[NL50] 2P vs set

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 799
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $82.94 (165.9 bb)
      BB: $119.71 (239.4 bb)
      UTG: $49.11 (98.2 bb)
      MP: $53.94 (107.9 bb)
      CO: $62.08 (124.2 bb)
      BTN: $58.38 (116.8 bb)

Preflop: Hero is SB with :As: :Ts:
      UTG folds, MP raises to $1.50, CO folds, BTN calls $1.50, Hero calls $1.25, BB folds

Flop: ($5) :Th: :2s: :Ad: (3 players)
      Hero bets $3.14, MP raises to $6.28, BTN folds, Hero raises to $14.94, MP calls $8.66

Turn: ($34.88) :3d: (2 players)
      Hero bets $66.50 and is all-in, MP calls $37.50 and is all-in

River: ($109.88) :Td: (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $109.88 pot ($2 rake)
      Final Board: :Th: :2s: :Ad: :3d: :Td:
      Hero showed :As: :Ts: and won $107.88 ($53.94 net)
      MP showed :2c: :2d: and lost (-$53.94 net)

Soupeři neznámí
      Dá se tahle handa někde zahodit? Pokud jsem ochotnej jít call down stack off po tom, co callnu flop, tak proti lepším ztratím stack tak jako tak a přemýšlím už jen o tom, jak dostat co nejvíc peněz z horších jako jsou TPs, A2, nebo nějaké bluffy. Bluffů moc nečekám a proti těm TPs jsem se rozhodl jít pro to rychle, ale nevím, jestli je to správně.

A hlavně nevím, jestli to není overplay a nedá se to třeba jen callnout a pak později uvažovat i o foldu podle sizingu, timingu atd.

Tyhle spoty kdy mám velmi silnou ruku, ale ne nuts mi dělají vrásky. Je to vidět i na tom, jaké handy nejčastěji postuju. Vždy když prohraju, tak o sobě pochybuju a nevím, jestli se to dalo zahodit, nebo ne. Samozřejmě se to nedá generalizovat a odpověď není vždy stejná, ale bodnul by mi nějaký coaching zaměřený na tyto situace. Kdybyste někdo věděl např. o nějakém videu na toto téma, tak budu rád.
  • 15 odpovědí
    • martin89s
      martin89s
      Bronz
      Registrace: 10.06.2012 Příspěvky: 579
      PRF sqzuji
      As played - proč donk? Jsi na dry F, agresor bude často c-betovat Ah boardy. Jinak bych ten minraise callnul, dál bych callnul i T a R na blank kartách. Ať se vyblbne s bluffy.

"...nedá se to třeba jen callnout a pak později uvažovat i o foldu podle sizingu, timingu atd."
      Ty jsi tady na topu range a máš zároveň nejlepší bluffcatch co jde. Blokuješ jeho silnější kombinace, neblokuješ žádné bluffy např. BW.

"Vždy když prohraju, tak o sobě pochybuju a nevím, jestli se to dalo zahodit, nebo ne"
      Je zásadní rozlišovat jestli se jedná o špatný call nebo o set-upy. Když např. dorovnáš preflop BvB AI s KK a soupeř ukáže AA tak i přesto víš, že si to zahrál správně. Když se podíváš na tuhle handu tak to co tě aktuálně poráží OTF? 1kombo AA + 1kombo TT, 22 mu můžeš dát do range s nějakým weightem. OTT se nic nezměnilo, proč tedy foldovat? Naopak bych uvažoval o raisu.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Ten SQZ bude asi lepsi to je fakt. Je dobre mit tady vubec nejaky over call? Rekl bych, ze PPs by mohli byt dobre na call pokud nehrozi, ze si souperi uvedomi, ze moje range je slozena jen z tech PPs. Jinak asi SQZ, nebo fold?

Na flopu donkuju, protoze si myslim, ze lidi jsou v tehle hrach porad celkem pasivni a v mw potech jeste vic, nez normalne. Videt tady check s GS+BDFD neni az tak neobvykle.

Nicmene check by treba byl lepsi, ale s tim, jak vysoky maj lidi cbet v mw a stab, to nebude imo nejak jednoznacne.

Po tom raisu vim, ze me porazi malo komb, ale zaroven nevidim zadne combo, ktere bych porazel a davalo by smysl s nim takhle zahrat pro value (mozna A2, ale to nestaci) a bluffy v tehle situaci taky casto neuvidim.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,722
      Ahoj
      Preflop na SB je lepší sqzovat nebo fold. Tvoje handa vs open MP je slabá,, když hitnes A.
      Calling range na SB mám jenom nizke PP v mw potech, a to ne vždy.
      Flop donk targetujeme jenom jeho Ax ruce. Ty si betne sám.
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      Registrace: 07.02.2009 Příspěvky: 1,784
      Ja pre call/squeeze
      Lidi hrajou vazne spatne v MW potech a to i na 100-200

Flop check, mas 0blufu tady
      Jina moznost je snad jen tam hodit malou sazku jako treba $1 a pak pridat treba QJhh a AJ AQ atd.
      Ale budes si tim jen zbytecne komplikovat zivot

Potom co zvolis tenhle monstr donk sizing tak se zamysli jak vypada tvoje range a kolik mas bluffu
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Kdyby moje range byla ATs, 22 a QJs, KJs, tak v cem je problem?
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      Tak to si vazne vetsi blazen nez ja :D
      Jit donk velkou velikost 3way, utg te raise a ty das rr bluff , wowza :D

Problem je ze asi taky budes chtit jet check call proti cbetum s necim silnejsim nez je AJ
      a kdyz zahrajes donk s QJs KJs tak a jeden te callne tak bude vazne tezky vedet kdy mas sazet a jet bet check/fold kdyz je tvoje range ATs 22 QJs KJs je nic moc protoze na turn budto vsadit nebo C/F
      A checkovat 22 AT na turnu tak nejak ztraci smysl, to muzes rovnou dat check na flopu
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Tu range jsem samozřejmě nemyslel v rámci nějaké GTO. Kdybych chtěl hrát striktně GTO, tak hádám, že tady bude nejlepší 100% check na flopu, protože mám asi nejslabší range.

Dále konstrukce té range nepočítá s tím, že soupeř na mě nasbírá velký vzorek podobných spotů a pak začne overbetovat do stack offu AQ+, protože ví, že bottom mé checking range je AJ. Ani nebude napadat mojí turn checking range, protože neví, že tam jdu 100% fold po to, co checknu. Časo tam checkne handy jako A9 a horší a dá mým gut shotům free card.

Za předpokladu, že jsou soupeři passive, tak nechci s 2P+ ztrácet value, ani dávat free karty a tak jdu betovat.

Nehájím za každou cenu takový gameplan, ale myslím, že všechny tvé argumenty v posledním příspěvku jsou irelevantní. Snažíš se v nich o balancovaný neexploitovatelný přístup, což neni potřeba proti hráči, se kterým nemáš skoro žádnou historii a v podstatě si hraje svoje a nepřemýšlí o tom, co konkrétně ty děláš.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,193
      Skôr by ma trápil spewnutý stack, než dohadovanie sa či chceme mať donking range, alebo nie.
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      V pokru mas nejakou strategii a snazis se lidi donutit delat chyby
      Kdyz zahrajes bet raise shove s jenom s 2p+ 3way tak je tvoje range vicemene face up a on mel tezkej spot i s 33 a nikdy nedorovna s nicim horsim
      Proto je tohle jasnej spew, nemas zadny bluffy a ani ti tak nevypada, a doufas jen ze je to velkej donk (co ma fullstack a raisnul 3bb MP)

To byla ta moje otazka
      "Potom co zvolis tenhle monstr donk sizing tak se zamysli jak vypada tvoje range a kolik mas bluffu"
      Kdyz se zamyslis tak te s horsim krome mozna A3 muze callnout fakt jen pako proto sem to nijak nerozvadel ani.

Ale kdyby mela tvoje strategie I spravne bluffy tak je ti najednou jedno jestli dorovna jen 33+ protoze EV zbytku tvy range jde nahoru (skoro nemozny s tvym sizingem/lajnou, a tvoje AT s tema blokrama je specifickej pripad)

Takhle hrajes s neuplnejma informacema, a kdyz mas nekde 100% bluff nebo 100% value tak vlastne rikas, ze vis presne co vsichni udelaj a kdyz se spletes tak delas velky chyby jako tady v hande napriklad:)
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      JohnDoe1313 původně napsal
      Skôr by ma trápil spewnutý stack, než dohadovanie sa či chceme mať donking range, alebo nie.
      To bych moch napsat taky haha
      Ale posledni dobou hlavne s tim co solvery atd. delaji za veci co jdou proti intuici mi prijde, ze se vyplati koukat se na alternativni reseni, a casto se dalsi zbran do pokrovyho arzenalu najde v handach nad kteryma jinak mavnes rukou a reknes spew
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      LemOn36 původně napsal
      JohnDoe1313 původně napsal
      To bych moch napsat taky haha
      Ale posledni dobou hlavne s tim co solvery atd. delaji za veci co jdou proti intuici mi prijde, ze se vyplati koukat se na alternativni reseni, a casto se dalsi zbran do pokrovyho arzenalu najde v handach nad kteryma jinak mavnes rukou a reknes spew
      Prepáč, ale nechápem. Či donkneš alebo checkneš flop, nie je dôležité, rozdiel v EV nebude taký veľký. Či sa ale stackne vždy s horšou rukou alebo nie značí obrovský EV rozdiel. Takže namiesto hľadania alternatívneho riešienia, čo nepovažujem za nesprávne samozrejme, by som sa skôr zameral na handreading. Myslím, že to si zaslúži väčšiu prioritu, pretože nedá sa všetko naštudovať naraz.
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      No pro OP Urcite
      Pro me ma ale vyssi EV pri postovani se bavit o vecech co nemam zmakly a sbirat nazory:f_tongue:

A ja na ty donk 25% spotu koukal uz dlouhou dobu, pouzivaji je top hraci, Snowie i solvery a tenhle spot je jeden z tech, kde by sel pouzit
      Kdyz pouzijes lajnu na kterou nejsou lidi zvykli a zmapujes si strom az dokonce a naberes zkusenosti, tak proti tobe budou delat automaticky chyby, a proti donk 25-30% je tezsi hrat nez proti check/call/raise a nikdo to neumi, jeste k tomu multiway -,-
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Snowie i solvery - ktoré? Existujú mwp solvery okrem Snowieho?
    • LemOn36
      LemOn36
      Coach
      Coach
      Monkeysolver je na MW poty
      Pio to dela v HU casto, osobne sem Monkey nezkousel puizivam Snowie vicemene
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 6,008
      PF call neni urcite chyba... tayk bych preferoval SQ ale zadna tragedie. Postflop bych donkoval jen do pasivnich ryb. tady nepises co je to za hrace ale default je check. Kdyz uz si donknul a dostal si raise tak bych jen callnul. Tim ze 3betnes flop se muze stat ze se proste jen izolujes do lepsiho... hraci muzou klidne raise/foldnout handy jako AQ/AK a pokud se jim tvuj donk nejak nezdal a raisnuli tam bluff tak vzdy slozi na tvuj 3bet. Takze donk/call and play turn... Jinak jako v podset je to coller situace a na urcitych runnoutech to skonci v allinu tak jako tak ale tim tvym zahranim si dle meho docilil nejcasteji toho ze ten allin prohrajes/vyfoldujes jeho bluffs.