Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

BLOG: Začínám s NL CG FR WTF

• backman91
      backman91
      Bronz
      Registrace: 06.01.2015 Příspěvky: 62
      Zdar,
      Ať už to někdo bude číst nebo ne, budu to brát spíš jako svůj pokerový deníček ;-)

Dřív a vlastně až donedávna jsem hrával hlavně MTT SnG s tím, že na CG nemám nervy. Pak jsem to ale párkrát zkusil a zjistil jsem, že naopak nemám nervy na SnG :D

Takže jsem začal na NL2, nejdřív s jedním pak dvěma stoly (cca týden zpátky). Vzhledem k tomu, co jsem se dočetl a taky vzhledem k svému bankrollu jsem se rozhodl, že NL2 přeskočím a začnu pořádně na NL5.

Hraní a studium mám tak 50:50 (do studia počítám i záznamy couchingů, live session na twitchi apod, pročítání diskuzí, názorů, hand...).

Začínám pozvolna na dvou stolech, když už mám nějaké handy v HUDu, tak rozšiřuju na čtyři, šest a teď hraju na osmi.

Začal jsem před pěti dny a přineslo to takovýhle výsledky:

Hands: 17900
      VPIP/PFR: 13,7/10,3
      Net won: 34,37$
      bb/100: 4,95/100

Rád bych co nejdříve dosáhnul alespoň na 8bb/100 a pokud se tak stane a podaří se mi udržet až do 50k+ hand, tak se přesunu na NL10 (bankroll na to mám, ale zkušenosti chybí ;-) )

Myslel jsem, že jako vzorek je třeba 10k hand dost, ale když vidím, jak stačí dva povedené (nebo nepovedené) all-iny a bb/100 graf skočí o dva body sem nebo tam, tak je mi už jasné, že 50k je minimum. I když bych samozřejmě rád věřil tomu, že po 18k handách už můžu něco tvrdit, tak si uvědomím, že jsem vyhrál pouze 7 buyinů a hned se mi nahrbí záda :D

Dost času trávím na blogu blackrain79. Tam jsem se dočetl, že 10bb/100 je na NL5 považováno při více stolech za slušný výsledek. Za 50k hand si při 10bb/100 přijde hráč na 250$ + rakeback což s 150$ počátečního NL5 bankrollu vydá akorát na počáteční NL10 bankroll. Proto doufám, že kolem té 50k handy se to sejde s 8-10bb/100 a rovnou tedy přejdu o stupeň výše.

Rád bych se co nejrychleji dostal na NL25 a tam delší dobu zůstal. Je to první limit, na kterém už si člověk vydělá na celkem slušné živobytí. Při 50k handách a 6bb/100 si člověk přijde na 750$ + rakeback. Na Hawaii se s tím sice člověk nepodívá, ale pár měsíců by vydržel a jde mi popravdě hlavně spíš o čas, který bych díky hraní pokeru mohl věnovat učení se pokeru. (A při 8 stolech to dělá cca 650 hand za hodinu, 5200 hand za 8 hodin, tím pádem víc než 100k hand za měsíc, pokud by to bral člověk jako práci 8h denně 5 dní v týdnu. Takže 50K hand měsíčně jde určitě dost lehce překonat)

Takže to je můj, snad reálný, cíl. Samozřejmě, pokud tohle vyjde, budu mířit na vyšší stakes, ale nic se nemá přehánět, natož snění ;-)

Taky myslím, že jsem celkem odolný vůči tiltu. Za těhlech 18k hand jsem dvakrát spadl do mínusu (jednou z 30$, jednou ze 40$) ale myslím, že jsem toho přečetl už tolik a vím, že to je naprosto normální, že mě to nechalo úplně chladným. Je tedy pravda, že jsem pak nějakou dobu hrál víc tight a opatrněji než normálně, ale to je tak všechno.
      A právě proto si budu dávat veliký pozor na svůj bankroll management. Na NL10 polezu s 40BI a pokud klesnu pod 30, půjdu zpět na NL5.

Tak to je prozatím vše ;-)

21:09 7/4/2018

Dokončil jsem dnešní session a i díky ní jsem přišel na pár věcí. Asi tak tři nejzásadnější:

1. Na pozici u stolu záleží víc, než člověku dojde z návodů a článků. Myslím, že začínajícím hráčům nedochází důležitost vyřčených rad. Tedy pozice u stolu je extrémně důležitá a ovlivňuje úplně vše a v první řadě profitabilní range.

Tohle jsem samozřejmě věděl už dřív, ale dnes jakoby mi to nějak luplo, cvaklo, přeskočilo a najednou jsem skutečně pochopil, jaká důležitost se v pozici u stolu skrývá.

2. Pokusit se chápat žetony ve hře jako žetony a ne jako peníze. Tenhle mindset je, alespoň pro mě, nesmírně důležitým zjištěním. Pokud se člověk zaměří na svou nejlepší hru, tak často musí žetony z krátkodobého hlediska "obětovat" (lovení draw, setů apod). Pokud se díváte na žetony jako na peníze, začnete se moc bát, jste moc tight, overfoldujete, zkrátka čekáte na přesně ten moment, kdy nebudete riskovat prohru ani jednoho centu.

Graf žádného hráče není rovnoběžka z nuly na milión. A je to, stejně jako bod první, věc, kterou si člověk může milionkrát přečíst, ale pochopí to až v praxi (jako já dnes). Tohle pochopení vnese do hry klid a s klidem přichází i nutná agrese, která přináší plody.

3. Nejlepším hráčem se nestane ten kdo umí dát allin, ale ten kdo umí foldnout.

Pro mě největší uvědomění si od doby, co jsem začal poker hrát. Jistě to zná každý, mám skvělou handu, na kterou dlouho čekám, flop přinese třeba set, nebo dva páry. Panáček raisuje o stošest ale kolega calluje. Na river přijde dokončení draw a allin od kolegy...co teď?
      Nejde snad ani o to, že bych nevěděl, že má protivník lepší kombinaci, je mi to vlastně úplně jasné...Snad to ani neumím slovy popsat, co se v tu chvíli honí člověku hlavu, ale myslím, že nejvýstižnější by bylo "no to snad...to snad přece...no doufám že ne...vždyť přece...CALL".

Konkrétně mluvím o této handě:

http://hand2note.com/Hands/Hand/puluZgjwlU2XA5lhZJssvg%3D%3D

Jak je vidět, už když jsem na riveru checkoval, tak jsem tušil, že má flush...proč jsem tedy callnul? Sám nevím, je to rozhodně věc, na které musím hodně zapracovat, protože to nebylo poprvé a tak nějak tuším, že ani naposled. Když jsi nejsem jistý, radši složit, natož když si člověk jistý je.

Neschopnost občas foldnout i když VÍM, že bych měl, je podle mě věc, který mě drží na 5bb/100, místo kýžených 8-10ti. Graf má vzestupnou tendenci bez allinů a několik výrazných propadů právě z těchto situací.

Závěrem

Zítra a celkově do budoucna se zaměřím na schopnost foldnout dobré karty. Zkrátka se to musím naučit a najít hranici mezi overfoldováním a naopak naprosto zbytečným ztrácením žetonů ;-)

Hands: 19.963
      VPIP/PFR: 13,8/10,5
      Net won: 38,64$
      bb/100: 4,86/100
  • 21 odpovědí
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Tak včera se tedy vážně nedařilo. První větší downswing o -8 BI.
      Za 3220 hand tedy nakonec - 32,65$ a EV$ -16$
      Nejen tedy, že jsem špatně četl soupeře, LAGům se najednou objevovaly na ruce AA do mých KK atd. ale i moje alliny na riveru s AA setem nebo AK dvěma páry byly na turnu poraženy zkompletovanou draw soupeře (který moje 20BB raise calloval s 57o! Come on :D )
      Mám radost snad jen z toho, že dle červené čáry jsem se nenechal ovlivnit špatnými výsledky a moje hra před flopem se v průběhu session dokonce lepšila a lepšila a to i přes to, že graf bohužel neprolomil +$.

Takže rozhodně nehodlám brečet, na tohle jsem byl připravený a BR nijak zásadně neutrpěl. :-)
      Před spaním jsem si navíc dal ještě dalších 2500 hand, vše se po pár stovkách hand vrátilo do normálu a nahrál jsem zpět alespoň 7,5$
      (a mohlo to být o 10$ víc, ale poslední dvě handy jsem zahrál JJ set do A9o - board 78J4T - a pocket QQ do pocket JJ - board 5747J ;-))

Ve výuce jsem se zaměřil na polarizování range, 3bet resteal a 4bet. Rozšířil jsem tedy malinko svou range a pomalu zkouším uplatňovat tyto taktiky.

Hands: 25.663
      VPIP/PFR: 14,1/10,7
      Net won: 13,38$
      bb/100: 1,82/100

Mrzí mě, že bb/100 už je v podstatě breakeven. Doufám, že to je způsobený downswingem a ne tak úplně mou hrou. Rozhodně se musím ale hodně zlepšit, lépe číst soupeře, pracovat s více údaji z HUDu a celkově toho ještě hodně nastudovat.

Dnes si rozhodně načtu hodně o tom, jak přinutit slabšího soupeře se slabší handou foldnout preflop. Včera jsem hodně prohrával karty typu AQ do QT (flop TQQ) atd. Snažím se raisovat preflop "podle učebnice" ale začínám si trošku myslet, že proti některým hráčům na microstakes se to absolutně nevyplatí, přičemž je také velice těžké, alespoň pro mě, odhadnout, s jakou handou callují a raisují, protože to může být AA i T8o a člověk nikdy neví. V 90% případů jsem měl sice lepší počáteční handu, ale nedokázal jsem správně reagovat po flopu

Snad bude dnes stoupat jak bankroll tak EV :-)

Dodatek

Zkouším v dnešní session polarizovanou range, tak jak jí prozatím chápu, tedy nuts or bluff. Po 1000 handách se zatím daří velice dobře a jsem +15$ povětšinou bez showdownu.
      Musím ale přiznat, že je to o dost náročnější hraní a proto jsem snížil stoly z 8 na 6. Někdy úplně cítím, jak se mi vaří mozek ale stojí to za to, hra je mnohem zábavnější a učím se za chodu. Výběr soupeřů a pozice je pro bluff zásadní, stejně jako případné chování po flopu a když se to sejde a mám flop naráz na sedmi stolech, tak musím přiznat, že totálně nestíhám.
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Je to teda neskutečná houpačka. Jak jsem se pyšnil tím, že jsem vůči tiltu odolný, tak jsem musel najednou všechny stoly vypnout, jinak bych se už asi rozbrečel :D

Nevychází zkrátka vůbec nic, AA a KK v 99% nikdo nedorovná a když jo, je tam flush, straight nebo set nižšího páru. Flop jsem netrefil ničím ani nepamatuju a....no netřeba vykládat, však to všichni znáte.

Nicméně to, že přijdou dva downswingy hned za sebou, to jsem nečekal a je to celkem záhul na psychiku.

Dám si pár hodin pauzu a večer zkusím tohle peklo prolomit :-)

Hands: 28.303
      VPIP/PFR: 14/10,9
      Net won: 5,04$
      bb/100: 1,06/100
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Tak další session za mnou. Do tisící devítistý handy jsem si myslel, že už je všechno jak má být :-)

Pak přišly tyhle tři super parády a musel jsem skončit o hodinu dřív, páč už jsem začal bejt fakt celkem navztekanej :-(

Tedy ja graf session a pod tím ty tři krásný handy:

Handa 1: Hero AQ, po riveru all-in, board QQ4A9 (villan AA)

Handa 2: http://hand2note.com/Hands/Hand/GtT59yOX3kylkptgQ_OcNA%3D%3D

Handa 3: Hero 88 a na flopu jdu all-in proti hráči s VPIP asi 80%, board 876 2 9 (villan TT)

Chápu, takovýhle suckouty se stávaj, je to normální...tohle bylo během 200 hand a navíc po tom downswingu...musím přiznat, že tohle už mi vážně rozhodilo sandál a musel jsem okamžitě přestat hrát.

Alespoň jsem poslední dvě session $+, tak to není tak útrpný, nicméně to hrozně mává s bb/100 statistikou a to je blbý, kor když se tyhle věci dějou zrovna na začátku mých snah, těžko pak říct, jestli dělám opravdu někde tak zásadní chyby, nebo to chce jen trpělivost. Na posouzení mi bohužel chybí zkušenosti, takže prostě budu víc studovat, uberu počet stolů a modlit se za nějakou lepší session :-)

Hands: 30.714
      VPIP/PFR: 14,2/11
      Net won: 15,55$
      bb/100: 1,66/100
    • yzmael
      yzmael
      Bronz
      Registrace: 08.07.2010 Příspěvky: 284
      podla mna v tej druhej hande je ten raise na R zbytocny...tam si mohol pokojne usetrit
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Máš asi pravdu, byl to hráč s 45 VPIP, počítal jsem, že má maximálně top pár a že kdyby přecijen chytil set s TT nebo KK, tak by sázel úplně jinak... Na riveru jsem zas myslel že chytl flush a nepočítá s mým full housem. A s pravděpodobností 0,0002% čtveřice se s touhle možností trápit rozhodně nehodlám!
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Tak swing bohužel pokračuje. Naštěstí je v posledních pár session džím tak nějak na nule, ale za poslední 4 dny a 13k hand:

Net won: -22,55$
      EV Net won: 18,94$

Myslím, že hraju pořád stejně a tilt se moc nepodepisuje, nicméně nejhorší na tom je, že to tímhle stylem není moc zábavný, tak snad se to už vážně brzy prolomí ;-)
    • PatricioHD
      PatricioHD
      Bronz
      Registrace: 06.12.2016 Příspěvky: 85
      Přošel bych si staty na riveru - bet, fold, call. V showdownu by jsi neměl být tolik ztrátový.
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Tak se to snad konečně otočilo. EV na normálu, dokonce už se mi i párkrát stalo, že jsem trefil flop :D

Večer nahraju ještě alespoň 2k hand a uvidíme.

Když nebudu brát v potaz ten swing, tak jsem zjistil, jak hrozně se nevyplatí jakkoliv bluffovat (možná opravdu jen naprosto příležitostně v dobré pozici). Hráči dorovnávají s neskutečnými kartami, naprosto odmítají zahazovat, na overbety foldují, a normálními bety se zase nezaplatí ta jejich občasná náhodná kombinace na riveru.

Takže polarizaci range se budu učit až na vyšších limitech, proč to tady takhle dělat. Dorovnávali by mě i kdybych hrál jen AA, KK a AK, tak proč se zbytečně namáhat. Top pár je v jejich očích nejvyšší možná kombinace a nebojí se jít all in s A6 když chytí A na flopu a z toho plyne poučení pro mě, že se nesmím bát tyhle šílenosti callovat.

Hands: 36.560
      VPIP/PFR: 14,3/11,1
      Net won: 41,36$
      bb/100: 2,8/100
    • backman91
      backman91
      Bronz
      PatricioHD původně napsal
      Přošel bych si staty na riveru - bet, fold, call. V showdownu by jsi neměl být tolik ztrátový.
      Určitě si to projdu, zrovna čtu sérii článků o učení se z vlastních statistik, neumím si to totiž dát ještě pořádně do praktických souvislostí.

Nicméně podle celkového grafu si myslím, že je showdown v pořádku a naopak kvůli přehánění cbetu a pokusům o 3bety mám celkem špatný EV bez showdownu. Takže to svádím na ten downswing - chápu to tak, že downswing není jen to, že je velký rozdíl mezi EV a reálnou výhrou, ale taky v mnoha dalších faktorech - nikdo nehraje když máš dobrý karty, alliny s AA když mají trefený set, postupku porazí flush atd atd. tzn že při downswingu můžeš mít EV$ i net won na stejný úrovni a stejně to lze označit za downswing (ale pokud se mýlím, oprav mě).

Ale samozřejmě to nesvádím jen to, chraň bůh! Pravě proto čtu teď ty články, potřebuju rozkrýt svoje chyby, přičemž mnoha z nich jsem si vědom - špatné čtení soupeřů, moc blufování, moc foldování, málo raisování, málo kradení blindů...prostě jsem začínající hráč, nemá cenu si namlouvat cokoliv jiného ;-)

• PatricioHD
      PatricioHD
      Bronz
      Jo, tady na tom větším vzorku to vypadá dobře. ;-) Taky mi chvíli trvalo správné rozkrytí leaků. Obecně se na nízkých limitech nevyplatí moc bluffovat - lidi callují takové nesmysly, že se pak člověk nestačí divit. Když už, tak je správně si pamatovat jejich postupnou hru a odkrýt naopak jejich bluffy.

Já byl právě nejvíce ztrátový na riveru při soupeřově 3Betu, pot betu atd. - po rozkrytí x hand, jsem došel k závěru, že lidi tady strašně málo bluffují či betují pro value...

GL.
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Za poslední dva dny jsem toho moc nenahrál, ale mám volný víkend, tak se pokusím co nejvíc se přiblížit hranici 50k hand.

Jsem znepokojený svou červenou čárou (won without showdown), která je na -28$. Sice jsem se na blogu blackrain dočetl, že na microstakes mají skoro všichni tuhle čáru v mínusu (stejně jako on po miliónech hand), nicméně jistě je co zlepšit.

Zlepšení nemusí být nijak výrazné, co se týče výdělku, ale spíš co se týče prodělávání - tzn zbytečně nebluffovat a spíš 3betovat než callovat. Při mých 40k handách jsem byl na blindech asi 4400x, tzn že teoreticky bych čistě jen pasivitou na blindech mohl ztratit víc jak 280$, takže hádám, že to není ještě tak hrozné.
      Jde mi spíš o to, abych začal čáru zlepšovat už na micro, abych to nemusel dohánět na vyšších stakes (jestli se tam tedy někdy vůbec dostanu ;-))

Další novinkou budiž to, že jsem si vytisknul startovní range pro různé pozice a až si je zautomatizuju, tak bych rád přidal další dva stoly a tím pádem hrál na 10. Při takovém počtu bych odehrál cca 1000 hand za hodinu a dostal se tak jednodušeji na 5k hand denně, 100k hand měsíčně. Na přidávání stolů ale každpádně nebudu spěchat a uvidím jak mi to půjde :-)

Statistika bb/100 je z mého pohledu velice nepříznivá a v podstatě není šance, že bych se na 50k handách dostal na kýžených 10bb/100. Pokud se mi to podaří vytáhnout přes 5bb/100, tak budu rád, nicméně přesun na NL10 se ještě konat rozhodně nebude.

Staty za poslední dva dny jsou tady a víkend přede mnou!

Hands: 38.571
      VPIP/PFR: 14,5/11,2
      Net won: 52,26$
      bb/100: 3,22/100

Poznámka

Když se ale podívám na staty po skončení downswingu, nevypadá to tak zle, i když zatím na mini vzorku:

Hands: 7.856
      Net won: 36,91$
      bb/100: 9,4/100
    • PatricioHD
      PatricioHD
      Bronz
      Zkoušel jsi 6-max?
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Zkoušel jsi 6-max?
      Hele nezkoušel, nemám s tím žádné zkušenosti a i když jsem dřív hrával jen SnG a ne CG, tak vždy jen full ring. Myslíš, že by to stálo za zkoušku? Nějaké jiné výhody krom toho, že člověk odehraje víc hand? Počítám, že s nižším počtem hráčů a vyšší range klesá i bb/100 a zároveň bych pravděpodobně musel ubrat stoly, abych stíhal...? Zkusím si o tomhle typu hry zjistit víc info ;-)
    • PatricioHD
      PatricioHD
      Bronz
      Já to mám právě naopak - nevydim ve FR žádnou výhodu oproti SH.

Odpadá ti UTG1 a UTG2, range na ostatních pozicích ti může zůstat, takže netřeba rozšiřovat range. Spíš se tady zaměřit na 3Bet a 4Bet range. Obvzlast na 4Bet lidi na NL5 strašně overfolduji. Ani si nemyslím, že by ti klesl bb/100, díky většímu volume by jsi měl jít naopak vzhůru.

Dle mě je právě 6-max současná top volba pro micro stakes NL CG. Určitě o tom zkus popřemýšlet.
    • backman91
      backman91
      Bronz
      ...Dle mě je právě 6-max současná top volba pro micro stakes NL CG. Určitě o tom zkus popřemýšlet.
      Tak si mi úspěšně nasadil brouka do hlavy. Pár hodin jsem si o 6max pročítal a opravdu to nevypadá na takový rozdíl. Je tam prý větší traffic a že od NL50 výš už se na FR jen těžko hledají stoly do multitablingu...

No ale trošku autisticky se teď bojím ustoupit ze svého plánu dojít co nejdřív do NL25 FR a přesunout se na 6max, takže minimálně na to NL10 budu hrát to co hraju a potom si, třeba zprvu zkušebně, nějaké 6max session dám.

UPDATE STATŮ

Je mi to až blbý přiznat, ale před pár dny jsem se vrátil nad ránem z hospody a dal si asi 200 hand na NL10. No nemusím ani říkat jak to dopadlo a ještě navíc jsem na to zapomněl :D
      Nicméně jsem si to zapomněl vyfiltrovat ze statistik a proto tady mám update statů, které se vážou jen k NL5.

Hands: 43.092
      VPIP/PFR: 14,5/11,2
      Net won: 82,06$
      bb/100: 3,81/100
    • PatricioHD
      PatricioHD
      Bronz
      Nebál bych se toho. Čím dřív tím líp - projít to od NL5 a dál bude určitě lepší než pak z NL25 FR přecházet na NL25/50 SH. I co se týká studia, tak si myslím, že na SH je více materiálů a možností.
    • backman91
      backman91
      Bronz
      Tak myslím, že se do toho začínám docela dostávat.
      Přestal jsem nad tím zbytečně moc přemýšlet, vykašlal jsem se na bluffování (až na třeba 2-3% postflopu a kradení blindů od super tight hráčů s VPIP pod 10%, kde hraju v podstatě ATC), zůžil range na EP a MP a naopak rozšířil na late pozicích, nepřeháním to s cbetem a 3bety mimo pozici nebo bez dobrých karet.

Překvapilo mě, že i tak zůstává cbet na více než 60%, podle blackraina je ideální 70, ale to ještě vychytám.

Už se ani nepozastavuji nad variací, propady o 3-5 BI za session jsou úplně normální. Těším se, až přijde nějaký upswing ;-)

Hands: 45.568 (od downswingu 16.740 hand)
      VPIP/PFR: 14,3/11
      Net won: 86,63$
      bb/100: 3,8/100
      (od downswingu 6,28bb/100 )
    • Dandiiik
      Dandiiik
      Bronz
      Registrace: 19.07.2009 Příspěvky: 1,823
      Ahoj backmane. Pěkný blog a hlavně pořádný volume! Osobně bych volume ze začátku trochu ubral, ale každý máme svůj styl. Neuvažoval jsi o aktivitě na anglické mutaci pokerstrategy? Tady to po novém loterijním zákonu minulý rok poněkud umřelo. Na anglickém psgy to ale docela jede, hlavně hand evaluation forum, kde se to plní handama každý den. :f_drink:
    • backman91
      backman91
      Bronz
      O přesunu na eng verzi asi taky popřemýšlím, je fakt, že je to tu bohužel celkem mrtvý.

Nicméně, co se týče mého progresu:

Za posledních pět dní jsem nahrál asi 10k hand, takže jsem dost zvolnil a místo toho se věnoval víc studiu, videím, live hrám atd.

Jde o to, že se nějak neumím vypořádat s LAG hráčema. Nejde jen o nějaký náhoďárny na riveru ale i to , že callnou 25BB 4bet preflop na UTG a pak se vytasí s něčím jako 67s, A7o apod. Vzhledem k tomu, že často mívají cbet na 70+, tak prostě absolutně nedokážu odhadnout co drží a místo toho, abych na těhlech hráčích vydělával, tak na nich ztrácím peníze. Chovají se prostě úplně stejně s trashem jako s monster handou.

Na druhou stranu jsem se naučil zahazovat skvělé karty proti tight regům, u kterých se skvěle pozná co drží podle velikosti betů. Pokud tedy chytím set s AA ale takovýhle hráč dá allin, tak skládám (tedy samozřejmě po bedlivém vyhodnocení situace) a snad vždy když jsem složil a ve hře byl ještě další hráč, tak po showdownu zjistím, že jsem zvolil dobře.

Takže přemýšlím nad tím, že kdybych se přesunul na NL10 (jak říkám, bankroll na to mám už od začátku), tak že by těhlech hráčů ubylo a agresivita by se stala výdělečnou. Toto rozhodnutí se snažím "dostudovat" a zatím se mi to jeví jako dobré rozhodnutí.

Jako jasné negativum tohoto rozhodnutí vidím to, že jsem si dal za cíl mít alespoň 7bb/100 na nl5. Mám 55k hand a 3,2bb/100, což je velmi neradostný výsledek a taky v podstatě jediný důvod, proč jsem se ještě nepřesunul. Zvolnil jsem tedy, začal víc studovat a zkoumat své session a počkám ještě pár desítek tisíc hand.

Zlepšení:

- Hra proti TAGům
      - Červená čára (začal jsem především víc betovat na draw a přestal tolik blufovat)
      - Hra z pozice a práce s range

Co zlepšit

- Hra proti LAGům
      - Re-steal
      - Vy*rat se na overthinking
      - Milión dalších věcí...
    • 1
    • 2