[NL5] NL2 QQ 3bet spot

• filip212
      filip212
      Zlato
      Registrace: 30.05.2010 Příspěvky: 308
      Čaute mám tu 1 zaujímavú ruku z NL2 a niesom si istý či som ju zahral optimálne.
      iPoker - €0.02 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 371.5 BB (VPIP: 31.49, PFR: 27.35, 3Bet Preflop: 9.77, Hands: 370)
      Hero (SB): 195 BB
      BB: 100 BB (VPIP: 40.48, PFR: 26.98, 3Bet Preflop: 8.00, Hands: 127)
      UTG: 156.5 BB (VPIP: 20.65, PFR: 11.96, 3Bet Preflop: 1.22, Hands: 185)
      CO: 108.5 BB (VPIP: 42.42, PFR: 13.64, 3Bet Preflop: 3.45, Hands: 67)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:club: Q:heart:

fold, CO raises to 4 BB, fold, Hero raises to 12 BB, fold, CO calls 8 BB

Hráč má F3B 100% ale bola to malá vzorka 3 rúk kde čelil 3betu. Calloval a 1.krát som ho videl v 3bet spote.
      Nepoznám moc jeho range ale dávam ho na 66+,AK,AQ
      Flop: (25 BB, 2 players) 9:club: T:spade: 6:heart:
      Hero bets 12.5 BB, CO raises to 36 BB, Hero calls 23.5 BB
      Na flope dávam štandardne 1/2 potu Cbet a prichádza 2bet. Niesom si istý, či je schopný urobiť to s celou svojou range ale keďže je to NL2 rátam, že ano. Callujem s tým, že pri vysokej agresivite na ďalších streetach foldnem.
      Turn: (97 BB, 2 players) K:club:
      Hero checks, CO checks
      Checkujem turn podľa plánu a on checkuje back z čoho sa dajú podľa mňa usúdiť iba 2 veci. Buď sa zľakol Kinga alebo má overpair/set. Jeho range môže byť podľa mňa stále 100% a idem na river s plánom check/call aby som ho udržal jeho bluffing range širokú.
      River: (97 BB, 2 players) 4:spade:
      Hero checks, CO checks
      Podľa plánu som checkol a on checkol back
      CO shows T:heart: A:diamond: (One Pair, Tens)
      (Pre 28%, Flop 21%, Turn 11%)
      Hero shows Q:club: Q:heart: (One Pair, Queens)
      (Pre 72%, Flop 79%, Turn 89%)
      Hero wins 91 BB
      Rake paid 6 BB

Mal som túto handu zahrať podľa vás inak? Niesom si istý hlavne hrou na turne/riveri bol som mimo pozície a toto mi prišla ako najlepšia možná cesta vyťažiť z toho spotu value. AF Turn mal 3 AF River mal 5.
      Celkovo to vnímam tak, že keby som betol turn alebo river ja on by asi 90% rúk, ktoré mohol kedykoľvek otočiť na bluff zahodil a už by som išiel viac menej iba do value range, ktorá ma porážala.

Po showdowne som zistil, že som moc dobre neodhadol range s, ktorou ma mohol callovať. AA,KK by tam byť ani nemuselo ale niektorý hráči to callujú a ešte som ho nevidel takú handu zahrať.

Celkovo, keď hodnotím ruku s odkrytými kartami tak keby betnem turn asi zahodí, keby shownem river asi by som videl call
  • 3 odpovědí
    • Phaantom
      Phaantom
      Bronz
      Registrace: 07.02.2010 Příspěvky: 1,232
      po 64 handách bych vůbec nebral nazřetel agression factory na turnu a riveru.
      Já takovy spot hraju vždycky 3b ship na flopu. Občas se stane, že tam bude mít lepší ale podle mých zkušeností budeš častěji vyhrávat.
    • PatricioHD
      PatricioHD
      Stříbro
      Registrace: 06.12.2016 Příspěvky: 82
      Sice tam máš u něj jen 67 hand, ale i tak otevírá přes 40 %. Tím bych zároveň rozšířil jeho 3B range než jen 66+, AK, AQ.

Flop - rainbow, ale se spoustou straightdraw. Zahrál bych spíše check-call, check-raise. Call jeho lehkého 3B je myslím OK.

Po K na Turnu a jeho checku bych určitě byl na riveru pro bet okolo +2/3 potu a jít si pro value QQ. AA, KK, AK by vzhledem k jeho agresivitě na turnu betnul.
    • s44vhl7l
      s44vhl7l
      Bronz
      Registrace: 21.01.2011 Příspěvky: 242
      Daj si na neho poznamku ze reraisuje cbety s top parom resp ze precenuje TP.
      Takyto idioti by ti na flope odovzdali cely stack. Treba ich vyhladavat :)