[NL25] low bets vs passive player

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 791
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Soupeř je 20/13 na 220 handách a fold to 3b má 20 (5), cbet zatím 56 (9)

SB: $51.20 (204.8 bb)
      Hero (BB): $30.64 (122.6 bb)
      UTG: $25 (100 bb)
      MP: $102.52 (410.1 bb)
      CO: $14.33 (57.3 bb)
      BTN: $25.32 (101.3 bb)

Preflop: Hero is BB with :Td: :Th:
      2 folds, CO raises to $0.75, 2 folds, Hero raises to $2.20, CO calls $1.45

Flop: ($4.50) :7h: :2c: :Kd: (2 players)
      Hero bets $1.42, CO calls $1.42

Turn: ($7.34) :Ts: (2 players)
      Hero bets $3.51, CO calls $3.51

River: ($14.36) :7c: (2 players)
      Hero bets $7.20, CO calls $7.20 and is all-in

Results:
      $28.76 pot ($1.29 rake)
      Final Board: :7h: :2c: :Kd: :Ts: :7c:
      Hero showed :Td: :Th: and won $27.47 ($13.14 net)
      CO showed :Ks: :4s: and lost (-$14.33 net)

Nemyslel jsem si, že budu dostatečně často dobrej, když bobnu flop a shovenu turn a vzhledem k tomu, že předpokládám podle statů, že soupeř je passive a nebude mě moc stabovat, ani raisovat jako bluff, tak jsem chtěl jít 3 barelly nízkým sizingem tak, abych dostal value ze všech nižších párů a občas Ahigh a neizoloval se příliš do lepšího. Řekněme, že tak 4$ by mu zbyli.

Možná to dost zbytečně komplikuji, bomb flop a shove turn bude profitabilní i kdybych neměl >50% vs calling range díky protekci. Takhle se ale zaprotektuju a i budu mít >50% vs calling range, tak nevím.

edit: ten myšlenkovej proces se týká flopu a plánu na blancích, na tomto turnu se samozřejmě plán mění na stackoff.
  • 9 odpovědí
    • Mozzek
      Mozzek
      Bronz
      Registrace: 16.07.2016 Příspěvky: 1,052
      Nemyslíš, že by bylo lepší preflop jen callnout? 20/13 asi nebude mít úplně loose CO OR, proto bych TT viděl spíš jako call (samo teda záleží jak máš sestavenou range vs CO, který má nižší OR, jen mě to napadlo, jak na to koukám). Další věc, není 3x 3b moc malý OOP? Podle mě mu takhle dáváš příliš dobrý odds. Jinak postflop je fajn podle mě, kdyby byl full stack, tak bych cbetoval 2/3 na T, protože nečekám call od GS stejně. JJ (potenciálně QQ) by měl foldnout tak jako tak, protože blokuje straight draws a nevím, co bys tu 2 barreloval horšího než TP.

Jinak já nejsem přesvědčenej, že ti callne AI s GS (což ty asi očekáváš s tím tvým plánem shove T jestli jsem to dobře pochopil).
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,188
      ,,vs passive player"
      Na základe čoho?

,,fold to 3b má 20 (5), cbet zatím 56 (9) "
      Toto nám je na čo v myšlienkovom procese?

,,když bobnu flop a shovenu turn"
      Prečo uvažuješ takto so stredne silnou handou na dry boarde?
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Nemas zkusenost, ze lidi typu 20/13 jsou v prumeru vetsinou pasivni a malo bluffují? Nemam to nejak zanalyzovane, ale vetsinou u nich vidam nizke cbety, staby, wwsf, ne thin value betovani atd. Samozrejme najdeme hrace s temito staty, ktery postflop hraje jako maniak, ale jde mi o prumer.

Fold to 3b - vime, ze PF bude v prumeru defendovat sirsi range, nez kdyby mel zatim napr. 100% fold.

Cbet - myslim, ze se z toho castecne daji odvodit jeho tendence i v jinych spotech, napriklad kdo ma vysoky cbet imo bude mit v prumeru vyssi i stab.

Kdyby vice veci naznacovalo, ze souper bude casto bluffovat, tak checknu flop.

Myslis, ze s informacemi, co mam, muzu predpokladat dostatecne casto bluff?

Moje handa imo potrebuje protekci, obzvlast proti pasivnimu hraci. Po tom co betnu flop, tak na turnu mam asi handu furt dost silnou na dalsi bet a opet nechci jit check/call proti nekomu, kdo malo bluffuje. Neco jako 7x ruka by imo mohla byt check turn a snazit se dojit do SD.

Zpetne si rikam, ze s TT by mohlo byt best jit dvakrat bet a check/fold river. Porad je to ale zalozene na tom, ze souper je passive, coz si naznacil, ze nelze predpokladat?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      ,,Nemas zkusenost, ze lidi typu 20/13 jsou v prumeru vetsinou pasivni a malo bluffují? Nemam to nejak zanalyzovane, ale vetsinou u nich vidam nizke cbety, staby, wwsf, ne thin value betovani atd. Samozrejme najdeme hrace s temito staty, ktery postflop hraje jako maniak, ale jde mi o prumer.''
      Implikuješ, že VPIP/PFR staty hovoria o postflop agresií - ja v tom nevidím žiadnu súvislosť. Tiež som sa nedávno snažil hrať tight ranges než priemerný reg, ale za pasívneho hráča sa nepovažujem. Takže vytvárať turn gameplan podľa pasivity, ktorú nemáš ničím podloženú, mi príde nesprávne.

Ďalej píšeš o statoch ako staby, cbety a hlavne WWSF - handy ako som si všimol hráš proti unknowns alebo máš max pár stoviek hands. Klasický populačný leak, veľa hráčov hľadá stat po pár rukách, aby si mohli odôvodniť nejakú akciu - imo hoď HUD do koša, pokiaľ máš pár stoviek hands. Úplne vážne. Využi iba VPIP/PFR, aby si vedel identifikovať rybu, rega a nejakého randoma - len aby si vedel odhadnúť preflop range. Radšej sa zameraj na handreading a imo to ti dá dosť veľkú edge, do NL100 určite.

Ak hráč hrá tight ranges, skôr by som čakal, že ich bude hrať agresívne :) Ale negeneralizujem hráčov do agresných skupín podľa preflop statov, takže tvojím argumentom o súperovej pasivite si ma nepresvedčil.

,,Fold to 3b - vime, ze PF bude v prumeru defendovat sirsi range, nez kdyby mel zatim napr. 100% fold."
      Vygoogli si random number generator. Daj si rozsah 1-10. Povedzme, že ti súper foldne na 3bet, ak ti padnú čísla 1-5, pri 6-10 calluje. To zodpovedá 50% fold, dlhodobo. Pozri, aké foldy na 3bet dostaneš po 5 losovaniach. Sprav toto 5 krát. Akurát mi v jednej sérii vyšiel 100% fold, ideálne pre tento prípad, pretože na základe citácie by som mohol tvrdiť, že overfolduje - čo nie je správne, pretože defenduje 50% dlhodobo - tak sme nastavili generator. Takže myslíš, že tých 5 situácii je dostatočne vypovedajúcich o tom či bude defendovať širšiu alebo užšiu range? A čo je širšia range v prvom rade? Veď má 13 PFR.

,,Cbet - myslim, ze se z toho castecne daji odvodit jeho tendence i v jinych spotech, napriklad kdo ma vysoky cbet imo bude mit v prumeru vyssi i stab."
      Neviem, toto nemám zistené.

,,Kdyby vice veci naznacovalo, ze souper bude casto bluffovat, tak checknu flop. "
      Na žiadnu z tých vecí nemáš sample, sú to len špekulácie.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Ohledne ty pasivity - nepredpokladal jsem, ze souper je pasivni ani tak kvuli tomu, ze ma nizke vpip/pfr, ale spis, ze ma mezi nimi velky gap. Jasne, ze ty nezacnes hrat pasivneji, kdyz budes hrat 22/18, u takovych hracu pasivitu na zaklade statu nepredpokladam.

Par obecnych tvrzeni dle meho nazoru:

- Kdyz ma hrac velky gap mezi vpip/pfr, tak je v prumeru pasivnejsi postflop, nez zbytek pole.

- Slabi hraci (regfish, fish.. ) jsou v prumeru pasivnejsi postflop, nez zbytek pole. Hrac se staty 20/13 patri do takove skupiny.

- Obecne hraci na nl25 jsou pasivnejsi, nez by meli.

Neni to dost duvodu proc predpokladat, ze souper bude v prumeru relativne pasivni a prizpusobit tomu hru?
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Ako sa chceš prispôsobiť? Double barrelovať middle pár, aby ťa na turne už nič horšie necallnulo, lebo podľa teba betuje flop len s top pár+? Tak potom check/foldni flop a delayed double barreluj pre value turn+river s TT.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Kdyby me na turnu uz nic necallnulo, tak je na miste pot kontrol uz tam. Nejsem si tim jisty, ale rekl bych, ze kombinace protekce a thinvalue mi dovoli betnout jeste turn alespon nizkym sizingem.

Ale predmet diskuse je spis flop. Je fakt, ze kdyz se procheckuje flop a ja si pujdu na blank turnu pro 2 streety value, tak proti calling rangi budu casteji ahead, nez kdyz si pujdu pro 2 streety na flopu a turnu. To je imo vyhoda checku OTF. Dalsi vyhoda je, ze na flopu ziskam value ze souperovych bluffu. Ta je ale castecne znehodnocena tim, ze souper casto bluffovat nebude a obavam se, ze frekvence stabu takovyho hrace na flopu by mohla byt treba jen +-35% (strilim od boku).

Vyhoda betu na flopu je ciste protekce. Handy jako AQ, AJ, QJ a podobne na me maji spoustu equity a celkem malo kdy je na flopu sam betne. Proti nim teda hodne ziskam, kdyz betnu.

Secteno podtrzeno - nevim jaka z tech moznosti je lepsi. Mozna, ze EV obou linií je podobna. Verim, ze proti zdrave agresivnimu hraci by byl lepsi check.

Respektuju, ze ty bys checkoval a dostal ses v pokeru dal nez ja, takze mozna bych mel tvoji linii uprednostnit proste proto, ze je pravdepodobnejsi, ze mas pravdu ty, nez ja.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      ,,Respektuju, ze ty bys checkoval a dostal ses v pokeru dal nez ja, takze mozna bych mel tvoji linii uprednostnit proste proto, ze je pravdepodobnejsi, ze mas pravdu ty, nez ja."
      Začnem týmto - nevieš čo a či vôbec hrám, ani aké mám výsledky :) Takže questionuj všetkých a všetko, čo čítaš, hlavne si z toho zober, čo ti príde logické. To by si sa mal naučiť, lebo ľudí, ktorí ti dajú shitty radu, nájdeš kopu.

Ak som dobre pochopil, tak si chcel barrelovať aj turn s TT; ak chceš ísť one and done s TT, prečo nie; hlavne ak teda máš read, že populácia je v tomto pasívna. Určite sa protekneš na flope a po turn checku to stále môžeš dostať na showdown (dal by som si pozor či toto nie je midstaker, možno proti tým skôr bet flop polarizovane, pretože bývajú agresívni). Takže bet flop check turn s TT je okish linia, zober tú, ak ti príde lepšia.

,,kombinace protekce a thinvalue mi dovoli betnout jeste turn alespon nizkym sizingem."
      Proti fish ok, proti regovi by som to nerobil (proti regfishovi, ktorý toto nebude napádať, sa dá zvoliť táto line; o súperovi nevieme či je kompenetný alebo nie, podľa statov príšerne nevyzerá).
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      Registrace: 07.02.2009 Příspěvky: 1,718
      Tak bych to videl ja
      Dobry kamo, von ma padesat bigs, tenhle tejden mi to slo v all-inech, darky mam koupeny, on tam posle 99 and shit, dem na to 3bet!
      je pockej tvle sme nekoukli na staty 13PFR bleh chtel bych to vyssi ale fuck it, variance here we come!
      Nemel bych si otevrit popupy? 200hand tvle co tam vyctes - porad 3bet.

FLOP
      Tvle zase overcard me poser uz dneska...pockej sem na to zrovna koukal se stane 70% nebo co lol co tady brecis ty emo
      Oukej kdyz checknu, tak folduju na QJ A, ty fakt nechci videt co budu delat na Turn blanku, von debil bude skoro commited kdyz vsadi dvakrat
      Kdyz to tam dam maly, raisne noaco tak mam Kx a lepsi zeji tak induce je okay vid, me callne s nakejma ptakovinama pak tam hodim check call na blanku a bude
      stejne ma malej stack takze bude pod tlakem a betnu AA stejne tyhle geniove nemaj koule dat all-in na rivru zejo s nicim i kdyz me floatne

TURN
      Woooo ja to vedel wawaweewa
      pockej klid klid, otevri solver at vis jakej sizing je nejlepsi
      . . .
      Dobry jeste ze windows kalkukacka nema ban 10.71-2.5 8.21
      2.5x2+7.34 12.34 no muzem trochu vic ne ale me se libi hora chipu haaha 2.49 in his face