc logika (zkusím nahodit podobný příklad - budeš balancovat 3b/shove range proti někomu, kdo nikdy ne4betuje jako bluff? budeš balancovat 3b range proti někomu, kdo folduje na3bet 75%? tohle je podobná situace, asi uznáš, že je to nonsense :) )
      Spíš naopak - jsi multiway a každé Ax, Kx jje pro tebe špatná karta, jakákoliv 9, 8, 7 také není ideální - ať už z důvodu, že by tě mohl jeden ze soupeřů zadarmo outdrawnout, nebo z důvodu, že by slabší kombinace dostala strach a zahodila, tedy bys ztratil value. Navíc máš v potu nita - ten ti něbude dělat problémy a navíc - on stejně dá do potu peníze, jen když hitne, takže ti nevadí, když foldne hned na flopu a budeš HU s fishí... Nebetujeme tedy jen pro value, protekce je také důůležitá, nikdy nezapomínat :)
      Taže jo, já bombnu flop, bombnu turn a pak se teprva začnu rozhodovat. Tady má fish prakticky každou nutflush, horší flushe, Tx, nějaké ty 55 s heartem, někdy bez, kdo ví. Jestli má fullhouse nebo 7h, možná i Ah, tak dostanu celý jeho stack ať se rozhodnu jakkoli, souhlas (respektive, když potnu river tak nutflush asi nestacknu vždycky...)? Tedy otázka je, jak dostat nejvíc z Tx, nebo horších flushí (třebas ty 55 s heartem), případně něčeho úplně random hloupého, možná i random rebluff v jeho očích... No vychází mi to na malý bet na riveru, pod půl potu... I fish raisne nutflush, někdy i horší, rozhodně nezahodí Tx bez ohledu na 4flush board, no zbytek jeho nuted range je irelevantní páč i fish tady raisne fullhouse nebo Ah... Takže to by byla moje line.
      As played, popravdě si nejsem úplně jistý, páč bych se v tomhle spotu asi neobjevil... Asi bych donknul river ze strachu že checkne behind Tx nebo weak flush ale rozhodně callne bet (a jeho horší nutted handy jsou jak jsem zmínil irelevantní imo).
      Jestli si myslíš, že no chance aby raisnul nutflush na riveru, nebo že Tx zahodí vždycky, tak checkni river...
    • N3bojsa
      N3bojsa
      Bronz
      Rasi4R původně napsal
      mě to dává větší smysl hrát na micro více tight, protože nemáme tolik informací na soupeře (velké pole). Já taky hraji více ruk za hodinu, takže klidně vynechám záměrně vynechám spoty které jsou například mírně ev+, protože časově to není tak EV+.
      Jasný supr, rozumné zdůvodnění a jsems tím v pohodě ;)
      Jenom jsi dej pozor, abys nebyl high volume player na sajtě, která ti dává 5% rakeback, to pak ztrácí smysl... chápeme se :)
    • TK1991
      TK1991
      Bronz
      N3bojsa původně napsal
      TK1991 původně napsal
      Flop je podle mě chyba - když mám v potu fish, vždycky přemýšlím, jak z něj dostanu co nejvíc value. Tady mě vycalluje každý gutshot, který mě jen napadne, soupeř má i horší Jx handy, nedivil bych se, kdyby fish ukázala J4o, nebo callnula v pohodě dvakrát big bet s něčím jako 55, nebo i Ahi, takže rozhodně betnout flop.
      Ty si chceš defendovat x/c range proti soupeři, který ani neví, co to je range... To je nic moc logika (zkusím nahodit podobný příklad - budeš balancovat 3b/shove range proti někomu, kdo nikdy ne4betuje jako bluff? budeš balancovat 3b range proti někomu, kdo folduje na3bet 75%? tohle je podobná situace, asi uznáš, že je to nonsense :) )
      Spíš naopak - jsi multiway a každé Ax, Kx jje pro tebe špatná karta, jakákoliv 9, 8, 7 také není ideální - ať už z důvodu, že by tě mohl jeden ze soupeřů zadarmo outdrawnout, nebo z důvodu, že by slabší kombinace dostala strach a zahodila, tedy bys ztratil value. Navíc máš v potu nita - ten ti něbude dělat problémy a navíc - on stejně dá do potu peníze, jen když hitne, takže ti nevadí, když foldne hned na flopu a budeš HU s fishí... Nebetujeme tedy jen pro value, protekce je také důůležitá, nikdy nezapomínat :)
      plne súhlasim presvedčil si ma, ja to tam checkujem snáď už automaticky, mimochodom vs. reg to tam asi už checkneš že? ono protekcia je samozrejme vždy dôležitá ale ak tam nevychádza valuebet tak to asi nebudeš oop veľmi síliť, ta hrateľnosť nie nič moc okrem toho máme tiež jednu overcard takže tiež realizujeme equity[quote]

Rasi4R původně napsal
      mě to dává větší smysl hrát na micro více tight, protože nemáme tolik informací na soupeře (velké pole). Já taky hraji více ruk za hodinu, takže klidně vynechám záměrně vynechám spoty které jsou například mírně ev+, protože časově to není tak EV+.
      koľko hrávaš stolov?